Без «Карпат», але з «Кривбасом»

Львівські «Карпати» виключать із української Прем’єр-ліги. Навіть можуть позбавити професійного статусу

В українському футболі останнім часом усе стабільно. Легендарні команди зникають, щоби згодом відродитися в новому форматі. Видається, цим шляхом йдуть і львівські «Карпати», доля яких буде вирішена вже цього тижня. Клуб виключать із української Прем’єр-ліги, навіть можуть позбавити професійного статусу…
Виконавчий директор УПЛ Євген Дикий у коментарі каналам «Футбол 1, 2, 3» розповів про ситуацію з виключенням «Карпат» із турніру. З його слів, Ліга вже передала офіційне звернення в Контрольно-дисциплінарний комітет УАФ про виключення «Карпат». Суперники «левів» у останніх турах отримають технічні перемоги.
Окрім того, «Карпати» ризикують не отримати атестацію на наступний сезон. Процедурою атестації зараз займається УАФ, але в «Карпат» є заборгованість і перед УПЛ – мільйон гривень. Та все ж, якби клуб показав шляхи погашення цих боргів, мирові угоди, то всі пішли б їм назустріч і видали б атестат», – зазначив Євген Дикий.
На його думку, якщо «Карпати» позбавлять професійного статусу, всі футболісти львівського клубу отримають статус вільного агента.
Цікаво, що попри проблеми з фінансуванням, які не дозволили команді виїхати в Маріуполь, президент «Карпат» Олег Смалійчук пропонує по 500-600 тисяч гривень клубам, які переможуть першоліговий «Рух» зі Львова і сплатить за «Рух» штраф у розмірі 225 тис. грн, який був накладений на команду Григорія Козловського за відмову грати офіційними м’ячами Select.
Все це більше схоже на дитячі забави, які, на жаль, не врятують «Карпати».
А поки у Львові «хоронять» одну легенду, відроджується друга легенда. Відомий у минулому криворізький клуб «Кривбас» знову може з’явитися на футбольній мапі України: з нового сезону почати виступати в Першій лізі України. Про те, що «Кривбас» може відродитися наступного сезону, повідомляє «ТаТоТаке».
Чутки про «Кривбас» почали ширитися одразу після торішніх президентських виборів. Що й не дивно, адже Володимир Зеленський із Кривого Рогу, а тому цілком очевидним є те, що він відроджуватиме місцевий клуб. Та, як виявилося, президент не настільки цікавиться футболом, аби робити це вже у перший рік свого керування країною. Втім зараз «віз» наче зрушив місця – Зеленський доручив народному депутатові Юрію Корявченкову (Юзіку) зробити все, щоб відродити «Кривбас». Той активно взявся за справу і вже навіть побував на полі місцевого стадіону разом із керівником УАФ Андрієм Павелком. Депутат встиг навіть пожалітися на те, що під час реконструкції стадіону були начебто використані гроші не за призначенням.

«У 2019 році Державна архітектурно-будівельна інспекція (ДАБІ) відхилила проєкт реконструкції стадіону «Металург» через його невідповідність державним будівельним нормам. Незважаючи на відсутність нової проєктної документації та оцінки її ДАБІ, 10 квітня пресслужба Криворізької міськради знову заявила про плани провести капітальний ремонт стадіону «Металург».
Але міська влада під поняттям «капітальний ремонт», ймовірно, мала на увазі лише косметичний ремонт фасаду. Притім, що зсередини спортивний комплекс перебуває в аварійному стані.
Грошей на реконструкцію стадіону «Металург» було виділено чимало – майже 70 млн грн. Та після побаченого нами з Павелком було незрозуміло, на що взагалі витрачають ці кошти. Коли ми побачили доріжки, якими бігають наші легкоатлети, стримувати емоції вже не вдавалося», – написав Корявченков у фейсбуці.
Виглядає так, що поїздка з президентом УАФ була потрібна для того, аби легалізувати якимось чином участь «Кривбасу» в Першій лізі. Найімовірніше, «Кривбас» відновить своє існування шляхом злиття з криворізьким клубом «Гірник». «Гірник» же припинить своє існування. ЗМІ стверджують, що цим питанням займається тренер аматорського клубу «Кривбас» Сергій Мазур. Повідомляється, що з 2015 року він є офіційним власником «Кривбасу». Йому належить і бренд клубу. Проблема лише в тому, що «Гірник» цього сезону посів четверте місце в своїй групі, а напряму в Першу лігу виходять по дві команди. Треті команди груп гратимуть плей-оф із командами Першої ліги. Як «Гірник» з четвертого місця підвищать у класі, невідомо. Тут або від підвищення в класі відмовиться якийсь клуб, або буде застосований адміністративний ресурс, або остаточно «похоронять» «Карпати», чиє місце і займе «Кривбас».
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.6755 / 4.09MB / SQL:{query_count}