Чи втіляться у Пекіні олімпійські надії

Уже завтра, 8 серпня 2008 року, о 8 годині 8 хвилин за пекінським часом, стартуватиме чергова XXIX Олімпіада - головне спортивне дійство чотиріччя.

china.jpg 

Уже завтра, 8 серпня 2008 року, о 8 годині 8 хвилин за пекінським часом, стартуватиме чергова XXIX Олімпіада - головне спортивне дійство чотиріччя.

Для будь-якого вболівальника Олімпіада - це насправді захопливе дійство, яке назавжди залишається в пам'яті, так само як і для будь-якого учасника змагань. Цього року Україну в Пекіні представлятиме 254 спортсмени. Українці змагатимуться у 28 видах спорту, в яких виконали критерії відбору на Олімпійські ігри. До Піднебесної у складі збірної поїхали сім чинних олімпійських чемпіонів, а також 97 атлетів, що вже мають досвід виступів на головних змаганнях чотириріччя.  Слід відзначити, що склад збірної України на Іграх в Пекіні стане рекордним за кількістю спортсменів, адже на попередніх літніх Олім­пійських іграх Україну представляли: в Атланті-96 - 230 спортсменів, у Сіднеї-2000 - 231 спортсмен, в Афінах-2004 - 245 атлетів.

Що можна очікувати від наших спортсменів? За період незалежності Україна показала себе на Олімпійських іграх досить стабільною країною. В Атланті, Сіднеї та Афінах українці здобули по 23 нагороди. Цікаво, що нещодавно аудиторська корпорація "Pricewater­house­Сoopers" опублікувала прогноз виступу різних країн на майбутніх літніх Олімпійських іграх. На їхню думку, в Пекіні збірна Китаю здобуде в команд­ному заліку 88 нагород, збірна США - 87, Росії - 79. Україна посяде 12-е місце з... 23 нагородами. Подібні дослідження "PricewaterhouseСoopers" регулярно проводить з 2000 року.

Проте подібний оптимізм не розділяють як самі спортсмени, так і чиновники і функціонери. Четверта Олімпіада в Пекіні мо­же зламати цю традицію. НОК проаналізував виступи укра­їнських спортсменів на між­народних змаганнях за останні три роки і спрогнозував, що цьогоріч вони претендують щонайменше на 13 нагород, одна-дві з яких будуть золотими.

Такий невтішний прогноз пов'язаний з тим, що багато провідних вітчизняних спорт­сме­нів, які стабільно поповнювали українську скарбничку  вже завершили свої виступи. Немає  Тедеєва і Скакун, лише морально може підтримати команду Яна Клочкова. А в усіх видах, де ми можемо сподіватися на нагороди, конкуренція дуже висока. Проте ми сподіваємося...

На  вдалий виступ наших боксерів, особливо на львів'янина Георгія Чигаєва. На борців і борчинь, які стабільно здобувають нагороди. На важкоатлетів, на чолі з Ольгою Коробкою. На Ярослава Поповича, який хоче довести, що прикрі невдачі на "Тур де Франс", це лише випадковість. На веслувальників і байдарочників, бо українці неодноразово були в числі призерів. На гімнастів, яких буде незвично  мало, проте головне не кількість, а якість. На Ганну Безсонову, яка на думку НОК України, має принести золоту нагороду. Сподіваємося, що не одну. Величезна надія на наших плавців. Так, не буде Яни Клочкової, але є Лісогор, Брус, Борисік, Силантьєв, Хлистунова, Зубкова, Амшеннікова та інші. На наших легкоатлетів, яких буде 77. Сподіваємося на майстрів стрільби з лука, кульової та стендової стрільби. На наших сестер Бондаренко, які цілком можуть здивувати багатьох. Ми сподіваємося на усіх. І бажаємо українцям вдалого виступу, попутного вітру, добрих суддів і усмішки Фортуни.

kalendar.jpg

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.6246 / 4.09MB / SQL:{query_count}