Львівський стадіон прикрасять витинанкою

У проекті нового 33-тисячного львівського стадіону на вул. Стрийській – Кільцевій дорозі зроблять акцент на національному колориті

У проекті нового 33-тисячного львівського стадіону на вул. Стрийській – Кільцевій дорозі зроблять акцент на національному колориті. На даху спортивної споруди по периметру розмістять орнамент, що нагадує мереживо витинанки – традиційного для українців виду декоративного мистецтва, – повідомляє інформагентство “Львівській портал” з посиланням на прес-службу стадіону.

Планується, що під накриттям будуть всі глядацькі місця. Однак  частина даху буде прозорою, щоб надходило денне світло для природного відновлення газону. В етностилі оздоблять також інтер’єр нового терміналу міжнародного аеропорту “Львів”, який теж реконструюють до Євро-2012. Хоча зовні термінал виглядатиме як сучасна споруда з бетону і скла, у внутрішньому оформленні проектанти використали давні національні орнаменти. Зокрема, на колонах будівлі з’являться вишиванки, а мозаїку на підлозі залів першого поверху прикрасять мотиви писанки.

Нагадаємо, найскладнішим дахом Євро-2012, з точки зору інженерних технологій,  вважається покриття НСК “Олімпійський” – підвісний навіс з напівпрозорої синтетичної мембрани. Другим  за складністю експерти називають дах Євро-2012 – на “Донбас-арені”.  Покриття стадіону, який часто порівнюють з “літаючою тарілкою”, нахилене у напрямку з півночі на південь, йдучи за лінією природного ландшафту. Натомість унікальність даху харківського стадіону – у його витривалості: він може витримати землетрус силою 8 балів. При цьому дах накриває 100% глядацьких місць і важить понад 3,5 тонни.

 

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
1.5713 / 4.06MB / SQL:{query_count}