Близька перспектива

“Львівська Політехніка” побудує сучасний спорткомплекс?

“Львівська Політехніка” побудує сучасний спорткомплекс?

Проблема будівництва у Львові сучасного спортивного комплексу  надалі залишається актуальною.  Така перспектива  ще донедавна  “світила” Сихівському житловому масиву, але через проблеми із наданням земельної ділянки “провалилася”. Однак це ще не означає, що у місті Лева не буде сучасної спортивної споруди. Свої амбіції і плани щодо такого будівництва має Національний університет “Львівська Політехніка”. На думку фахівців, такий проект має шанс реалізуватися до 2022 року, коли в Україні з’явиться можливість проведення зимової Олімпіади.

“На місці, де повинен будуватися новий сучасний спорткомплекс, знаходиться занедбаний стадіон, на якому вже ніхто не займається ніякими видами спорту протягом 15 років, – каже директор проектно-конструкторського об’єд­нання Ярослав Тиханський. – Ця земля й виділена  під будівництво спорткомплексу. Попередні проектні пропозиції ми маємо. Тішить те, що є люди, які зацікавилися цим проектом. Тепер залишається знайти кошти на будівництво. Ми активно рухаємось у цьому напрямі. Вважаю, що даний спорткомплекс працював би не тільки на благо університету, а й був би корисним для міста. У ньому можна було б проводити і великі міжнародні змагання, і масові концерти. Загалом, такого універсального залу, який ми задумали, в Україні, мабуть, ще немає. Гадаю, цей проект має шанс на втілення у життя до можливого  проведення в Україні зимової Олімпіади у 2022 році, бо до Євро-2012 уже нічого не встигнемо побудувати. На це потрібно 2 – 3 роки”.

Як вдалося дізнати­ся у проектно-конструктор­ському об’єднанні “Львівська Політехніка”,  тут уже  розроблені проектні пропозиції щодо спорудження на виділеній земельній ділянці спортивного комплексу для фізичної культури і спорту з універсальною ареною в залі на 6000 місць. У цьому комплексі планується розміщення дванадцяти спортзалів, фітнес-центру та аквапарку. Окрім цього, передбачена можливість проведення занять з аеробіки, хореографії, гідромасажу. На цокольному поверсі запроектована велика автостоянка. Планується, що одночасно в цій будівлі може перебувати 6 – 8 тисяч глядачів. Крім університетської молоді, комплекс зможе обслуговувати до 190 тисяч городян щомісячно.

“Якщо є наміри побудувати у Львові сучасний спорткомплекс, то хочеться вірити, що вони будуть втілені у життя, – каже начальник управління з питань фізичної культури та спорту Львівської ОДА Юрій Майборода. – Знаю, що цим питанням серйозно зайнялися. Якщо керівництво і ректор вишу цього дуже прагнуть, то можливості для будівництва повинні знайти. Головне – мати бажання і гроші. Я недавно був у Канаді й на власні очі бачив, що там у великих містах дуже багато льодових ковзанок. Тільки у Ванкувері  їх – більше сотні, а у Львові немає сучасних спортивних споруд, окрім аквапарку. Нові спортивні комплекси точно не завадять місту, і найголовніше, усі вони будуть корисними та водночас необхідними. Багато львів’ян хочуть займатися спортом, однак можливостей для цього у них немає. Сьогодні усі розуміють, яка користь від спорту, як це підвищує працездатність людини, зміцнює її здоров’я, продовжує активний вік. Університетам у такому питанні потрібно максимально сприяти. На жаль, сьогодні економіка не дозволяє поставити  питання будівництва сучасних спортивних споруд на перше місце. Такі питання часто відтерміновуються, але вони завжди мають бути в полі зору.

Нагадаємо, що наприкінці 2010 року в майже мільйонному Львові немає сучасного спорткомплексу для ігрових видів спорту. Палац спорту “Галичина”, що на вулиці Керченській, не відповідає усім європейським вимогам і годиться лише для змагань всеукраїнського рівня. Хоч у цьому палаці інколи проводять міжнародні змагання, сама будівля не відповідає міжнародним стандартам.

Богдан Пастернак
 

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.7046 / 4.09MB / SQL:{query_count}