Футбол і політика

“Агробізнес” розірвав контракт із футболістом, який відвідав Росію

Минулого тижня клуб із першої ліги “Агробізнес” припинив співпрацю з форвардом Ігорем Сікорським через поїздку гравця в Росію, що підтверджують його фото в Instagram. Там звернули увагу на порушення пункту контракту, який передбачає, що гравець зобов’язаний всебічно сприяти збереженню та підвищенню престижу клубу.
“Прикро, але сьогодні футбол – це політика. Коли в Україні війна, з передової привозять поранених і вбитих, чи не щодня у різних куточках України ховають героїв, українська футбольна громадськість не може бути осторонь, ніби її це не стосується. Сікорський демонстративною поїздкою в Росію дискредитував клуб, який підтримує українську армію. Саме тоді, коли він у екіпіруванні клубу відпочивав у країні-окупанті, тільки за один день із передової переправили дев’ять поранених, двоє загинули. “Агробізнес” вважає неприпустимим, щоб цей гравець був у нашому клубі”, – вказано у заяві.
Більш розгорнуто позицію клубу прокоментував президент “Агробізнесу” Олег Собуцький.
“Хотіли, щоб Ігор надалі грав за нашу команду, але побачене фото на тлі символів нашого окупанта мене дуже обурило. Не знаю, чому він покинув територію України і поїхав в Росію, яка є країною-агресором.
Недовго сумнівався, щоб ухвалити рішення про розірвання контракту зі Сікорським. Мене підтримали головний тренер і віцепрезидент Андрій Донець. Рішення було ухвалене одноголосно. Сьогодні в Україні триває війна, у голові не вкладається, що є люди, які цього не розуміють. Вони їдуть, фотографуються і дають заробити гроші нашому ворогу. У нас патріотична команда, патріотичні люди, і ця ситуація є неприйнятною. Завжди фінансово і морально підтримуємо наших військових. Якщо потрібно, то допомагали і продовжимо допомагати зі зброєю в руках. Ми не можемо допустити, щоб наші гравці їздили в Росію і підтримували нашого ворога.
Відразу сказав, що ми розриваємо контракт із Сікорським, чого би це нам не коштувало. Гроші в цій ситуації не відіграють ключову роль для нас. Для нас важливі честь, репутація, патріотизм і український дух.
Сікорський зашкодив іміджу клубу, це навіть не обговорюється. Він поїхав до країни-агресора і фотографується з її національною символікою. Сікорський фотографувався з символами Росії з посмішкою, як і немає ніякої війни. У той день були поранені кілька наших захисників, а штаб ООС повідомив, що двоє загинули. Так про що ми ще можемо говорити?” – сказав Собуцький.
Сам нападник спершу так  прокоментував цей скандал:
“Я дійсно їздив до Пітера на чотири дні на запрошення родичів, – заявив Сікорський. – Чесно кажучи, навіть припустити не міг, у що мені це виллється. Якби знав, що через цю поїздку навколо мого імені буде стільки галасу, а клуб захоче розірвати контракт, то, зрозуміло, про цю поїздку і не замислювався б. Дійсно, це шокувало. Проте коли Андрій Шевченко під час війни з Росією відвідав хокейний матч у Пітері, це не викликало настільки бурхливої реакції в української спільноти, не було такого хайпу, як у випадку зі мною? Або, наприклад, Усик провів бій у Росії, але, як і раніше, є бажаним героєм багатьох українських ЗМІ. Все розумію і згоден з будь-яким рішенням клубу з Волочиська. Приймаю його таким, яке є”.
Щоправда, згодом у коментарі вже російському виданню гравець дещо змінив свою думку, розповівши про російське коріння та своє “захоплення історією”. 
“Востаннє я був у Росії десь у 2002 чи 2003 році. Батько – росіянин, він вже давно помер. Бабуся моя, його мама, теж із Росії. У нас там залишилася бабусина сестра. Хто знає, може, я взагалі більше не побачу своїх родичів. Старі люди, все ж може бути.
Пітер – красиве місто. Просто отетерів від краси і архітектури. Я дуже захоплююся історією. Коли бачив всі ці собори, палаци, у мене аж дух перехопило. Я викладав сторіс – просто місто показував. Із хокею викладав відео, сторіс, фотографії. Перед Ермітажем сфотографувався, у кадр потрапив російський прапор. І то вгорі, на даху Ермітажу. Потім в Ермітажі я сфотографувався на тлі трону Катерини II, у кадр потрапив герб царської Росії”, – зізнався футболіст.
Також Сікорський вважає що його просто “зробили крайнім”.
“У нас і чиновники їздять у Росію. А тут просто взяли звичайну людину і почали пресингувати з усіх боків. Так теж не робиться.
До цього я думав, що хочу грати тільки в Україні. Зараз навіть і не знаю. Мені вже неважливо, куди їхати і де грати в футбол. Чи важко буде отримати контракт в Україні? Ні, звичайно, ви що? Ви думаєте, якщо мене вигнали з “Агробізнесу”, то інші команди не візьмуть? Я ж був не останній нападник в клубі”, – заявив футболіст.
Сікорський проводив перший сезон “Агробізнесі”. У 19 матчах першої ліги він забив вісім разів. Нині гравцем цікавиться одеський “Чорноморець”, який теж виступає у другому українському футбольному дивізіоні. За повідомленнями ЗМІ, 31-річний футболіст веде переговори з одеським клубом.

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
11.8473 / 4.1MB / SQL:{query_count}