Послідовники стародавніх еллінів

Політика і спорт досить часто перетинаються, а в Україні  це стало взагалі звичним явищем. Футбольні команди вже давно розподілені за "партійним принципом", деякі спортивні події проходять відбуваються під патронатом політичних партій. Та й серед політичних фігур чимало спортивних діячів. 

Політика і спорт досить часто перетинаються, а в Україні  це стало взагалі звичним явищем. Футбольні команди вже давно розподілені за "партійним принципом", деякі спортивні події проходять відбуваються під патронатом політичних партій. Та й серед політичних фігур чимало спортивних діячів. 

Самі політики теж намагаються брати участь у спортивних дійствах. Чи то в футбол пограють, чи то в баскетбол або теніс, ну а якщо фізична сила не дає змоги, то влаштовують турніри з шахів. Але спостерігаючи за подіями в сесійній залі Верховної Ради, складається враження, що більшість депутатів полюбляє бойові мистецтва. І саме пленарні засідання є найкращою нагодою аби застосувати свої бійцівські якості.

Наприкінці минулого тижня мала відбутися подія, яка має безпосередній стосунок до по­літики, але досить несподівано мала відбутися не у Верховній Раді.

У київській школі олімпій­ського резерву в спортивній залі мали зійтися депутат-ре­гіонал Нестор Шуфрич та ке­рівник Управління держохорони Валерій Гелетей, який і викликав депутата на бій. Проте бійка не відбулася, Гелетей заявив, що його не правильно зрозуміла преса, і він лише пожартував. Шуфричу довелося провести двохвилинний спаринг зі своїм тренером Олександром Мандріком - віце-президентом української  Федерації панкратіону, після якого йому вручили сертифікат про присвоєння почесного третього дану з панкратіону. Як повідоли "Пошту", пан Шуфрич, виконав усі нормативи третього дану,  проте не пройшов усі попередні ступені нормативів, тому його звання почесне.

Варто зазначити, що третій дан в панкратіоні - це досить вагоме досягнення. В Україні про панкратіон знають дуже мало, хоча його історія може затьмарити майже всі види єдиноборств.  

Панкратіон - один з найдавніших видів спорту і входив у програму Олімпіади з 648 р. до н. е. Крім того, цей вид боротьби входив у змагання з пентатлону (багатоборство, до якого входило змагання з бігу на одну стадію, стрибки в довжину, метання диска і списа та боротьба).

За легендами творцями давнього панкратіону були грецькі герої - Тесей та Геракл. Під час давніх Олімпіад змагання з панкратіону відбувалися на спе­ціально підготовленому майданчику - "мальфо", покритому товстим шаром дрібного піску. Спортсменам дозволяли вести боротьбу у стійці та партері, робити підсікання і болючі прийоми, душити. Вони  наносили удари руками, ліктями, колінами, ногами і головою. Дозволяли добивати лежачого суперника, і в той же час повалений на майданчик супротивник мав право, захищаючись, виконувати удари навіть лежачи.

Період занепаду панкратіону почався з перемоги римського війська над греками в 146 році н. е. На зміну двобоям панкратіону прийшли бої озброїних гладіаторів. Проте він дав поштовх для розвитку інших видів єдиноборств. Майже через 700 років з'явився тайський бокс. Через 1000 років у Кореї народилося тхеквондо. Майже через 1200 років у Китаї, у монастирі Шао-лінь, Бодхідхарма став культивувати серед ченців кунг-фу. Через 2100 років на острові Окінава виникло карате-до.

Сам панкратіон на довгий час забули. В минулому сторіччі ентузіасти розпочали шлях до відродження цього виду спорту.  Перша система панкратіону з'явилася в 60-ті роки ХХ сторіччя в США завдяки батькові сучасного панкратіону - американцеві грецького походження Джиму Арвантісу. Систему Арвантіса називають "мю тао панкратіон" або "сучасне грецьке карате". Поступово цей вид стали розвивати майже в усіх країнах світу. Нині панкратіон намагається повернутися в олім­пійську сім'ю. На Олімпійських іграх в Афінах  панкратіон представили як показовий вид.

В Україні розвиток панкра­тіону йде повним ходом. І варто визнати, що українські спортсмени входять до лав найсильніших у світі. Не відстає від цього руху і Львівщина. На початку 2008 року на базі бійцівського клубу "Вовк" створена федерація панкратіону Львівської області, президентом якої став Віталій Вовк. Цікаво що львівські спортсмени вже встигли заявити про себе. На останньому Кубку України з панкратіону, який відбувся в середині травня в Броварах, львівська команда в складі чотирьох чоловіків (Максим Поворозка, Олександр Кубовіч, Ігор Грицьків, Сергій Соха) здобула чотири нагороди.

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.6718 / 4.1MB / SQL:{query_count}