Хто матиме рацію?

Уже сьогодні чемпіон світу за версією WBC у суперважкій вазі Віталій Кличко буде захищати титул у двобої проти поляка Альберта Сосновського.

Уже сьогодні чемпіон світу за версією WBC у суперважкій вазі Віталій Кличко буде захищати титул у двобої проти поляка Альберта Сосновського.

Багато хто вважає, що цей поєдинок буде легкою прогулянкою для українського супертяжа, проте деякі нотки сумніву раз за разом лунають у серцях вболівальників, адже у боксі все може вирішити один єдиний удар.

“Я шокую світ. Настав мій час. Клички вже досить довго керували суперважкою вагою. Я виграю цей бій для моїх польських фанатів у всьому світі”, – заявив якось Сосновський в одному зі своїх останніх інтерв’ю. Такі висловлювання претендента викликають лише усмішку у  вболівальників, вони жартома перекручують зміст сказаних ним слів, називаючи польського спортсмена черговим легким здобутком Доктора Кличка. Мало хто вірить у те, що Сосновському вдасться не те що перемогти, а принаймні достояти до фінального гонга. З уболівальниками солідарні букмекери, що виставили на майбутній двобій до болю смішну лінію, явним фаворитом якої з коефіцієнтом 1.03, є українець. Проте…

Коли людині нема чого втрачати, вона стає подвійно небезпечною. І це насамперед стосується поляка, який залишив заради бою за титул чемпіона світу пас чемпіона Європи за версією EBU, який вже успішно розіграли Майкл Шпротт і Одлі Харрисон (останній його і приміряв). Соснов­ський не має потреби в мотивації, адже перспектива зайняти місце одного із найкращих суперважкоатлетів планети і вписати своє ім’я в історію профібоксу повинна стимулювати.

Альберт Сосновський – особистість у світовому професійному боксі, скажемо так, не дуже відома. Боксуючи переважно в Європі, Сосновський, або, як його ще називають, Дракон, не особливо прагнув до двобоїв із більш-менш відомими персонажами суперважкого дивізіону. Завдання було заробити грошей, мова про титули й бої зі справді сильними супротивниками не йшла. Подорожуючи світом, Альберт набивав руку, набирався досвіду. Іноді, щоправда, діставав на горіхи, як, наприклад, у поєдинку з американським ветераном Зурі Лоуренсом, якому Сосновський примудрився програти за підсумками восьми раундів. Після бою Сосновський зізнався, що був неготовий до цієї зустрічі. За його словами, він боксував з температурою, а відмовитися від виходу в ринг просто не міг, оскільки мав потребу в грошах. Тому і не дивно, що Альберт легко кинув усе, аби битися з українцем, адже цей бій буде не тільки найбільш визначним, але й найприбутковішим у кар’єрі. За двобій із Віталієм поляк гарантовано заробить мільйон доларів США.

Сосновський, як і Кличко, виходець із кікбоксингу, тому на початку професійної кар’єри довелося досить багато часу приділити боксерській техніці, огріхи в якій часом проскакують дотепер. Низько опущені руки можуть зіграти злий жарт із таким панчером, як Кличко-старший. Не будемо забувати про те, що лише дві з 39-ти своїх перемог українець здобув рішенням суддів. У русі Соснов­ський точно перевершує двох останніх суперників Віталія – Кріса Арреолу й Кевіна Джонсона. Саме на рух повинен робити ставку поляк. Віталій перевершує Альберта у зрості (202 см проти 189) і розмаху рук (203 проти 196). Бойова вага Кличка також трохи відрізняється. У середньому українець боксує в діапазоні 110-113 кг, тоді як Сосновський стабільно тягне на 103 кг.

Що дивно, усі знають, як перемогти Кличка на папері, от тільки на практиці теорія чомусь ніяк не може втілитися в життя. І кожний суперник українця перед боєм обіцяв обіграти, перехитрити, перебігати Віталія, але жодному це не вдалося – заважав підступний джеб. Довгий прямий удар – воістину один з головних козирів українця. За рахунок швидкого й сильного джебу Віталій змушує міняти тактику, ризикувати і, як наслідок, припускатися помилок.

На останній прес-конференції учасники поєдинку, як завжди, висловили абсолютну впевненість у своїй перемозі.

“Тижні тренувань позаду, і зараз я повністю зосереджений на суботньому вечорі. Знаю, що Альберт зробить все, щоб завоювати титул чемпіона, але я цього не дозволю зробити. Сьогодні немає боксера, якому під силу забрати пояс, яким я володію по праву. І я це доведу в ринзі. Знаю, що мене чекає не простий поєдинок, а важка битва. Обіцяю, що глядачі її не забудуть”, – сказав Кличко.

Альберт Сосновський у відповідь поспішив запевнити журналістів, що приїхав у Німеччину тільки з однією метою – вписати своє ім’я в історію боксу як першого польського чемпіона в суперважкій вазі. “Швидкість, динаміка, рухи в ринзі, хитрість лисиці – от мої козирі у двобої проти Кличка. Він ще пошкодує, що дав мені шанс, його час уже минув. Багато своїх двобоїв Віталій проводив проти боксерських мішків, які програвали вже в роздягальні. 29 травня настане час нового чемпіона”, – заявив Сосновський.

А нам залишається лише дочекатися вечора, аби зрозуміти, хто все ж має рацію у своїх висловлюваннях. 

 

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
7.4556 / 4.11MB / SQL:{query_count}