Бетмен на шляху до Джокера

Тайсон Ф'юрі відстояв звання чемпіона світу і тепер усі очікують його бою з Олександром Усиком

У минулі вихідні відбувся третій бій між американцем Деонтеєм Вайлдером і британцем Тайсоном Ф'юрі. Поєдинок „Бронзового бомбардувальника” і „Циганського короля” пройшов в Лас-Вегасі (штат Невада, США) на арені T-Mobile. У цьому протистоянні Ф'юрі завершив трилогію проти Вайлдера нокаутом: претендент довго терпів, але все-таки звалився в 11-му раунді. А до цього боксери на двох оформили 4 нокдауну, але кожен раз підіймалися і билися далі.
Після нокауту, після лікарів – Тайсон Ф'юрі підійшов до побитого суперника, сказати щось на кшталт «молодець, хороший бій». Вайлдер відповів: «Мені цього не потрібно», – маючи на увазі його повагу і спроби повернути спортивний дух в цьому протистоянні. Ці двоє ставилися один до одного жорстко, навіть суворо – і Деонтей вирішив в цьому бути послідовним до кінця.
Хтось вважав, що Вайлдер був морально зломлений в другому бою або зломлений тепер, сам Тайсон навіть запевняв, що все сталося ще тоді, коли в 12-му раунді першого бою він встав з нокдауну, з якого неможливо було повернутися в бій. Ні духовно, ні фізично ексчемпіон миру не був переможений. Його довелося побити, відправляти на настил рингу знову і знову і врешті-решт нокаутувати.
Варто нагадати, що Вайлдер прийшов в бокс, щоб заробити грошей на лікування дочки. Він грав в баскетбол і американський футбол, але через погані оцінки й народження дочки пішов в бокс. Він не міг піти в грабіжники або кудись ще по такому шляху – Деонтей не був з дитинства вуличною шпаною, він з родини проповідників в Алабамі. І ви повинні розуміти, в який депресії він перебував, якщо збирався накласти на себе руки. Це було у 2004-му. У 2005-му він прийшов в зал боксу. Тренер Джей Діас досі з ним працює. У Деонтея вісім дітей, він вдруге одружився, а решта – добре вже відома вам історія. Бронза Олімпійських ігор, 42 перемоги (41 нокаутом), дві поразки і нічия – останні дві цифри подарував йому Тайсон Ф'юрі. Непогано для людини, який до 20 років навіть не знав, що таке бокс.
Тайсон Ф'юрі теж думав про самогубство. Він не говорив про рушницю, як Вайлдер, але обіцяв в'їхати на машині в стіну. «Може, тому що в дитинстві ми не жили як сім'я ... Батько з матір'ю весь час кричали і лаялися і накидали з ударами один на одного ... У батька була сила-силенна жінок і купа дітей всюди. У матері – 14 вагітностей, але тільки четверо з нас вижили... Сестричка народилася, прожила кілька днів і померла. Був похорон. Це на вас впливає...» А потім був період алкоголю та наркотиків, коли Ф'юрі був, здається, на вершині, – після бою з Володимиром Кличком. Перший в історії циганський чемпіон світу у важкій вазі, і він трохи сам себе не знищив. Його повернення не те що в еліту, навіть просто в бокс, – це крутіше, ніж всі фільми «Роккі» разом узяті.
Люди, які знають, що таке відчай, мають всередині якоїсь іншої стрижень. Я не хочу сказати, що вони міцніше всіх інших, але вони ламаються по-іншому. Не як інші люди.
Для третього бою обидва набрали вагу, додали м'язової маси. По тілу Ф'юрі, можливо, так і не скажеш, він ніколи не виглядав атлетом, але це так. Це не має відношення до ударної потужності. Вайлдер і зі звичайним своєю вагою близько 100 кг відправляв голови суперників літати в космосі. Тайсона відправляв на підлогу колишній важковик Стів Каннінгем. Ні, маса їм потрібна була саме для того, щоб боротися, штовхати – і краще тримати удар. При цьому чемпіон не втратив мобільності і швидкості, а Вайлдер – зберіг витривалість і вибух. Так що так, це атлети найвищого рівня, і підготовка у них була теж найвищого рівня.
Ф'юрі просто краще розуміє бокс і вміє на рингу набагато більше. Це не завжди помітно в боях важковаговиків, але тут інтелект буває важливіше удару. Вайлдер нокаутував чотири десятки людей не тому, що він бив важко, а скоріше тому, що всі ці боксери не змогли придумати, як нейтралізувати його головний калібр. Тайсон Ф'юрі змусив Уайлдера тягнутися за собою. Тягнув на себе, розтягував захист, бив у відкриті точки. Його джеб був робочим інструментом, а не способом відміряти дистанцію, як у суперника. Потім почав тиснути і перебивати. Нокдаун в третьому раунді — Вайлдер, натикається на джеб, лівий хук, потім кидається вперед – і в підсумку опиняється на канатах, де Ф'юрі пробиває праворуч, з короткої дистанції, у верхню частину голови, і ексчемпіон світу валиться на підлогу.
Натомість нокдаун в четвертому раунді – Тайсон Ф'юрі просто рушив втоптувати суперника на підлогу рингу, але в підсумку головою увійшов в удар Вайлдера. Відновитися після таких нокдаунів могли б багато з тих, що билися раніше, в 80-ті – 90-ті роки XIX або XX століття, але зараз таких практично не роблять. Бокс став надмірно гуманістичним, бої часто зупиняють рано, у більшості боксерів немає практики і навичок виживати в рингу. Природний талант, розміри, характер – це Тайсон Ф'юрі, який вижив в четвертому раунді. Далі було трохи менше від боксу і трохи більше від сутички кита з косаткою, в якій переважав британець.
Деонтей атакував з жахливим відсотком влучності, велика частина ударів йшли в нікуди, але навіть одне-два попадання за раунд змушували Ф'юрі відходити. Ексчемпіон був поганий на дистанції, програвав бій поблизу, але в моменти, коли опонент намагався скоротити дистанцію, його правий удар був гранично небезпечний. У 10-му раунді Тайсон Ф'юрі просто пірнув під правий удар суперника – і відповів своїм. Американець на підлозі, десь в районі колін чемпіона, намагається встати, неусвідомлено чіпляючись за ногу Тайсона, немов це канат рингу. Що він робить далі? Встає і кидає в ціль все, що у нього залишилося. Злу сиру міць, але суперник до цього готовий. Одного точного удару вже не вистачає для того, щоб Ф'юрі впав.
Вайлдер весь час відкривався на середній дистанції під правий хук. Цим ударом його і добив Тайсон. Там були апперкоти – ну і цей завершальний гак, після якого продовжувати бій було б протизаконно. За часів чемпіона світу Джека Джонсона в рингу вже була б поліція, щоб заарештувати обох учасників. За те, що були занадто жорстокими напередодні. Але тут був просто зафіксований нокаут.
Ось він, здоровенний лисий циган зі обвислими боками, Тайсон Ф'юрі, одного разу переодягся в Бетмена. А є Олександр Усик, який приїхав на останній бій в образі Джокера. Ось два кращих боксерів в суперважкій вазі у 2021 році. І усі знають що хочуть побачити далі.

Післямова
Леннокс Льюїс, колишній чемпіон світу у важкій вазі
«Боже, що за неймовірний бій. Перший їх поєдинок був дивовижним, другий був дивовижним, ну а третій став новою вершиною. Ф'юрі виграв за рахунок того, що змушував суперника переносити свою вагу, постійно йшов вперед і чергував удари двома руками. Вайлдер показав серце, він не хотів програвати, бився з позицією «перемогти або померти». Усик – Ф'юрі? Усику буде дуже важко з Тайсоном – він просто величезний. Саме Тайсон – король цього дивізіону».

Джозеф Паркер, колишній чемпіон світу у важкій вазі
«Неймовірний бій, думаю, мало хто очікував, що він пройде саме так. Але це і є справжня трилогія, в таких протистояннях все змінюється то в одну, то в іншу сторону, ніхто не хоче здаватися, багато куражу і проявленої сили. Вайлдер створив інтригу, відправив суперника у нокдаун, але Ф'юрі встав. Тепер мені б хотілося побачити його бій проти Усика».

Андре Ворд, колишній чемпіон світу в напівважкій вазі
«Моя повага Тайсону Ф'юрі і Деонтею Вайлдеру. Вони написали свою главу в класиці боксу. Вайлдер добре почав бій, був холоднокровним, я ніколи раніше не бачив, щоб він так прокладав собі дорогу джебом, особливо джебом в корпус. Він не полював за головою, не гнався за суперником, у нього був план.
Він намагався його провести, але потім пропустив той удар, і це багато змінило. Мені здається, він все-таки відновився і потім сам впустив Ф'юрі. Але і Тайсон відновився, і бій пішов на зустрічних курсах. Усику не побити Ф'юрі. Ф'юрі – не просто величезна незграбна шафа, у нього купа навичок. Занадто він великий для Усика».

Оскар де ла Хойя, колишній чемпіон світу в шести вагових категоріях
«Я був промоутером Вайлдера протягом 40 його поєдинків і завжди знав, що у нього є серце. Кращий чи Ф'юрі тяж в історії? Говорячи таке, ви показуєте неповагу до Мохаммеду Алі. В наш час – Ф'юрі кращий, так».

Олександр Красюк, промоутер українського боксера Олександра Усика
«Ми побачили вакханалію. Я з величезним інтересом спостерігав за тим, що відбувається з-за особистої зацікавленості. Те, що я побачив в рингу – і з одного, і з іншого боку – це суперкласні новини для Олександра Усика.
Чи не результат, а саме процес. Що один, що другий – це для Усика солоденькі булочки з корицею.
Я припускав перемогу Уайлдера. Я був практично переконаний в тому, що він здобуде перемогу достроково. По-іншому він би і не зміг. І Уайлдер в якийсь момент навіть наблизився до цього, відправив Ф'юрі в ноудаун. Але він був квадратним, він не міг ані рухатися, ані завдавати удари. Він втомився по шляху в ринг.
Напевно, це пов'язано з набором м'язової маси й нездатністю організму впоратися з цим».

Джон Ф'юрі, батько та один з тренерів Тайсона Ф'юрі
«Наступним буде Усик або ніхто. Я б не став турбуватися про всіх інших, вони нижче класом, ніж Тайсон.
Чи впорається Ділліан Вайт з Деонтеєм Вайлдером? Ні. Так чому вони хочуть, щоб мій син нокаутував його?. Тайсон не буде битися в таких боях. Я йому сказав, що це повинен бути Усик, або нехай нас навіть не турбують».
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.4288 / 4.06MB / SQL:{query_count}