Сила є!

Українець Олексій Новіков – найсильніша людина планети

Український стронгмен Олексій Новіков став сенсаційним переможцем змагань The Worlds Strongest Man, які відбулись 11 – 15 листопада в Брадентоні (штат Флорида, США), і завоював титул найсильнішої людини планети.
За підсумками чотирьох днів змагань, 24-річний киянин, який свого часу перемагав у престижному турнірі Arnold Strongman Classic у США, випередив шотландця Тома Столтмана та канадця Жана-Франсуа Карона, які посіли відповідно друге і третє місця.
Новіков повторив досягнення нашого знаменитого земляка Василя Вірастюка, який був найсильнішою людиною планети у 2004 і 2007 роках. Взагалі на цьому турнірі не було українців з 2011-го по 2018 рік. Зараз там стабільно виступає Новіков, а до цього останнім українцем був Сергій Романчук. Олексій Новіков повторив рекорд наймолодшого чемпіона World’s Strongest Man Йона Палля Сігмарссона, який у 1984-ому (тоді йому теж виповнилося 24 роки) виграв цей титул.
За іронією долі, два місяці тому Новіков під час змагань з львів’янином Павлом Кордіякою позбувся титулу найсильнішої людини України, яким володів чотири роки поспіль. Минулого року Новіков виступав на «Найсильнішій людині України» з травмою, але зумів стати чемпіоном. Цього ж року Олексій не виступав з березня по вересень, коли й відбувся турнір в Україні. Володар титулу «Найсильніша людина України – 2020» Павло Кордіяка не відмовлявся від національних турнірів, тому мав кращу змагальну форму, що й стало перевагою.
Цікаво, що на думку Василя Вірастюка, Новіков – єдиний в Україні стронгмен-професіонал. «Павло Кордіяка одного віку з Новіковим. Якщо порівняти підхід до тренувань, то одного можу вважати професійним спортсменом, а іншого – аматором. Павло – спортсмен-любитель тільки з однієї причини: він змушений займатись своєю основною справою, і десь в проміжках тренується. Поки його основним заняттям не стане спорт, я буду вважати його аматором», – зазначив Вірастюк.
Сам Олексій має у своїй команді 15 осіб, які допомагають йому з тренуваннями, промоцією та спонсорами. «Перехід у профі – ризик. Коли ти переходиш з аматорів, працюючи десь, на рівень профі – суто твоя відповідальність. Або ти в себе віриш, що зможеш це, бачиш свої сили. У мене був період, коли я зібрав гроші з роботи та змагань, мені треба було готуватися до Arnold Classic Ohio. Я закінчив роботу, всі залишки повністю витратив на себе, щоб реалізувати себе в Огайо (Олексій став чемпіоном Arnold Classic Ohio у 2018-ому.«Львівська Пошта»). Так сталось, що пізніше воно окупилось, і ти виходиш на якийсь рівень.
Повинна бути інвестиція в себе. Я розумію, що гроші, які вкладу в себе, треба ще й відпрацювати. Зараз немає роботи для душі. Є спорт, тренування, реабілітації. Начебто нічого такого немає, бо потренувався – день вільний. Але ж бувають якісь зустрічі, інтерв’ю, справи, можливо, потенційні спонсори. Це все займає так багато часу, буває, маму тиждень не бачу. Приїжджаю пізніше – вона вже спить», – розповідав у одному з інтерв’ю Новіков.
Новіков, як і багато стронгменів, полюбляє встановлювати рекорди. Одним з найвідоміших є підняття гантелі дамбл вагою 100 кг. Олексій у червні 2020-го за 75 секунд зумів її підняти 11 разів. Це світовий рекорд. На World’s Strongest Man українець встановив світовий рекорд у тязі – 537,5 кг. В Україні за Новіковим теж зафіксовані національні рекорди. Приміром, проніс на плечах йок вагою 530 кг.
Наостанок зауважимо, що минулого року найсильнішою людиною планети став американець латвійського походження Мартінс Ліціс, який пізніше травмувався у ДТП (зіткнувся на велосипеді з автомобілем), а в 2018-ому – Гафтор Юліус Бйорнссон з Ісландії, який після тріумфу завершив кар’єру.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.5887 / 3.98MB / SQL:{query_count}