“Золота осінь” визначає нових переможців

Днями у Львові завершилися 47-мі (!) міжнародні змагання зі стрільби з лука. “Найстарші” змагання Львівщини зібрали близько 200 спортсменів з шести країн Європи

Днями у Львові завершилися 47-мі (!) міжнародні змагання зі стрільби з лука. “Найстарші” змагання Львівщини зібрали близько 200 спортсменів з шести країн Європи. Наші “робінгуди” своїм вдалим виступом тільки підтвердили факт, що львівська школа стрільби з лука займає в Україні провідні позиції, а Львів є одним із центральних осередків цього виду спорту в нашій державі.

“До Львова з’їхалися фактично усі найсильніші лучники України, – бере слово організатор та головний суддя змагань Віктор Михайленко. – За винятком титулованих Вікторії Коваль та Віктора Рубана. Вікторія поїхала виступати на фінал Кубка світу в Едінбург, а у Рубана – запланований відпочинок (Вікторія Коваль в Едінбурзі виборола друге місце – “Пошта”). Загалом у нас змагання рейтингові. Тут наші лучники набирають бали, аби потрапити до збірної України. В олімпійського чемпіона Віктора Рубана рейтинг достатній, тому до збірної України він потрапить точно, хоча на “Золоту осінь” олімпійського чемпіона ми запросили. Попри це, склад учасників змагань милує око. І серед жінок, і серед чоловіків ми зібрали дуже сильних лучників”.

Якщо аналізувати склад учасників, у порівнянні з попереднім роком, то кількість спортсменів менша, ніж зазвичай. Утім, тут головне уже не кількість, а якість. Наприклад, команда з Чернівців зазвичай привозила делегацію у 35 – 40 осіб, а цього разу приїхало лише 15 спортсменів. Натомість організаторів змагань неприємно здивували поляки. За словами Віктора Михайленка, причини відмови поляків від змагань є незрозумілими, хоча на участь у них було заявлено 18 польських лучників.

Загалом географія учасників, окрім лучників з усіх куточків України, налічувала ще п’ять країн. Це Іспанія, Угорщина, Росія, Литва та Білорусь. Зокрема, росіяни цього разу привезли до Львова молодіжну збірну своєї країни, хоча під час минулих турнірів місто Лева відвідували московські та інші клуби з Росії. Відтак можна сказати, що міжнародний старт у Львові щороку стає цікавішим і збирає сильних і титулованих спортсменів.

“47-й міжнародний турнір зі стрільби з лука “Золота осінь” – заслуга людей, які працюють у цьому виді спорту, – приєднується до розмови Юрій Майборода, начальник  управління з питань фізичної культури та спорту. – Це тренери та вихованці, які мають позитивний імідж протягом багатьох років. Яскраве цьому підтвердження – виступи на чемпіонатах Європи, світу та Олімпійських іграх. Думаю, в Україні мало турнірів, які відбуваються уже протягом такого тривалого часу. Тішить те, що у нас є люди, які активно і результативно працюють. Таких людей хочеться підтримувати. Хоча змагання загальнодержавного рівня, однак, підтримка з нашого боку також є”, – зазначив Юрій Майборода.

Щодо результатів змагань, то виступ львівських лучників нас потішив. В особистих змаганнях чоловіків перемогу святкував львів’янин Дмитро Грачов. Другим і третім, відповідно стали Максим Тараненко (Чернівці) та львів’янин Маркіян Івашко.

– Своїм виступом у Львові задоволений, – каже заслужений майстер спорту Дмитро Грачов, переможець змагань. – Вдалося фактично все. Переміг і в командних, і в особистих змаганнях. Думаю, зараз перебуваю в непоганій спортивній формі. Найважче було боротися за вихід до четвірки кращих та у фіналі, де змагався зі спортсменом з Чернівців Максимом Тараненком. Дуже хотілося перемогти, адже “Золота осінь” для мене є принциповою. Коли був малим, то один зі стартів на цих змаганнях просто провалив. Пам’ятаю, тоді був ще кадетом і програв усе, що тільки можна. Це залишилося в пам’яті й тепер хотілося виступити якомога краще. Позаминулого року лише одного очка забракло, щоб перемогти. Тоді зайняв друге місце. Радий, що тепер вдалося вибороти максимальний результат. Загалом, у “Золотій осені” брав участь уже багато разів, однак раніше доходив висновку, що це не “мої” змагання. Той старт мені ніяк не вдавався, – підсумував бронзовий призер афінської Олімпіади.

Серед жінок перемогу святкувала спортсменка з Чернівців Лідія Січеннікова. У фіналі вона перестріляла харків’янку Ніну Мильченко. Львів’янка Ірина Дубас замкнула трійку призерів. У змаганнях кадетів львівських уболівальників приємно здивував Віталій Комонюк. У фіналі львів’янин був влучнішим за росіянина Радміра Шайнурова. Третє місце виборов спортсмен з Литви Адріанас Ковалевський.

Потужну львівську школу зі стрільби з лука підтвердив і виступ кадеток. Львів’янка Марта Мацех залишила за собою росіянок Дінарму Янбарісову та Туяну Дашидоржиєву. Останні двоє посіли друге та третє місця відповідно.

У командних змаганнях чоловіків львів’янам не було рівних. Дмитро Грачов, Юрій Гавелко та Володимир Джула у командному фіналі перестріляли своїх земляків Маркіяна Івашка, Ярослава Мокринського та Дмитра Марченка. Третіми стали лучники з Чернівців. У командних змаганнях жінок перемогли харківські лучниці, а у командних змаганнях кадетів львівські хлопці та дівчата вибороли другі місця.

За словами головного судді змагань, які відбулися на стадіоні ФСТ “Динамо”, Віктора Михайленка, у майбутньому “Золоту осінь” можуть зробити змаганнями лише для національних збірних.

“Пам’ятаю, ще за Союзу був турнір “Весняні стріли”,  у якому брали  участь  команди з 35 країн світу, – каже Віктор Михайленко. – У мене є мрія перетворити “Золоту осінь” на такий турнір. Усі необхідні  умови ми маємо, адже у 2007 році  провели  у Львові Кубок Європи зі стрільби з лука, а змагання “Золота осінь” відбулися уже 47-й рік поспіль. Пригадую, коли ще був малим, то й сам стріляв, і спортсменів судив…”

Богдан Пастернак

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
13.1938 / 4.12MB / SQL:{query_count}