ФІФА налякала МОК

Президент Міжнародного олімпійського комітету Жак Роґґе планує провести переговори з ФІФА.

Президент Міжнародного олімпійського комітету Жак Роґґе планує провести переговори з ФІФА. Президент МОК звернувся до ФІФА, щоб спершу організувати переговори, перш ніж вони вирішать провести катарський ЧС-2022 не влітку, а взимку. Не слід забувати, що саме за зимову Олімпіаду 2022 року хоче боротися Україна, тому питання часу проведення футбольної першості і зимових Ігор може торкнутися і нас.

Нагадаємо, на початку грудня минулого року Катар вибрали для проведення чемпіонату світу з футболу 2022 року. Згодом пролунали заяви про те, що через важкі погодні умови варто провести цю першість не влітку, як звичайно, а взимку. Справа в тому, що в цій невеликій арабській державі, розташованій на Аравійському півострові, влітку стовпчик термометра часто перевищує 45 градусів, а при такій погоді грати у футбол важко. За те, щоб світова першість-2022 відбулася у зимовий період, висловився й президент ФІФА Йозеф Блаттер. “Я підтримую ідею провести чемпіонат світу в Катарі взимку. Потрібно грати при належних кліматичних умовах”, – відзначив глава ФІФА. Блаттер вважає, що найкращим варіантом для проведення світової першості є період з грудня по січень.

“У нас є час, щоб вивчити це питання, попереду ще 11 років, але ми повинні вибрати найліпший час для успішного проведення чемпіонату світу, наприклад,  кінець грудня – січень, – заявив він. – У футболі ми повинні насамперед забезпечити захист головних дійових осіб – футболістів”.

Проте подібні заяви налякали МОК. “Про це ми з ФІФА ще не говорили, адже обговорення перенесення чемпіонату світу 2022 року з літа на зиму є наразі досить гіпотетичними, – заявив Роґґе. – Однак до прийняття подібних рішень було б добре сісти за стіл переговорів, щоб зрозуміти, що перенесення ЧС-2022 буде невигідне обом сторонам”.

За словами Роґґе, організації не можуть допустити, щоб найважливіші спортивні події року – чемпіонат світу з футболу й зимові Олімпійські ігри – відбулися в один і той же час”. Також президент МОК зазначив, що Катар подавав заявку на проведення чемпіонату світу-2022  улітку. “У документах говорилося про те, що світова першість відбудеться у червні-липні, і виконком ФІФА проголосував за це”, – наголосив Роґґе.

Не секрет, що світовий футбольний форум збирає біля телеекранів мільйони вболівальників, у той час, як зимові Ігри  таким великим  успіхом  похвалитися не можуть. Однак у випадку, якщо першість світу відбудеться саме тоді, як цього хоче Блаттер, то в президента МОК причин для переживань буде менше, адже, як відомо, зимова Олімпіада зазвичай проводиться в інший час – протягом  16-ти днів у період з кінця січня до початку лютого, причому найчастіше саме в останній місяць зими. Наприклад, Олімпіада у Ванкувері відбувалася з 12 до 20 лютого 2010 року, а за майбутньою Олімпіадою в Сочі вболівальники спостерігатимуть з 7 до 23 лютого 2014 року.

Цікаво, що кілька днів тому Блаттер розкритикував роботу МОК, назвавши її “непрозорою” організацією, а також порівняв з “марнотратною домогосподаркою”. Пізніше президент ФІФА вибачився за свої слова, і Роґґе відповів, що конфлікт вичерпаний.

Крім того, на засіданні виконкому МОК була порушена тема терміну подачі заявок на проведення літніх Олімпійських ігор 2020 року. Міста-кандидати зможуть подати свої заявки до 1 вересня 2011 року, а заявочні книги повинні бути надані не пізніше 15 лютого 2012 року. Вибори місця проведення Ігор-2020 відбудуться на сесії МОК 7 вересня 2013 року в Буенос-Айресі. На проведення Олімпіади-2020 претендують Рим, Стамбул, Берлін і Мадрид. Також про своє бажання прийняти головну спортивну подію року заявили Індія й ПАР, але з містами ці країни ще не визначилися.

На виконкомі МОК було ухвалене рішення про призупинення діяльності Національного олімпійського комітету (НОК) Гани у зв’язку із втручанням держави в його діяльність. “Протягом  кількох місяців ми намагалися провести переговори з урядом цієї африканської країни, однак керівництво держави не захотіло з нами співпрацювати. Міністр спорту Гани не раз обіцяв, що в законодавство будуть внесені необхідні виправлення, але цього так і не відбулося”, – розповів Жак Роґґе.

Відтепер спортсменам з Гани заборонено брати участь у змаганнях під егідою МОК, а це означає, що ганці ризикують пропустити Олімпійські ігри в Лондоні, які відбудуться наступного року. Однак, за словами Роґґе, про участь представників Гани на іграх у столиці Великобританії “говорити передчасно”. “Ми сподіваємося, що ця ситуація з’ясується якомога швидше, а якщо ж нічого не зміниться, то ми спробуємо допомогти ганським спортсменам”, – зазначив президент МОК.

Крім того, у зв’язку з розпуском НОК Нідерландських Антильських островів через те, що автономія припинила своє існування в жовтні 2010 року, було вирішено, що спортсмени, які раніше представляли цю країну, виступлять на Іграх у Лондоні під олімпійським прапором.

 

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.6435 / 4.11MB / SQL:{query_count}