Чемпіонат світу – в Україні

У Монте-Карло на урочистій церемонії World Athletіcs Gala були оголошені імена найкращих легкоатлетів року. Переможцями стали хорватська стрибунка у висоту Бланка Власіч та кенійський бігун на 800 метрів Давід Рудіша.

У Монте-Карло на урочистій церемонії World Athletіcs Gala були оголошені імена найкращих легкоатлетів року. Переможцями стали хорватська стрибунка у висоту Бланка Власіч та кенійський бігун на 800 метрів Давід Рудіша.

Бланка Власіч – дворазова чемпіонка світу в стрибках у висоту додала цього року  до своєї колекції друге “золото” світових першостей у приміщенні. Хорватка була непереможна в семи турнірах Діамантової ліги, стала чемпіонкою Європи й перемогла в рідному Спліте на Континентальному кубку. Хорватка вперше стала найкращою легкоатлеткою світу й першою представницею своєї країни, яка визнана гідною цього звання.

Давід Рудіша також приніс своїй країні першу номінацію “Найкращий легкоатлет року”. Раніше спортсмени з Кенії ніколи не вигравали це звання. Чемпіон світу серед юніорів стрімко увірвався у світову еліту, двічі побивши світовий рекорд у бігу на 800 метрів (1:41.09 і 1:41.01). Рудіша став наймолодшим  спортсменом, який переміг у номінації “Найкращий спортсмен року”. На день тріумфу йому виповнилося всього 21 рік і 338 днів.

Але не лише роздачею призів займалися учасники World Athletics Gala. Крім того, вирішувалися і поточні питання, в яких Україна брала безпосередню участь. На засідання ради ІААФ український Донецьк дістав право прийняти юнацький чемпіонат світу з легкої атлетики, який відбудеться 2013 року. Презентацію України на право проведення чемпіонату світу проводили віце-прем’єр-міністр України Борис Колесніков, міністр України в справах сім’ї, молоді й спорту Равіль Сафіуллін, мер Донецька Олександр Лук’янченко, президент НОК, перший віце-президент ІААФ Сергій Бубка й президент Федерації легкої атлетики України Валерій Борзов.

Президент ІААФ Ламін Діак на прес-конференції так пояснив вибір організації: “Відвідавши Україну в серпні нинішнього року під час проведення ради ІААФ у Києві, я був приємно вражений гостинністю вашої країни й рівнем, на якому ви можете приймати події подібного рівня. У презентації Донецька на проведення юнацького чемпіонату світу було чимало дуже сильних і серйозних  аспектів, але одним з головних факторів, які вплинули на підтримку й вибір українського міста стала сьогодні особиста присутність у залі засідань ради ІААФ такої великої української делегації на чолі з віце-прем’єр-міністром України Віктором Колесніковим, від якого ми одержали неабиякі урядові гарантії, які відіграють чималу  роль. Я також багато спілкувався й з вашим міністром спорту Равілем Сафіулліним, і ще тоді відзначив для себе, що на розвиток спорту в цілому, а легкої атлетики зокрема , ми з ним маємо спільні погляди. Щиро вітаю Україну з перемогою й упевнений, що чемпіонат у Донецьку ви зможете організувати на найвищому рівні, тим паче, що Україна є великою легкоатлетичною державою”

На слова президента ІААФ відповів віце-прем’єр-міністр України Віктор Колесніков: “Я хочу подякувати Міжнародній федерації легкої атлетики насамперед за довіру. Але доповнюючи пана президента ІААФ, відзначу, що ще одним і дуже істотним чинником нашого сьогоднішнього тріумфу стали не тільки державні гарантії, але й легендарні перемоги на спортивних аренах світу таких королів спорту, як Валерій Борзов і Сергій Бубка, а також усіх чемпіонів світу, Європи й Олімпійських ігор, які принесли нашій державі справжню спортивну славу. Я сподіваюся, що наша сьогоднішня перемога – це лише пролог для майбутніх змагань, які ми б хотіли прийняти в Україні. Уже сьогодні ми обговорюємо можливість прийняти у Києві командний чемпіонат Європи з легкої атлетики. Більше того, вірю, що з роками Україна зможе прийняти не лише зимові, але й літні Олімпійські ігри”.

 

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
12.0855 / 4.1MB / SQL:{query_count}