Як Львів готується до Євро-2012

573 дні до єврочемпіонату: про стан будівництва об’єктів

573 дні до єврочемпіонату: про стан будівництва об’єктів

Цього тижня з черговим візитом Львів відвідала експертна комісія УЄФА на чолі з директором департаменту зі стадіонів та безпеки асоціації Марком Тіммером. “Члени комісії розмовляли з проектною командою стадіону на вул. Стрийській –  Кільцевій дорозі та ознайомилися з ходом будівельних робіт безпосередньо на об’єкті”, – розповів заступник голови ОДА Володимир Губицький. За  його словами, до Львова комісія УЄФА прибула в межах візиту в Україну. Крім львівського стадіону, вони також  проінспектували НСК “Олімпійський”. “Висновки експертів стануть складовою чергового звіту про стадіони”, – додав Володимир Губицький.

“Пошта” поцікавилася, на якому етапі сьогодні будівельні роботи на основних львівських єврооб’єктах.

Стадіон

Стан будівництва

За інформацією ДП “Дирекція з будівництва об’єктів до Євро-2012 у м. Львові”, будівництво львівського стадіону для проведення матчів європейської першості з футболу відбувається згідно з погодженими графіками та відповідно до проектної документації. Нині цілодобово на будові працює близько 900 будівельників.

Станом на сьогодні виконані усі роботи з монтажу трибун першого ярусу. На другому ярусі на 98% збудовані ригелі та на 30% змонтовані складки посадових рядів. Паралельно розпочався процес з монтування конструкцій даху. Згідно з графіком будівництва, у березні наступного року повинні завершити встановлення даху. Будується третій поверх адміністративної будівлі. Також розпочато встановлення інженерних мереж.

Крім того, вже виконано більше половини об’ємів робіт із забезпечення стадіону газо- та водопостачанням. Будують три дороги, які з’єднають стадіон із вул. Стрийською, Кільцевою дорогою та вул. Вернадського (проектованою).

Стадіон

Адреса: м. Львів, вул. Стрийська – Кільцева дорога.

Проектувальники: автор проекту – “Конструкторське бюро Альберта Віммера” (Albert Wimmer ZT Gmbh, м. Відень, Австрія), адаптер проекту –  архітектурне бюро “Арніка” (м. Львів, Україна).

Генеральний підрядник: Фінансово-промислова група “Альтком”.

Кількість місць: 33 400 ос., з яких приблизно 630 – для почесних гостей у VIP-зоні та близько 3300 бізнес-місць.

Назва стадіону: ще немає.

Вартість: 1 млрд 649 млн грн.

Термін здачі об’єкта: серпень 2011 року.

Загалом львівський стадіон матиме три поверхи, перший з яких призначений для підземної автостоянки, два інші – для двоярусних трибун, VIP-сектора та решти допоміжних приміщень. Західна частина львівського стадіону довжиною 215,7 м вміщуватиме: конференц-зали, VIP-клуби, галереї та ресторани (1260 кв. м), обладнаний медіа-центр (640 кв. м), різноманітні навчальні центри (280 кв. м), адміністративні приміщення (780 кв. м), офіси з рестораном (1050 кв. м) тощо. Для персоналу сфери обслуговування і VIP-гостей виділено 1593 паркувальні місця. 

Аеропорт

Стан будівництва

За інформацією ДП “Дирекція з будівництва об’єктів до Євро-2012 у м. Львові”, нині на новому терміналі львівського аеропорту триває облаштування покрівлі та фасадних систем, яке має бути завершене на основній частині будівлі до кінця року. Крім того, завершується зведення зовнішніх стін та тривають внутрішні роботи зі спорудження цегляних та блочних перегородок. Також триває монтаж інженерних мереж, зокрема системи протипожежної безпеки, електро-, тепло- та водопостачання.

Загалом будівля нового термінала складатиметься з двох будівель різногабаритних об'ємів: основної пасажирсько-технологічної частини та комунікаційно-допоміжної галереї. У центральній частині будівлі термінала будуть головні зали для пасажирів, а також здійснюватимуться реєстрація пасажирів, митний та імміграційний контроль, контроль на авіаційну безпеку, обробка багажу тощо. У галереї будуть розташовані технічні, службові офіси та резервні приміщення.

Щодо злітно-посадкової смуги, після реконструкції кількість літаковильотів/год. також збільшиться у 2,5 раза – з 8 до 20. Кількість стоянок на пероні зросте у 2,8 раза – з 19 до 54. Нині проектні роботи з реконструкції аеродрому завершено. На будівельному майданчику злітно-посадкової смуги Міжнародного аеропорту “Львів” проводиться влаштування глибинного дренажу та колектора водовідведення на льотному полі та на пероні №1, проводиться розробка мінерального ґрунту. Виконується укладання останнього шару бетону на пероні №2. Проводяться роботи з влаштування шарів покриття на половині перону №1.

Львівський аеропорт

Новий пасажирський термінал:

Початок будівельних робіт: вересень 2009 р.

Завершення будівництва: жовтень 2011 р.

Проектувальник: ПІІ “Тебодін-Україна”.

Генпідрядник: корпорація “Альтіс Холдинг”.

Загальний кошторис: 921 млн грн.

Основні характеристики міжнародного аеропорту  “Львів” (за проектом):

термінал категорії “С”, відповідає нормам IATA;

пропускна спроможність пікова: в обидва боки – 1000 пас./год., в один бік – 700 пас./год.;

земельна ділянка терміналу – 3,23 га;

привокзальна площа, транспортна розв’язка та благоустрій – 3,5 га;

площа будівлі термінала – 39 000 кв. м, зокрема 1000 кв. м – комерційні площі (торгівля та фуд-корти), 750 кв. м – офіси авіакомпаній;

29 стійок реєстрації пасажирів, 18 стійок паспортного контролю, 9 пунктів контролю проходження на авіаційну безпеку;

система інформації про рейси на дисплеях – FIDS та обладнання системами BMS, ODB, CUTE, BHS;

розрахунковий тип повітряних суден, що обслуговуються – “D” (“Boeing-767”);

кількість аеромостів: 2 мости для B-767, 4 мости для B-737;

віддалені стоянки: 2 стоянки для B-767 та 6 стоянок для B-737;

відкритий паркінг на 900 місць і чотириповерховий паркінг на 400 місць.

Існуючий термінал

Щодо теперішнього термінала аеропорту, то, відповідно до проекту, передбачено реконструкцію з метою прийому VIP-пасажирів та офіційних делегацій до ста людей на годину з обладнанням залів очікування та конференц-залів. Реконструкція забезпечить пропускну спроможність термінала у 200 пас./год.

Початок будівельних робіт: IV квартал 2010 р.

Введення в експлуатацію: грудень 2011 р.

Проектувальник: ПІІ “Тебодін Україна”.

Загальний кошторис: 222 млн. грн.

Тимчасовий термінал

Концепція тимчасового терміналу передбачає збільшення загальної пропускної спроможності аеропорту на 1000 пас./год.

Проектні пропозиції і ТЕО розроблені інститутом “Украеропроект”.

Початок будівельних робіт: IV квартал 2010 року.

Введення в експлуатацію: грудень 2011 р.

Загальний кошторис:  18 млн. грн

Злітна смуга

Злітна смуга аеропорту “Львів” нині має довжину 2510 м, після реконструкції вона становитиме – 3500 м та зможе приймати трансатлантичні рейси. Кошторисна вартість проекту реконструкції злітної смуги, який розробив інститут “Украеропроект”, становить 846 млн грн. Єдиний виконавець робіт з реконструкції злітної смуги, погоджений Міністерством економіки України, – компанія “Азовінтекс”. Реконструкція злітної смуги буде завершена до кінця 2011 року.

Проектувальник: інститут “Украеропроект” Мінтрансзв’язку.

Генеральний підрядник: ТОВ “Шляхове будівництво “Альтком”.

Початок будівельних робіт: квітень 2009 р.

Введення в експлуатацію: листопад 2011 р.

Загальний кошторис: 978,6 млн. грн.

Тренувальні поля

Стан будівництва

За словами Маркіяна Лубківського, Україна повинна надати 16 основних тренувальних баз, а також 16 трансферних баз. “Якщо говорити про Львів, ми підписали угоду із стадіоном “Сокіл”, із стадіоном у Дрогобичі, тренувальним майданчиком у Моршині, а також стадіоном університету фізкультури “Скіф”. У нас також є стадіон “Україна”, який теж можна розглядати як трансферне поле. Зрештою, не виключаємо і того, що це поле може бути основним” – зазначив Лубківський. Два поля з цього переліку реконструюватимуть за державні кошти – це стадіон “Скіф”  та стадіон у Дрогобичі. Роботи на обох вже почалися. Підготовка до реконструкції також триває на стадіоні “Сокіл”, роботи на якому проводить ФК “Львів”, який отримав цей стадіон у довготермінову оренду. Водночас, тренувальне поле у Моршині майже готове. Роботи профінансував приватний інвестор – власник місцевого футбольного клубу.

Готелі

Стан будівництва
Якщо говорити про рівень забезпечення готелями, то Львів може бути спокійний. Фактично вже зараз готелі  міста та області мають необхідну кількість номерів, аби поселити “сім’ю” УЄФА. За словами Олега Засадного, директора департаменту Євро-2012 Львівської міської ради, згідно з вимогами УЄФА, місто повинне забезпечити 1020 п’ятизіркових номерів, 1315 – чотиризіркових та 210 – тризіркових.  “Нині нам трошки не вистачає п’ятизіркових номерів, однак при розрахунках не враховано готелі, які зараз будують. Якщо врахувати і їх, Львів та область матимуть навіть більше чотири- та п’ятизіркових номерів, аніж потрібно для “сім’ї” УЄФА”, - розповів пан Засадний. Водночас для розміщення уболівальників місто має ще 14 тисяч готельних номерів. Якщо цього буде мало, у міській раді розглядають варіант облаштування наметового містечка для фанів.
 

Дороги

Стан будівництва
До часу проведення в Україні та Польщі єврочемпіонату суттєво має змінитися і стан доріг Львова та області. Минулого місяця нарешті розпочали ремонт автомобільної дороги державного значення М-11 Львів – Шегині. Крім того, 28 жовтня урочисто заклали пам’ятну капсулу та почали будівництво дороги Львів – Краковець. Її довжина становитиме 84,4 км, вона матиме вищу категорію якості, відповідно до європейських стандартів. Траса розрахована на швидкість руху – 120-130 км на годину. На її будівництво з державного бюджету виділять 3,4 млрд грн. Загалом, за інформацією прес-служби Львівської ОДА, за державною програмою підготовки до Євро-2012, на будівництво і реконструкцію доріг Львівщини до 2012 року передбачено 4,1 млрд грн. Водночас у Львові масштабні ремонти вулиць тривають кілька років. Серед основних магістралей: уже відремонтували вулиці Стрийську, Кульпарківську, Підвальну, частину Городоцької, частину проспекту Чорновола, Богдана Хмельницького тощо. У планах міської ради наступного року взятися за реконструкцію вулиць Городоцької, Личаківської. Крім того, до Євро-2012 у Львові планують побудувати кілька нових вулиць, що вестимуть до основних єврооб’єктів.

 

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.6884 / 4.21MB / SQL:{query_count}