Інтелектуальні олімпійці

У російському Ханти-Мансійську завершилася 39-та Всесвітня шахова олімпіада, в якій чоловіча збірна України здобула перемогу

У російському Ханти-Мансійську завершилася 39-та Всесвітня шахова олімпіада, в якій чоловіча збірна України здобула перемогу. Олімпійськими чемпіонами стали: Василь Іванчук, Руслан Пономарьов, Павло Ельянов, Захар Єфименко та Олександр Моїсеєнко.
 
Перед останнім туром між Україною та Росією було всього одне очко різниці на нашу користь. Наші шахісти грали з Ізраїлем, а росіяни з іспанцями. Кульмінація настала тоді, коли зіграли внічию по дві партії в кожному матчі. Будь-яка поразка була на вагу золота. І помилився росіянин Пьотр Свідлер, програвши білими Івану Сальгадо. Оскільки господарі  вже не могли виграти матч, то українців теж влаштовувала нічия. Ізраїльтяни, які боролися за “бронзу”, не заперечували. Це друге в історії “золото” збірної України на Шаховій олімпіаді. Перше наші здобули в 2004 році. Порівняно з Олімпіадою-2004, за шість років у нашій команді відбулися мінімальні зміни. Друге “золото” виграли Василь Іванчук, Руслан Пономарьов, Павло Ельянов та Олександр Моїсеєнко. Замість Андрія Волокітіна в Ханти-Мансійську виступав Захар Єфименко. “На Олімпіаді Іванчук виступав блискуче. Наша перемога – багато в чому це заслуга Василя. Пономарьов не поступився у жодній  партії. Тактика була саме такою: рівно виступити на перших двох дошках, а перемагати за рахунок сильної гри третьої і четвертої дошки. План спрацював”, – зазначив після турніру капітан української команди Володимир Тукмаков.
 
Слід відзначити, що Іванчук став чемпіоном на першій дошці, а в Ельянова й Єфименка друге місце – на третій і четвертій дошках.
 
“У нас були два лідери в команді, які вирішили результат, – Іванчук та Єфименко, а ми, користуючись футбольною термінологією, були захисниками своїх нападників”, – заявив Руслан Пономарьов.
 
“Завжди приємно перемагати. Це кінцевий результат кропіткої роботи. Особливо приємно, коли твій успіх приносить користь команді”, – вважає гросмейстер збірної Захар Єфименко.
 
За крок від олімпійських медалей були українські дівчата. Однак поразка в останньому турі від Китаю (1:3) відкинула українок на дев'яте місце. Якби виграли – приміряли б “срібло”. Отже, “золото” – у росіянок, які забезпечили собі медалі за тур до закінчення змагань, обігравши збірну Болгарії. “Срібло” – у китаянок, а “бронза” – в активі грузинок.
 
Варто зазначити, що Шахова олімпіада за кількістю представлених у ній країн-учасниць є на третьому місці після літніх Олімпійських ігор і чемпіонату світу з легкої атлетики. Історія цих змагань розпочалася у Лондоні 83 роки тому. Цьогорічна Шахова олімпіада встановила рекорд: у змаганнях взяли участь 1300 шахістів з 158 країн світу. Крім того, відбулися вибори президента ФІДЕ, ним знову став чинний керівник Міжнародної шахової федерації Кірсан Ілюмжинов.
 
Ханти-Мансійськ приніс удачу не тільки йому, але й скандинавській країні. Норвегія набрала найбільшу кількість голосів і випередила Болгарію в боротьбі за право проведення 41-ї Шахової олімпіади. Наступного року Олімпіада відбудеться у Туреччині.


коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
7.8998 / 4.09MB / SQL:{query_count}