Гроші на Євро-2012 лежать у… Конституційному Суді

Президент України просить КС перевірити конституційність положень закону про зобов'язання НБУ перерахувати 9,8 млрд грн на підготовку до ЧЄ-2012 з футболу. У поданні до КС, зокрема, зазначено, що, згідно із Конституцією, основною функцією НБУ є забезпечення стабільної грошової одиниці. На думку Президента, передбачене законом внесення НБУ до держбюджету перевищення доходів над витратами є авансовим фінансуванням видатків держбюджету і потребує нічим не обґрунтованої емісії, яка спричинить прискорення темпів інфляції, падіння курсу гривні та падіння рівня життя населення.

Президент України просить КС перевірити конституційність положень закону про зобов'язання НБУ перерахувати 9,8 млрд грн на підготовку до ЧЄ2012 з футболу. У поданні до КС, зокрема, зазначено, що, згідно із Конституцією, основною функцією НБУ є забезпечення стабільної грошової одиниці. На думку Президента, передбачене законом внесення НБУ до держбюджету перевищення доходів над витратами є авансовим фінансуванням видатків держбюджету і потребує нічим не обґрунтованої емісії, яка спричинить прискорення темпів інфляції, падіння курсу гривні та падіння рівня життя населення.

Ющенко також вважає неконституційною норму закону, яка надає Кабінетові Міністрів повноваження затверджувати перелік об'єктів та заходи, на які підуть кошти від НБУ, а також головних розпорядників коштів держбюджету за погодженням з комітетами Верховної Ради з питань бюджету та з питань фінансів і банківської діяльності. Президент твердить, що, згідно з Конституцією, будьякі видатки держави встановлюються виключно законом про держбюджет. Крім того, Ющенко вважає, що заперечений ним закон був розглянутий, затверджений і набув чинності з порушенням конституційної процедури.

Нагадаємо, що закон про внесення змін до закону України про державний бюджет України на 2009 рік і деякі інші закони України, за яким, зокрема, виділяється 9,8 млрд грн на підготовку до Євро­2012, опубліковано в офіційному виданні парламенту "Голос України". Закон підписав голова Верховної Ради Володимир Литвин.

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
3.2701 / 4.07MB / SQL:{query_count}