Мильна бульбашка з натяком на скандал

Україну та Польщу звинуватили в підкупі п’яти членів виконкому УЄФА. Вони нібито отримали 11 мільйонів євро за підтримку українсько-польської заявки у тендері з визначення господарів Євро-2012

Україну та Польщу звинуватили в підкупі п’яти членів виконкому УЄФА. Вони нібито отримали 11 мільйонів євро за підтримку українсько-польської заявки у тендері з визначення господарів Євро-2012. Про це написало німецьке видання “Suddeutsche Zeitung” із посиланням на члена ради директорів Федерації футболу Кіпру Спіроса Марангоса. За його словами, в нього є кілька свідків – співробітники однієї з кіпрських фірм, які готові підтвердити цю інформацію під присягою. За словами адвоката Марангоса, він уже взяв свідчення у двох з них.

Як стверджує Марангос, він два роки безуспішно намагався передати зібрані дані президентові УЄФА Мішелю Платіні. Кіпріот нібито навіть домовився про зустріч із головою дисциплінарного департаменту УЄФА Пітером Лімахером, яка повинна була відбутися 24 серпня цього року в Женеві. Однак за чотири дні до зустрічі Марангос одержав від Лімахера лист, яким останній скасував зустріч. “Я змушений скасувати нашу зустріч. Ми були б вдячні, якби  ви надіслали нам звіт або документи, які у вас є”, – йдеться в листі. Марангос прохання чиновника УЄФА так і не виконав, мотивуючи це турботою про безпеку свідків.

В УЄФА на матеріал “Sueddeutsche Zeіtung” зреагували досить спокійно. Генеральний секретар організації Джанні Інфантіно зазначив, що питанням “уже займається відділ зв’язків із громадськістю”, підкресливши, втім, що незнайомий із Спіросом Марангосом і вперше почув про його претензії. “А взагалі, наші двері завжди відчинені для тих, хто має яку-небудь тривожну інформацію”, – додав пан Інфантіно.

Водночас Україна й Польща інформацію німецького видання спростовують. Віце-прем’єр України з питань Євро-2012 Борис Колесников зазначив у коментарі “Комерсанту”, що заяви Марангоса – це не більше ніж “внутрішні розбірки між кіпрськими футбольними функціонерами”. “Цій заяві три роки. Якби  в ній була хоч доля правди, ніякого чемпіонату в нас би вже не було”, – зазначив пан Колесников.

Цікаво, що матеріал про нібито підкуп посадовців УЄФА опублікували саме в німецькій пресі. Адже німці вже давно хочуть “дружньо” підставити своє плече у проведенні Євро-2012 і неодноразово говорили про те, що готові прийняти турнір у разі негараздів в Україні чи Польщі. Натомість УЄФА неодноразово заявляло, що не бачить жодної іншої кандидатури, окрім нинішніх країн-господарів.

Нагадаємо, скандал навколо Євро-2012 став другим поспіль у світовому футболі за цей місяць. Попередній розгорівся після публікації в англійських ЗМІ й був пов’язаний з вибором господарів чемпіонату світу 2018 та 2022 років. ФІФА вже оголосила про те, що почала власне розслідування.

 

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
14.1245 / 4.08MB / SQL:{query_count}