Четвірка для України

Підсумки чемпіонату світу з біатлону 2020 року

фото: IBU
В італійському Антхо­льц-Антерсельві завершився головний біатлонний старт поточного сезону – чемпіонат світу 2020 року. На щастя для біатлоністів, цей старт завершився до коронавірусного спалаху в Італії, та змагання відбулась у досить спокійній обстановці. Для української команди головний старт сезону мав змішані враження: з одного боку, бронзова нагорода, на яку надій було мало, з другого боку, непрямий скандал, черговий штраф і чимало провальних гонок, повідомляє ua.tribuna.

Рятівна Підгрушна у жінок

Напевно, ця першість завершилася би для України катастрофічно, якби не капітан жіночої збірної України Олена Підгрушна. Вона пропустила ЧС-2019 через проблеми зі здоров’ям. В Антхольц-Антерсельві Олена була близько до особистого подіуму. Не вистачило зовсім трохи: у спринті на 4 секунди її випередила чешка Генрієта Хорватова. Підгрушна неодноразово продемонструвала своє фірмове фінішне коло, привела команду до бронзової медалі чемпіонату світу в естафеті та єдина з українок кваліфікувалася у мас-старт. В окремих гонках Олена Підгрушна була здатна боротися за найвищі місця. Для спортсменки, яка провела неповноцінну річну підготовку і має проблеми зі серцем, такі результати – показник вищого класу.Не без проблем минув попередній сезон і для Юлії Джими. Цього року киянка істотно поліпшила свої показники на лижні. У 2019-ому в спринтерській гонці чемпіонату світу Джима програла ногами 1.41,8, в індивідуальній гонці - 3.26,1. В Антхольці – 1.11,3 і 1.50,9 відповідно. Українка поступово повертає свій колишній фізичний стан, тепер потрібно розібратися з роботою на вогневих рубежах.
Вийти на пік форми не вдалося сестрам Семеренко. Роком раніше Валентина бігла швидше в середньому на 30 секунд у спринті та індивідуальній гонці чемпіонату світу, хоча її швидкісні показники в цьому розіграші Кубка світу кращі, ніж були останні чотири роки. Віта була на цьому чемпіонаті гіршою на лижні серед українок в особистих гонках і навіть у найкоротшій – спринті – поступилася 1.43,7.
«Підбиваючи підсумки чемпіонату, можна сказати, що сестри Семеренко не були підготовлені до чемпіонату світу на належному рівні. Поїздка в Лівіньо не виправдала себе», – зізнався після першості президент ФБУ Володимир Бринзак.
Анастасію Меркушину і хвалили, і лаяли. Гарний виступ у змішаній естафеті та індивідуальній гонці, слабкий хід у сингл-міксті та класичній естафеті: результати Меркушиної – суцільні гойдалки. Про те, що Анастасія фізично не готова бігати дві гонки за три дні, говорить вже навіть головний тренер чоловічої збірної Юрай Санітра, який розраховував на медаль у сингл-міксті.
Сумнівався щодо правильності рішення ставити Меркушину на індивідуальну гонку і Бринзак. Була навіть домовленість, що якщо Анастасія не закриє хоч одну мішень, вона буде берегти сили на одиночну змішану естафету. Меркушина помилилася двічі, але боролася до кінця, і в сингл-міксті виглядала подавленою.
І хоча Меркушина дійсно показує свої найкращі результати на чемпіонатах світу, вона все ще не може розкрити свій потенціал, а у цьому році лише віддалилася від своїх кращих показників.

Умовний провал у чоловіків

Після минулорічного тріумфу Дмитра Підручного в гонці переслідування на чемпіонаті світу, вболівальники стали покладати надії не тільки на жіночу команду. Але цього разу не склалося, хоча можна говорити про деякий прогрес команди, якщо порівнювати результати загалом.
У спринті чемпіонату світу – 2019 Підручний став 4-им, далі був Ткаленко 42-им, Тищенко – 81-ий, Труш – 94-ий. Відставання останнього від переможця – 4.15.5. Два українці потрапляють у гонку-переслідування. Цього року: Підручний – 10-ий, Прима – 25-ий. Найгірший із українців – Цимбал: 67-ий результат, 2.49,1 відставання. Чотири українці кваліфікуються у гонку переслідування.
Кращий сезон у своїй кар’єрі проводить Артем Прима. Його результати на чемпіонаті світу – абсолютне відображення стану справ у поточному розіграші Кубка світу. Нині Артем посідає 24-е місце в загальному заліку. Він не зміг стрибнути вище голови, але і не провалював гонки. А його етап в естафеті будуть пам’ятати довго.
Підручному зараз потрібно вирішити питання, пов’язані зі здоров’ям. Його проблеми зі спиною зламали йому другу половину сезону. Проте він заявлений на чемпіонат Європи, головне там не зламатися, але спортсмени змушені виступати на континентальному форумі заради фінансування біатлону.
Від дебютантів чемпіонату світу Антона Дудченка та Богдана Цимбала очікувати багато чого не варто було. Першому вдавалося заїжджати і в залікову зону Кубку світу, і безпомилково працювати на рубежах, але в Антхольці результати пішли на спад. Позначилися втома, висота і травма: перед головним стартом сезону у Антона виникли проблеми з ліктем. Юрай Санітра також зізнався, що Антона слід було поберегти під час сезону, коли той віддавався у кожній гонці на 100%.
Позитивні зміни були у Сергія Семенова. Індивідуальну гонку він пробіг найшвидше в команді, виграв у самого себе зразка 2019 року півтори хвилини. Проте тепер у Сергія катастрофічні проблеми із стрільбою – його головною зброєю в боротьбі за високі місця.
Ткаленко поїхав на чемпіонат світу резервним учасником. Він отримав шанс у двох гонках і не реалізував їх. На Кубку світу 27-річному спортсменові зараз робити нічого. Його результат зі стрільби не входить навіть у топ-80 серед усього світового пелотону, ногами він здатен вигравати тільки у Цимбала і Дудченка, які на 4-5 років молодші за нього. Якщо Юрай робитиме ставку на молодь, Ткаленку не знайдеться місця в команді.

Проблемні рубежі та цікаві факти

За скорострільністю представники збірної України були одними з кращих на цьому чемпіонаті світу. Українки посіли перше місце за цим показником у жіночій естафеті, Меркушина була першою в індивідуальній гонці, Валентина Семеренко – у переслідуванні. Цей список можна продовжувати, але у цьому випадку швидкість не виправдовує якість.
Гори дали про себе знати, і статистика влучень більшості українців в Антхольці виявилася істотно гіршою, ніж була під час всього сезону. У жінок поліпшили свій відсоток тільки Меркушина та Підгрушна, у чоловіків – Артем Прима. На вогневому рубежі Україна упустила медаль у змішаній естафеті, жіночому спринті, і, можливо, в індивідуальній гонці.
Також слід зазначити, що протягом усього чемпіонату світу збірну України переслідувала цифра 4.
Четверте місце посіла Олена Підгрушна в спринтерській гонці, чотири секунди не вистачило їй до медалі. Чотири рази не влучили всі дівчата в гонці переслідування. Такий самий показник помилок у хлопців в індивідуальній гонці.
Чотири очка не вистачило Джимі, щоб потрапити у мас-старт. Так, їй потрібно було обганяти Пушкарчікову, різниця з якою була 3 очка, бо чешка випередила б українку за додатковим показником. Її кращий результат на цьому ЧС – 10-те місце, у Юлії – 19-те.
Потрапила Україна і у два скандали. Вже не вперше в цьому сезоні наші спортсменки допускають дитячі помилки на трасі. За нинішній розіграш Кубка світу у нас вже було 3 дискваліфікації і 30 секунд штрафу. Додався фейл і на чемпіонаті світу: Олена Підгрушна забула пробігти штрафне коло в мас-старті, тому отримала двохвилинний штраф. «На виході з рубежу втратила очки і палицю. Тренери видали палицю і сказали, що я десята. Але я зрозуміла, що не можу бути так високо. За стільки років у мене ще такого не було. Не можна в такому віці робити такі помилки», – розповідала Олена Підгрушна відразу після гонки.
Був ще один дуже неприємний випадок. Напередодні естафетних гонок італійська поліція увірвалася в номер росіянина Олександра Логінова. Причиною для перевірки стала акредитація особистого тренера Логінова Олександра Касперовича. Точніше, він взагалі не був акредитований на чемпіонат. Спочатку повідомлялося, що Касперович приїхав по українській акредитації. IBU підозрювало, що він може займатися транспортуванням допінгу (саме тому вирішили перевірити і Олександра, який вже відбув дискваліфікацію кілька років тому). Володимир Бринзак заперечував цю інформацію, а пізніше стало відомо, що тренеру Логінова дав картку один із членів української делегації під час гонки переслідування. Це порушення було помічено спортивним директором IBU.
Ланцюжок цих дивних подій привів до цікавого підсумку. Логінов знявся з мас-старту, його замінив Артем Прима, який був першим запасним. Щоправда, в мас-старті особливих здобутків у Прими не було.

Головні герої

Підбиваючи підсумки чемпіонату, варто зазначити успіх норвежки Марте Ольсбу-Рейселанн. Вона виграла «золото» в змішаній естафеті, спринті, одиночному міксті, жіночій естафеті та мас-старті, а також дві «бронзи» в гонці переслідування та у індивідуальній гонці.
Позитивною виявилася першість і для італійки Доротеї Вірер, якій довелося зіткнутися з тиском домашнього чемпіонату. Вирішивши свої проблеми зі спиною за лічені дні між тижнями в Поклюці і в Антхольці, вона виграла срібну медаль у змішаній естафеті, а потім здобула ефектні перемоги в гонці переслідування і в індивідуальній гонці.
У чоловіків найбільший прогрес був у французів. Естафетна команда Франції чекала золоту медаль на головному біатлонному змаганні цілих 19 років. Емільєн Жаклен, чемпіон світу в пасьюті та бронзовий призер мас-старту та одиночного міксту в Антхольці, Мартен Фуркад, чемпіонат світу в індивідуальній гонці та бронзовий призер спринту в Антхольці, Кантен Фійон Має, срібний медаліст спринту і мас-старту.
Наостанок зазначимо, що вже сьогодні, 26 лютого, в білоруських Раубичах стартує чемпіонат Європи з біатлону, який триватиме до 1 березня. У програмі змагань суперспринт (26 лютого, чоловіки та жінки), сингл-мікст (27 лютого), змішана естафета (27 лютого), спринт (29 лютого, чоловіки та жінки), гонка переслідування (1 березня, чоловіки та жінки).

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
17.8543 / 4.16MB / SQL:{query_count}