Без індивідуальності

Українці провалили індивідуальні гонки чемпіонату світу з біатлону

фото: IBU
На чемпіонаті світу з біатлону в італійському Антхольці відбулися індивідуальні гонки, і наші вболівальники сподівалися на нагороди. Однак, на жаль, дива не сталось. Наші спортсмени повністю провалили ці перегони, опинившись далеко від призових місць.
У жіночій індивідуальній гонці надії насамперед були пов’язані з Юлією Джимою, адже саме у цій дисципліні вона завоювала єдиний поки подіум Кубка світу для нашої команди в поточному сезоні. Родзинки виступу Джими додавало те, що наша спортсменка зберігала шанси у боротьбі за Малий кришталевий глобус у індивідуальних гонках. Але сподівання українки трималися лише до третього вогневого рубежу, на якому Юлія заробила дві хвилини штрафу і з загальними п’ятьма промахами фінішувала лише 37-ю.
Проте інтригу для українських уболівальників у боротьбі за високі позиції зберегла Анастасія Меркушина, яка всі сили, накопичені після змішаної естафети, акумулювала на цю гонку. Навіть один промах на першій стійці не позбавив Анастасію шансів на подіум. І на заключному рубежі Меркушина пішла ва-банк. Наша спортсменка увімкнула свою максимальну швидкострільність – за цим показником українка була поза конкуренцією. Чотири постріли Анастасія закрила, а п’ятий... У цей момент виникло відчуття дежавю від промаху Дмитра Підручного в спринті. Знову шанси на медаль і знову п’ятий промах... Із ще однією хвилиною штрафу Меркушина боролася за потрапляння в десятку найсильніших, але у кінцевому підсумку показала 11-ий час.
Трохи раніше дистанцію подолали Валентина і Віта Семеренко. Обидві, на жаль, не зуміли продемонструвати точність, яка би дозволила компенсувати невисоку швидкість на дистанції. Віта з трьома хвилинами штрафу фінішувала 29-ю. Валентина, допустивши на промах більше, фінішувала за межами залікової зони.
Невдачею закінчилася і боротьба двох наших дівчат за потрапляння у недільний мас-старт. Ні Юлія Джима, ні Віта Семеренко не зуміли набрати достатню кількість очок, щоб потрапити до першої тридцятки, і зараз перебувають серед запасних. Заради справедливості зазначимо, що на цьому чемпіонаті бар’єр для проходження у мас-старт виявився дуже високим.
А що ж медалі? Першою з реальних претенденток на перемогу стартувала Ханна Еберг, яка стала орієнтиром для всіх суперниць. Промах на першому вогневому рубежі ще залишав шанси на «золото», але друга хвилина штрафу на четвертій стрільбі практично перекреслила ці надії – позаду було ще чимало сильних суперниць. Еберг, зрозуміло, встановила кращий орієнтир на фініші, але і десяти хвилин не минуло, як цей показник перекрила Марте Ольсбу-Рейселанн. Норвежка стріляла з тією ж точністю, але на трасі в цьому сезоні помітно перевершує шведку, вигравши у неї на фініші 22 секунди.
Але і вона не поспішала радіти, оскільки вже знала, що перші три рубежі чисто пройшла Ванесса Гінц, яка мала проміжний перший графік. До чемпіонату світу в кар’єрі німкені не було особистих медалей світових форумів, та й взагалі подіумів у кар’єрі на Кубку світу у 27-річної спортсменки було всього два. Але в цей день для Ванесси настав зоряний час. Вона впевнено закривала всі мішені до останнього рубежу, а з урахуванням промахів суперниць мала перед останньою стрільбою дуже солідний запас. Якби не магія чотирьох нулів, Гінц, напевно, могла би підійти до вирішальних п’яти пострілів спокійніше і закрити мішені, але один промах все-таки допустила, залишивши питання про переможницю відкритим. Вона, звичайно, випередила графік норвежки, але...
Але позаду ще йшла улюблениця і повноправна господиня цього стадіону Доротея Вірер. Італійка неабияк засмутила місцевих уболівальників, заробивши по хвилині штрафу на двох перших рубежах. Проте перед рідними трибунами Доротея, увімкнувши максимальну швидкість на дистанції та холоднокровність на рубежі, чисто пройшла решту рубежів і стала лідером. У кінцевому підсумку Вірер зуміла перевершити графік німкені та здобути «золото» в індивідуальній гонці слідом за успіхом в персьюті.
У чоловіків переможцем індивідуальної гонки на чемпіонаті світу з біатлону в Антхольці став видатний француз Мартен Фуркад, який допустив один промах – менше ніж всі головні конкуренти. Легенда біатлону випередила практично на хвилину норвежця Йоганеса Бьо і на півтори хвилини австрійця Домініка  Ландертінгера.
А особливо солодкий відтінок цій перемозі видатного французького спортсмена надала статистика. Мартен Фуркад – найбільш ефективний біатлоніст десятиліття. А найбільш ефективним біатлоністом цього століття, як і раніше, залишається норвежець Уле Ейнар Бьорндален. Серед його рекордів був і рекорд за виграними особистими гонками на чемпіонатах світу – 11. Тепер стільки ж у активі Фуркада. І у нього вже в Антхольці буде шанс перевершити Бьорндалена у мас-старті. Шанс, судячи з тієї форми, яку Фуркад продемонстрував у індивідуальній гонці, не такий вже й поганий.
Втім, лідерство Уле Ейнара Бьорндалена просто за кількістю золотих нагород, здобутих на чемпіонатах світу, особистих і естафетних, все ще виглядає непохитним. Їх у нього рівно 20, у Фуркада – дюжина.
Українські біатлоністи на трасу вийшли, сповнені бажання зробити подарунок Юраю Санітре на день народження. Однак сам тренер перед гонкою зізнався, що хлопці його вже привітали вранці, але він очікує ще на подарунок у гонці, який порадував би його більше. Але надії ці виявилися розбитими через численні промахи на вогневих рубежах. Усі четверо наших учасників, немов змовившись, заробили по чотири хвилини штрафу!
Кращий результат у команді показав Сергій Семенов, який став сьогодні й найшвидшим серед наших хлопців, й найбільш швидкострільним. У підсумку це призвело Сергія на 31-шу позицію, поки кращу для нього в поточному сезоні Кубка світу.
Також у зоні кубкових очок завершив Артем Прима, який фінішував 36-им. А ось Руслану Ткаленку до залікової зони трохи не вистачило: 44-ий. Антон Дудченко, четвертий із українців, посів 68-ме місце.

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
6.1254 / 4.12MB / SQL:{query_count}