Стрибок в історію

Ярослава Магучіх вкотре вписала своє ім’я у літопис легкої атлетики

Українка Ярослава Магучіх здобула срібну медаль у фіналі зі стрибків у висоту на чемпіонаті світу з легкої атлетики, який проходить у Досі (Катар). Для української команди це перша нагорода на світовому форумі!
Сама 18-річна спортсменка з третьої спроби взяла висоту 2 метри, з першої спроби – 2,02 метра, а потім із третьої підкорила 2,04 метри. Таким чином Ярослава двічі  оновила свій особистий рекорд і так само двічі за виступ піднімала планку світового рекорду U-20. Раніше рекорд серед юніорок (до 20 років) належав Ользі Турчак (СРСР) та німкені Гайке Бальк (Німеччина). Обидві брали висоту 2,01 метра. У Магучіх була можливість стрибнути на 2,06 метра, але вона відмовилася від продовження боротьби. Але й без того українка у віці 18 років та 11 днів стала наймолодшою медалісткою в історії чемпіонатів світу в технічних дисциплінах.
Також Магучіх стала 21 спортсменкою в історії, якій підкорялася висота 2,04 метра. Серед українок аналогічне досягнення мала лише чемпіонка світу 1999 року Інга Бабакова, якій належить рекорд країни (2,05 метра).
Перемогу здобула вже триразова чемпіонка світу Марія Ласіцкене, яка виступає під нейтральним прапором (видається, росіянам ще довго не бачити триколору під час міжнародних легкоатлетичних змагань через допінгові скандали). Ще одна українка – Юлія Левченко посіла четверте місце. Їй вдалося з третьої спроби взяти 2 метри, але висоту 2,02 метра підкорити не вдалося.
Четверту сходинку Левченко можна вважати прикрою невдачею. Вона була претенденткою на медаль, але стрибка на 2,00 метри Юлії забракло, щоби зійти на п’єдестал. Такий самий результат показала американка Вашті Каннінгем, щоправда, перед цим представниця США взяла 1,98 метра, а українка цю висоту пропустила, що й відкинуло її на четверту сходинку.
“Не можу сказати, що я сильно невдоволена, але для того, щоб бути в “призах”, потрібно було стрибати. Сьогодні, в принципі, усе пішло, боротьба мені дуже сильно сподобалася, задоволення отримала. Якісь моменти потрібно допрацьовувати. Все-таки на рівні особистого рекорду сьогодні виступала. Є над чим працювати. Звичайно, завжди хочеться здобути медаль і бути в “призах”, але сьогодні, в принципі, робота була добра. Якщо сісти і сумувати, то ситуацію це точно не виправить. Сезон вийшов дуже цікавий. І хоча всі нарікали, що він шалено довгий, шалено нудний, нудний і дивний, мені, в принципі, все сподобалося. Ні, правда, усвідомлення, що вже осінь…” – сказала Левченко.
Повертаючись до Магучіх, зазначимо, що тренери хотіли зупинити її ще на висоті 2,02 метра. Принаймні так прокоментував виступ Ярослави головний тренер збірної України з легкої атлетики В’ячеслав Тиртишник.
“Я бачив, що дівчата готові, і без медалі ми не залишимося. Юля (Левченко) стрибала з першої спроби, все було добре, вона була серед лідерів. А Ярослава якщо і збивала, то це були дрібні технічні неточності, а коли повторювала стрибок, то робила все із запасом. Все одно ми хвилювалися. Уперше в історії на 2 метри стрибали 6 спортсменок, і вперше результат – 2 метри – залишив когось без медалі. Потім почалася ще гостріша боротьба: Маша Ласіцкене почала стрибати, американка почала збивати, Юля також. І коли Магучіх стрибнула на 2,02 метра, це був божевільний вибух емоцій. Те, що зробила Магучіх, просто фантастика!
Вона вже зраділа, коли взяла 2,02 метра. Було зрозуміло, що вона з медаллю і що ніхто її не відбере. Вони з тренером ще думали, стрибати на 2,04 чи ні. Я кажу: звичайно ж стрибати, пробувати! Вона пішла і взяла цю висоту. Два світові рекорди серед юніорів! Нам дуже приємно. До останньої спроби очікували, що і Юля перестрибне 2,02 метра, що вони удвох будуть на п’єдесталі. Не склалося… Але попереду в нас Олімпійські ігри. Будемо сподіватися, що там вони проявлять себе щонайкраще”, – цитує тренера Xsport.
Сама Магучіх призналася, що стрибок на 2,04 метра був незапланований, оскільки зазвичай вона після особистого рекорду зупиняється.
“Відчуваю, що трохи готова змагатися з дорослими. Все-таки “срібло”. Ми з тренером після особистого рекорду зазвичай закінчуємо змагання, адже треба рухатися поступово. Але тут після 2,02 метра мені раптом захотілося спробувати 2,04. Сказала про це тренеру. А вона каже: “Стрибай, тобі усе вдасться. Зроби все так само, як на 2,02”. В Досі я просто хотіла добре відстрибати. 2,04 метра, звичайно, точно не чекала. Але тепер, коли завершилися змагання, відчула такі висоти. Потрібно про все забути  і готуватися до наступного сезону. Щодо Ласіцкене, то з Машею ми вже стрибали на “Діамантовій лізі”. Добре спілкуємося поза стадіоном. Вона – велика спортсменка. Але для мене змагання – завжди боротьба зі собою”.
Наостанок зазначимо, що на юніорському рівні Магучіх вже давно зірка. Вона найкраща у цьому виді спорту в своїй віковій категорії. Раніше Ярослава ставила юніорські рекорди на рівні Європи, навіть стала наймолодшою, кому підкорилася висота 2 метри. А ще брала “золото” на юніорській Олімпіаді та на чемпіонаті Європи U-20.
Однак уперше про Магучіх як про спортсменку дорослого рівня заговорили в травні. Вона виграла “золото” на етапі Діамантової ліги в Досі. Це досягнення також стало рекордним: Ярослава – наймолодша спортсменка, яка перемагала на етапі цього престижного змагання. Тоді їй було 17 років і 226 днів, вона підкорила висоту 1,96 метра.
Тепер на українку може чекати ще одна нагорода, адже вона потрапила до п’ятірки претенденток на звання найкращого літнього європейського спортсмена в 2019-ому.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.6954 / 4.11MB / SQL:{query_count}