To be, or not to be?

Незважаючи на те, що матч Володимир Клич­ко - Руслан Чагаєв анонсований багатьма найбільшими телеканалами на суботу, він перебуває під загрозою заборони.

Незважаючи на те, що матч Володимир Клич­ко - Руслан Чагаєв анонсований багатьма найбільшими телеканалами на суботу, він перебуває під загрозою заборони. Ще місяць тому бій між Володимиром Кличком й Русланом Чагаєвим навіть ніхто не розглядав. Однак з однієї й тієї ж причини в кожного з них зірвався двобій. Спочатку фінські медики заборонили Валуєву битися із Чагаєвим, а згодом уже британські лікарі не дозволили Хею відповісти за свої слова перед Кличком. Обидві ці історії так чи інакше пов'язані зі світовою фінансовою кризою, піар навколо опонентів Кличка й Чагаєва не виправдав покладених на них грошових надій.

Тому найпростішим способом розв'язати проблему відсутності гідних суперників для Кличка й Чагаєва виявилася їхня зустріч один з одним. Але відлуння зриву фінського матчу може завадити і двобою у Гельзеркірхені. І все через гепатит, яким свого часу перехворів узбецький боксер.

Останні тижні тема гепатиту стала найпопулярнішою під час обговорення ситуації у суперважкому дивізіоні. Завдяки нескінченному потоку інформації за цей короткий проміжок часу аматори боксу довідалися про небезпеку гепатиту набагато більше, ніж за всі роки показу дорогої телереклами на центральних каналах. У четвер, наприклад, ми дізналися, що, виявляється, гепатитом можна заразитися крапельно через влучення крові в око. Так, Американська асоціація лікарів, що обслуговує професійні боксерські двобої (AAPRP), рекомендує перенести двобій між Кличком і Чагаєвим на пізніше.

За словами асоціації, якщо навіть ймовірність зараження гепатитом мінімальна, то вона не є нульовою. Статистичні дані AAPRP свідчать, що, якщо кров Чагаєва потрапить у відкриту рану суперника, то ризик зараження буде дорівнювати 10%. Якщо кров потрапить в око (у результаті зіткнення головами), то ризик передачі інфекції може досягати 5%.

Асоціація також стурбована тим, що в групу ризику попадають всі ті, хто буде сидіти близько до рингу. "Всі, хто буде брати участь у цьому заході, повинні бути щеплені, причому остання вакцинація повинна відбутися не раніше ніж за півроку до події. Самі розумієте, знайти стільки людей, що відповідають цим параметрам, неймовірно складно, тому ми рекомендуємо перенести двобій", - сказано в заяві AAPRP.

Учора промоутерська компанія "Unіversum BoxPromotіons", що представляє інтереси Руслана Чагаєва, відреагувала на недавній пресреліз AAPRP.

"AAPRP вказує, що в Руслана Чагаєва виявлений "низький рівень вірусу гепатиту А". Але, в результаті зроблених високочутливих тестів, з 2003 року не було зафіксовано жодного випадку наявності у нього вірусу або ДНК вірусу гепатиту В, - заявив особистий лікар боксера Мікаель Енерт. - Після зараження гепатитом В багато років тому Руслан Чагаєв ніколи не хворів на цю недугу. Він просто є носієм антигена до вірусу гепатиту, показники його печінки завжди у нормі. На думку міжнародних експертів, Руслан Чагаєв не є джерелом інфекції".

"Unіversum" також ще раз зацитувала слова відомого європейського фахівця із хвороб печінки доктора Хайнера Ведемеєра, який з власної ініціативи зв'язався із промоутерською компанією після того, як фінські медики заявили, що Чагаєв може бути небезпечним для своїх суперників. "Судячи з аналізів, Руслан Чагаєв повністю здоровий, - сказав Хайнер Ведемеєр. - Я не розумію інтерпретації результатів тесту, зробленого моїми фінськими колегами. У Руслана немає жодної інфекції, і він, без сумніву, міг би боксувати втретє. Печінка Чагаєва функціонує нормально, і його не можна вважати хворим, він просто носій антигена вірусу гепатиту В".

Слова фахівців з "Unіversum BoxPromotіons" підтверджують багато фактів. Наприклад, у лютому цього року Карл Девіс Драммонд боксував з Русланом майже цілих чотири раунди. Чагаєв дістав серйозне розсічення і обляпав своєю кров'ю увесь ринг: і суперника, і рефері, і суддів, і весь персонал, що перебував в обох кутах. Ніхто не занедужав і не вмер. Втім, інкубаційний період гепатиту В становить від 30 до 200 днів. У такому випадку згадаємо ще більш ранній двобій Чагаєва - у січні 2008 року. Знову жодних тривожних звісток про вину узбека в "епідемії" гепатиту. Далі можна придивитися до фотографій і відео Чагаєва і з пресконференції, і з показових тренувань, що відбулися днями .

Руслан виглядає бадьорішим й здоровшим за людей, стурбованих його здоров'ям, та й навіть за всіх попередніх суперників Кличка, починаючи від Бьорда. Проте через підступи Дона Кінга в суботу, 20 червня, Кличко у разі успіху не зможе приєднати до колекції титул WBA. Більше того, матч можуть заборонити за кілька годин до його початку. Якщо двобій відбудеться, то Чагаєв буде оголошений як тимчасово нечинний чемпіон. У суперважкому боксі вже була подібна ситуація, коли Майк Тайсон через небажання зустрічатися з Ленноксом Льюїсом у 1996 році був визнаний тимчасово нечинним чемпіоном WBC у двобоях проти Селдона й Голіфілда.

Тайсона й надалі вважали якийсь час чемпіоном WBC і після виграного двобою із Селдоном. Однак разом з поразкою від Голіфілда він втратив будьякі претензії на володіння титулом WBC. Отже, нинішня ситуація навколо титулів у суперважкій вазі не нова. Тому в суботу на "Veltіns Arena" будуть розіграні тільки чемпіонські пояси, що належать Володимирові Кличку - ІBF і WBO. У випадку успішного результату Кличко зробить сьомий, рекордний для суперважкоатлетів захист пояса ІBF і тим самим займе верхній рядок у рейтингу кращих чемпіонів­суперважковаговиків ІBF всіх часів. Далі йому залишиться довести число захистів до 10 і отже, стати в один ряд з такими гросмейстерами, як Алі, Холмс, Льюїс, які провели 10 і більше захистів за версією WBC.

Стосовно Чагаєва, то існує ймовірність, що якщо двобій таки відбудеться, то його зупинять, швидше за все, відразу, як тільки в Руслана з'явиться розсічення. Отже, можна очікувати на два сценарії бою. Відповідно до першого, обидва бійці, а особливо Чагаєв, будуть поводитися дуже обережно, й у результаті вийде повторення двобою Кличко - Ібрагімов. За іншим сценарієм, Чагаєв намагатиметься лідирувати вже з перших раундів, сподіваючись на дострокову зупинку і перемогу за суддівським вердиктом на свою користь. Якщо зважати на хід його останніх двобоїв, то повинен відбутися перший варіант. На його користь свідчить ще й подібність стилів Чагаєва й Ібрагімова. Однак багато хто розуміє, що тактика Ібрагімова веде до поразки в протистоянні з Кличком.

Проте усі ці варіанти можуть бути лише домислами, оскільки, ще раз повторимо, наразі загроза зриву двобою існує. Але, можливо, сьогодні ввечері ми таки станемо свідками поєдинку.

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
13.8652 / 4.13MB / SQL:{query_count}