Пляшки – ліворуч, папір – праворуч

Міста-господарі Євро-2012 безкоштовно отримають баки для роздільного збору сміття

Менш як за два роки чотири українські міста повинні стати еталонами поводження з вторинною сировиною – у ме­жах підготовки до Євро-2012 Київ, Харків, Донецьк та Львів за рік мають освоїти техніку роздільного сортування сміття. Для цього державна структура “Укр­екокомресурс” подарує кожному місту близько двох тисяч контейнерів, які міські ради розподілятимуть на території міст. Опісля сортоване здаватимуть у місця прийому скла, паперу та пластику…

–  “Укрекокомресурс” є однією з компаній, які уповноважені дбати про збір та переробку сміття. У рамках підготовки до Євро міста отримають контейнери, де кожен пункт має два баки: жовтого та зеленого кольорів. До першого складатимуть дерево, папір та пластик, до другого – скло. Першим отримає контейнери Донецьк, де наступного тижня відбудеться їх урочисте відкриття. Львів, Харків та Київ отримають баки або наприкінці цього року, або на початку наступного. Водночас, “Укрекокомресурс” проводитиме інформаційні кампанії, під час яких розтлумачуватиме, що і куди слід викидати. Проте містам доведеться й самотужки інформувати людей про новації, – розповіли “Пошті” у прес-службі “Укрекокомресурсу”.  

Натомість у Львові до такого подарунку ставляться обережно. За словами Віталія Пугача, начальника комунального відділу управління житлового господарства Львівської міської ради, встановленням баків компанія може претендувати на частку ринку вторсировини. Він зауважує, що збір сміття давно переріс у бізнес, відтак перед тим, як приймати безкоштовні роздільні баки, слід обговорити деталі їхнього встановлення. Саме для цього управління комунального господарства звернулося до  “Укрекокомресурсу” з низкою вимог щодо майбутньої співпраці. Де у місті встановлять баки, хто саме відповідатиме за долю роздільно зібраного сміття  і чи штрафуватимуть львів’ян за хибне сортування, поки що невідомо. До прикладу, в Німеччині сортування сміття є обов’язковим для кожного громадянина, а культуру поводження з вторсировиною прививають ще з дитячого садочка. Чи вдасться Львову навчити городян цього лише за рік, побачимо вже після матчів Євро у 2012 році.

 

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
15.9791 / 4.07MB / SQL:{query_count}