Ігри, що лякають

У Делі в неділю, 3 жовтня, відбулася врочиста церемонія відкриття 19-х Ігор Співдружності. Ігри Співдружності (англ. Commonwealth Games) — багатонаціональні багатовидові спортивні змагання

У Делі в неділю, 3 жовтня, відбулася врочиста церемонія відкриття 19-х Ігор Співдружності. Ігри Співдружності (англ. Commonwealth Games) — багатонаціональні багатовидові спортивні змагання, які проводять кожні чотири роки серед спортсменів з країн Співдружності Націй (колишні британські колонії). Зазвичай в Іграх бере участь близько 5000 спортсменів, за цим показником вони поступаються лише Олімпіаді.

Цьогорічні Ігри є особливими, оскільки вперше відбуваються в Індії. На головному стадіоні відбулася церемонія відкриття, під час якої барабанщики відбили відлік часу, що залишається до кінця Ігор, і в повітря підняли величезний аеростат, наповнений гелієм. А за межами стадіону поліцейські та військові сили були задіяні для гарантування безпеки учасникам і гостям. Близько 100 тисяч поліцейських і охоронців розміщені в індійській столиці.  Приведені у повну бойову готовність літаки й вертольоти індійських ВВС. Є інформація, що міська влада виселила з міста на час Ігор усіх жебраків і деяких мешканців нетрів, однак представники влади заперечують це. Задля безпеки задіяли і мавп-лангурів. Організаторам довелося звернутися по допомогу саме до цих істот, аби захистити учасників від макак. Останні полюбляють залазити усюди, проникають у будинки, щоб вкрасти різні дріб'язки.

До останнього дня на адресу організаторів Ігор висували обвинувачення в некомпетентності й недбалості. При будівництві спортивного селища були допущені численні недоробки, які поспішно усували.

Ці ігри, у яких повинні взяти участь майже 7 тисяч спортсменів з 71 країни, обіцяють стати найбільшою спортивною подією в історії Індії.

Вони вже стали найбільш дорогими Іграми Співдружності – їхній бюджет перевищить 10 млрд доларів. Проте і цих грошей замало. Затримки при будівництві спортивних об'єктів, корупційні скандали, обвалення пішохідного містка й напад на двох туристів два тижні тому серйозно затьмарили підготовку до Ігор. Деякі учасники вирішили відмовитися від змагань у Делі після того, як з'ясувалося, що багато будинків у спортивному селі непридатні для житла.

Нещодавній огляд олімпійського селища змусив посивіти інспекторів. Вони побачили на ліжках собачі сліди, а в одному з номерів знайшли кобру.

Звичайно, частину недоліків усунули напередодні відкриття Ігор, коли тисячі робітників цілодобово впорядковували спальні й туалети в будинках для спортсменів.

Але біда прийшла з іншого боку. Один із представників організаційного комітету Ігор Рупту Гогой потрапив у лікарню з діагнозом тропічна лихоманка денге. Напередодні Ігор індійські владоможці провели інтенсивну кампанію зі знищення комарів, які розповсюджують вірус денге. Спортсмени з Австралії та Нової Зеландії висловили побоювання у зв'язку з можливою епідемією цієї лихоманки в Індії.

 

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
14.5616 / 4.09MB / SQL:{query_count}