Мрії про Суперлігу

Футбольні топові клуби все ще не відкидають ідею окремого від УЄФА турніру

Проєкт Європейської Суперліги все ще живий і розвивається. Весняна спроба провалилася через протести фанатських і політичних кіл. Однак зараз футбольні клуби знову працюють над новим турніром.
Цього тижня журналісти німецьких видань отримали у свої руки новий проєкт футбольної Суперліги. У ньому організатори заявляють, що побоювання вболівальників вирішать: нова ліга не матиме постійних членів та повинна бути «відкрита на 100 відсотків». У концептуальному документі ліги, який роздобули німецькі журналісти з WirtschaftsWoche, йдеться: «Формат запропонованої Європейської Суперліги скасовує концепцію постійних членів та відкритий для європейських клубів».
Нова ліга розглядається як альтернатива Лізі чемпіонів і водночас підтримується «Реалом», «Барселоною» і «Ювентусом». Організатори планують зробити лігу готовою до запуску, щойно Європейський суд ухвалить рішення у справі УЄФА про конкуренцію. Вердикт очікується влітку наступного року.
У новому проєкті Суперліги буде два дивізіони по 20 команд в кожному – з підвищенням і пониженням у класі. У фінальній грі 70% місць буде зарезервовано для вболівальників команд-фіналістів. Для половини фан-квитків ціни повинні бути обмежені певним максимумом.
Європейська Суперліга хоче зламати домінацію УЄФА, яка одночасно є регулювальним органом та єдиним організатором турнірів в європейському футболі. В інших видах спорту Європейський суд визнав таку монополію неприпустимою. Суперліга очікує, що суд в Люксембурзі ухвалить таке ж рішення для футболу.
За лаштунками до проєкту виявили цікавість значно більше клубів, ніж це відомо широкому загалу. «Ми бачимо інтерес клубів до співпраці з нами, в очікуванні, коли Європейський суд прояснить правову основу», – заявляють функціонери Суперліги.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.3992 / 3.97MB / SQL:{query_count}