«Карпати» більше не зіграють у футбол?

Через фінансові труднощі львівський клуб на межі зникнення

Цими днями в українському футболі головним генератором новин стали львівські «Карпати». Повернувшись нарешті на футбольне поле після коронавірусного карантину, «леви» зіграли з ФК «Львів» практично юніорським складом. Ще до карантину це була наймолодша команда в УПЛ. Середній вік гравців становив 23,1 рік (шостий показник у Європі станом на березень 2020 року). На матч вийшов ще молодший склад – 21,8 років. Ще молодшим він став після замін у другому таймі. Але радість від гри, яка завершилася нічиєю 1:1, була нетривалою. 
Цього тижня стало зрозуміло, що «Карпати» на шляху до зникнення. Принаймні саме нинішній клуб може остаточно припинити своє існування і піти шляхом «Металіста» чи «Дніпра», які через аматорське сито в дещо зміненому вигляді нині грають в українському футболі після офіційної ліквідації.
Про проблеми «Карпат» розповіли зранку, 29 червня, в програмі «ТаТоТаке». З власних інсайдів стало відомо, що «Карпати» знімуться з чемпіонату – львівський клуб не отримає ліцензію на наступний сезон. Головна причина – борги на 5 мільйонів доларів. А дедлайн-ліцензування – 30 червня.
Вже 1 липня у Маріуполі мав би відбутися формально домашній багатостраждальний матч «Карпати» – «Маріуполь». Нагадаємо, що наприкінці травня автобус команди Бабича зупинили на півдорозі до Львова – футболісти і працівники «Карпат» масово захворіли на коронавірус. Вже 4 липня ці команди знову мали б зіграти в Маріуполі цього разу вже формально виїзний для «Карпат» матч. Причина – брак необхідних коштів. Тритижневий виїзд (а саме в гостях «карпатівці» мали зіграти свої поєдинки через епідемічну ситуацію у Львові) обійдеться у майже півтора мільйона гривень. У клубу таких коштів нема.
За інформацією Sport.ua, футболісти «Карпат» вже наступного дня після матчу зі «Львовом» отримали смс-повідомленння, що зустріч із «Маріуполем» 1 липня не відбудеться. Сказали чекати подальших вказівок.
Важливіше те, чи зіграють ці команди 4 липня. У пункті 25 статті 9 регламенту УПЛ мовиться: «якщо команда повторно не з’явилася на матч без поважної причини, вона автоматично виключається зі змагань».
Цю інформацію підтвердили на офіційному сайті клубу. Власниками клубу є дві іноземні компанії – «Менділ лімітед», яка віднедавна належить Олегу Смалійчуку, і «Крісал холдінгс», що, відповідно до документів, належить Каті Парпі.
«Олег Смалійчук тривалий час перебував у Києві і намагався зустрітися з представниками та власниками компанії «Крісал холдінгс», аби викупити їхню частку клубу чи домовитися про спільне фінансування, – зазначив виконавчий директор ФК «Карпати» Ростислав Ящишин. – Як мені відомо, зустріч ця не відбулася. Також друга сторона жодним чином не реагувала на офіційні листи від Олега Смалійчука з ідентичними пропозиціями. Не секрет, що в клубу були тривалі фінансові труднощі, ми рік виживали без фінансування. Зараз у «Карпат» буквально нема власних ресурсів та резервів для продовження життєдіяльності, всі можливі варіанти вичерпані. Необхідна солідна дотація, адже карантинні форс-мажори ніяким чином не можна було передбачити під час формування і так урізаного та скромного бюджету. Після зміни власника компанії «Менділ лімітед», Олег Смалійчук прилетів до Львова та оперативно закрив низку проблемних питань. Зараз боргів перед командою нема, понад те, гравці отримали матеріальне заохочення за проявлений характер у львівському дербі. Однак після відсутності діалогу з компанією «Крісал холдінгс» Олег Смалійчук повідомив мене, що має можливість фінансувати клуб на свої 50%, оскільки є простим бізнесменом, а не олігархом. Відповідно наразі у нас нема можливості виїхати на гру в Маріуполь. Дуже сподіваюся, що представники «Крісал холдінгс» нарешті звернуть увагу на нашу проблему і вступлять у конструктивний переговорний процес».
В УПЛ поки не коментують цю ситуацію. А от віцепрезидент «Маріуполя» Андрій Санін підтвердив інформацію про те, що принаймні в середу ніякої гри не буде:
«Історія повторюється двічі. Перший раз у вигляді трагедії, другий раз – у вигляді фарсу. Коли було масове захворювання гравців «Карпат», наш клуб по максимуму пішов назустріч колегам. Ми не виставляли жодних вимог у вигляді технічної поразки. Нещодавно в нас була конференція усіх клубів другої шістки, де ми обговорювали варіант догравання «Карпатами». Ми розуміли складну ситуацію і йшли назустріч. Щодо майбутньої гри 1 липня, то ми готові були взяти всі витрати щодо її організації. Де-факто це наш домашній матч, хоча де-юре – виїзний для нас. Ми про все домовилися. А зараз отримуємо інформацію про те, що матч не відбудеться ще й заднім числом. Керівництво «Карпат» на зв’язок не виходить. Тут уже не будемо толерантними. Не приїхали – отримайте технічну поразку».
Питання, що далі буде з клубом. За інформацією «ТаТоТаке», є варіант, при якому створять новий клуб «Карпати». Він може розпочати свої виступи з аматорської ліги».
Поки що ситуація виглядає так, що Смалійчук чекає реакції Коломойського на перший матч із «Маріуполем». Після чого й вирішуватимуть, чи їхати на другу гру з «Маріуполем». От тільки біда в тому, що цієї реакції може не бути взагалі...
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.4296 / 4.01MB / SQL:{query_count}