“Від Сокільства до Стрілецтва! Від УСА до НОКУ!”

Днями на території Парку ім. Івана Франка відбувся традиційний легкоатлетичний пробіг. Захід під назвою “Від Сокільства до Стрілецтва! Від УСА до НОКУ!” організовував Львівський державний університет фізичної культури ім. Івана Боберського спільно з відділенням Національного олімпійського комітету України у Львівській області та спортклубом ЛДУФК “СКІФ” повідомляє офіційний сайт НОК України.
Цьогорічний пробіг присвячений Дню захисника України, 100-річчю проголошення Акта Злуки Української Народної Республіки і Західноукраїнської Народної Республіки, 105-ій річниці утворення Легіону Українських січових стрільців, 125-ій річниці заснування Міжнародного олімпійського комітету та 25-ій річниці першого виступу національної збірної команди України на XVII зимових Олімпійських іграх у Ліллегаммері.
Під час виконання Державного гімну України представники товариства пошуку жертв війни “Пам’ять”, озброєні і в строях Українських січових стрільців, дали почесну сальву. А після відкриття заходу разом зі студентками кафедри гімнастики поклали квіти до нещодавно встановленого пам’ятника героям ЗУНР.
Із привітальним словом виступив завідувач кафедри олімпійської освіти, доцент Ярослав Тимчак: “Ми живемо в час святкування 100-річчя постання Української Народної Республіки та Західноукраїнської Народної Республіки. Тоді, завдяки збройному чину Українських січових стрільців, відбулася перша у 20 столітті успішна спроба здобуття державності. Саме тому гасло нашого пробігу – “Від Сокільства до Стрілецтва!”.
Про вклад спортивних організацій і спортовців, які в кінці XIX ст. – на початку ХХ ст. дали імпульс для формування різних органів управління новоутвореної держави – ЗУНР, зокрема Збройних сил України, розповів присутнім президент спортивного клубу ЛДУФК “СКІФ”, доцент Володимир Левків: “Сьогодні утвердження нашої держави реалізується через досягнення українців у різних сферах, зокрема в галузі фізичної культури і спорту. Найвагомішими спортивними досягненнями є перемоги у змаганнях Олімпійських ігор, які організовує Міжнародний олімпійський комітет. Тому сьогодні ми згадуємо про 125-ту річницю заснування Міжнародного олімпійського комітету, про 25-ту річницю першого виступу національної збірної команди України на XVII зимових Олімпійських іграх у Ліллегаммері та здобуття першої олімпійської медалі українкою Оксаною Баюл”.
Після урочистого відкриття учасники забігу зробили почесне коло з прапорами алеями парку.
Далі розпочалися змагання серед студентів, аспірантів, викладачів та працівників університету, в яких взяли участь понад 100 осіб. Переможці та призери змагань визначалися у 8-ми категоріях. Суддівство здійснила кафедра легкої атлетики (головний суддя – викладач Василь Західний, головний секретар – старший викладач Галина Чорненька).
Переможців та призерів пробігу нагородили медалями і футболками. На завершення відбулася лотерея, за підсумками якої низка учасників пробігу отримала подарунки, що стали для них додатковим бонусом.

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.6183 / 3.97MB / SQL:{query_count}