Уся олімпійська рать Львова

Майже сто років Україна йшла до свого самостійного олімпійського виступу.

Майже сто років Україна йшла до свого самостійного олімпійського виступу. Галичина, де ідеї тіловиховання широко почали розвиватися саме з початком минулого століття, мала свого представника на олімпійській арені вже 1912 року у Стокгольмі. Ним був спринтер Владислав Понурський, котрий взяв участь у бігу на 200 і 400 метрів. І хоч до фіналу не дійшов і нагород не здобув, однак був першим учасником усесвітнього спор­тивного форуму з нашого міста. Коли ж Галичина перебувала у складі Австро-Угорщини, Польщі чи СРСР, то львівські спортсмени виступали під прапорами цих країн і таким чином були присутніми на Олімпійських іграх.

За ці роки 83 львів'яни брали участь у 19 видах спорту на олімпійській арені, звідки привезли 44 нагороди - 14 золотих, 15 срібних, 15 бронзових. 

Цього року від Львівщини на Олімпіаду поїдуть: стрільці-кульовики Роман Бондарук та Олександр Петрів,  Георгій Чигаєв (бокс), Ярослав Попович (велоспорт), Віра Передерій (художня гімнастика), Андрій Стадник (вільна боротьба), Маркіян Івашко (стріль­ба з лука), Яна Шем'я­кіна (фехтування), Ігор Шимечко (важка атлетика), Дмитро Дем'янюк (стрибки у висоту) та Юля Остапчук (вільна боротьба).

Від Адама Крулікевича до Дмитра Грачова

Легка атлетика,
15 спортсменів, 1 "бронза"

В. Понурський - 1912 (біг на 200 та 400 м)
С. Сосницький - 1924  (біг на 100 м та стрибки у довжину), пізніше відомий дипломат, консул Польщі у Києві, посол Польщі у Туреччині.
К. Кухарський - 1936 ( біг на 800 м - 4-й у фіналі)
Б. Ганцаж - 1936 (марафон, 33-й на 56 стартуючих)
Ю. Кутенко - 1956, 1960  ( десятиборство, 4-й у Римі-1960)
І. Чорнобай - 1956 ( стрибки з жердиною, 13-те місце)
І. Тер-Ованесян - 1960 ( стрибки у довжину, бронзова медаль з результатом 804 см), виступав 1956 - за Київ, 1964, 1968, 1972 - Москва, пізніше - головний тренер збірної СРСР, вивів у чемпіони світу 1983 року Сергія Бубку)
Л. Борковський - 1964 (стрибки у довжину, виступав ще 1968, 1972 - за Київ)
Л. Цимош (Ясінська) - 1968 (метання списа, 10-те місце)
П. Андрєєв - 1972 (біг на 10000 м, посів 11-те місце, мешкає у Стрию)
Й. Гамський - 1972 ( метання молота, 18-те місце)
О. Дем'янюк - 1980 ( стрибки у висоту, 11-й результат - 221 см), нині у складі команди на Пекін є його син Дмитро.
П. Тарновецький - 1988 ( десятиборство, 10-те місце)
В. Радченко - 1992 ( десятиборство, 12-те місце)
А. Булковський - 1996 ( біг на 800, 1500 м)

Фехтування,
9 спортсменів, 1 "золото",
2 "срібла", 4 "бронзи"

Т. Фрідріх - 1928, 1932 ( шабля, дворазовий бронзовий призер в команді)
А. Франц - 1936 (шпага)
І. Комаров - 1952 (рапіра)
А. Плеханова - 1952 (рапіра)
Є. Череповський - 1956, 1960  (бронза в команді 1956)
В. Станкович - 1968, 1972, 1976  (рапіра, двічі - "срібло" в коман­ді1968, 1972)
В. Сидяк - 1968 ( шабля, "золото" в команді - 1968, пізніше - Мінськ 1972, 1976, 1980)
С. Міндергасов - 1988 ( шабля, "срібло" в команді, 1989 року залишився в США, має бізнес, зі спор­том не зв'язаний)
Л. Васильєва - 2000 (рапіра, в команді - 8, особисто - 34).

Водне поло,
8 спортсменів, 2 "бронзи"

В. Берендюга - 1988,
М.Смирнов - 1988,
Д. Андрєєв - 1996,
О. Єгоров - 1996,
О. Потульницький - 1996,
В. Рождественський - 1996,
В Скуратов - 1996,
Д. Стратан - 1996.

Плавання,
7 спортсменів, 1 "срібло",
2 "бронзи"

Г. Андросов - 1956, 1960,
Ф Дасаєв - 1956,
Г. Прокопенко - 1960, 1964,
В. Яковлєва - 1964,
Ю. Громак - 1968,
В. Немшилов - 1968,
Т. Прудникова (Зелікова) - 1972.

Стрільба з лука,
7 спортсменів, 1 "срібло",
1 "бронза"

В. Ковпан - 1976,
К. Школьний - 1988,
Н. Білуха - 1996,
С. Антонов - 2000,
В. Курченко - 2000,
К. Палеха - 2004,
Д. Грачов - 2004.

Футбол, 5 спортсменів

В. Кухар - 1924,
М. Батш - 1924,
С. Альбанський - 1936,
Я. Васєвич - 1936,
М. Матіяс - 1936.

Гімнастика, 5 спортсменів,
9 золотих, 3 "срібла",
 2 "бронзи"

В. Чукарін - 1952, 1956,
Д. Леонкін - 1952,
Б. Макуц - 1980,
Л. Шеремета - 1996,
Г. Тирик - 2000.

Велоспорт, 5 спортсменів

К. Кшемінський - 1924,
Ф. Костшембський - 1924,
Ю. Дмитрієв - 1968,
О. Гонченков - 1992,
Я. Попович - 2004.

Кінний спорт,
4 спортсмени, 1 "бронза"

А. Крулікевич - 1924,
Т. Коморовський - 1924,
М. Гутовський - 1936,
Я. Комаровський - 1936.

Кульова стрільба,
4 спортсмени, 1 "срібло"

А. Онищук - 1968,
Б. Мельник - 1972,
Л. Леськів - 1996, 2000, 2004,
Ю. Коростильова - 2004.

Бокс, 3 спортсмени,
2 "срібла"

Р. Зауличний - 1992, 1996,
А. Котельник - 2000,
О. Зубрихін - 2000.

Веслування на байдарках і каное,
2 спортсмени, 2 "срібла"

М. Слівінський - 1988, 1992, 1996, 2000,
Р. Бундз - 1996, 2000.

Сучасне п'ятиборство,
2 спортсмени, 2 "золота",
2 "срібла", 3 "бронзи"

П. Ледньов - 1968, 1972, 1976, 1980,
В. Ткачук - 2000.

Вільна боротьба,
2 спортсмени, 1 "золото"

С. Губринюк - 1996,
І. Мерлені - 2004.

Важка атлетика,
1 спортсмен, 1 "золото"

П. Король - 1976.

Стрибки у воду, 1 спортсменка

Т. Штирьова-Волинкіна - 1972, 1976.

Теніс, 1 спортсменка

Л. Савченко - 1988.

Дзюдо, 1 спортсменка

Т. Бєляєва - 1996.

Художня гімнастика,
1 спортсменка

О. Паслась - 2004.

Підготував Іван Яремко

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
7.9822 / 4.12MB / SQL:{query_count}