Тріумфальне повернення

Українські паралімпійці вибороли 42 медалі на чемпіонаті світу з зимових видів спорту

Українські паралімпійці тріумфально повернулись додому з чемпіонату світу-2019 з зимових видів спорту, який завершився у Канаді. Наша збірна виборола 42 медалі та посіла перше місце у загальнокомандному заліку, повідомляє Національний комітет спорту інвалідів України.
Національна паралімпійська збірна України з зимових видів спорту з 42-ма нагородами (9 золотих, 16 срібних та 17 бронзових медалей) стала першою на чемпіонаті світу-2019, який проходив у канадському місті Принс-Джордж. 26 лютого наші паралімпійці повернулись додому, де їх урочисто зустріли в аеропорту “Бориспіль”.
Зауважимо, що у всі змагальні дні українські паралімпійці жодного разу не поступилися першим місцем у загальнокомандному заліку. Зокрема, в останній день змагань наші спортсмени вибороли у лижних перегонах (довга дистанція) чотири медалі: дві срібні та дві бронзові.
Загалом 13 із 19 спортсменів, які презентували Україну на цьому чемпіонаті світу, вибороли високі нагороди, сім з них – золоті.
Найбільше медалей у складі збірної України здобули Людмила Ляшенко, Тарас Радь і Оксана Шишкова. Одразу чотири золоті медалі у Людмили Ляшенко (три у біатлоні та одна у лижних перегонах), окрім того дві срібні та бронзова медалі з лижних перегонів. Тарас Радь виборов шість нагород, з яких три золоті медалі з біатлону, срібна та дві бронзові медалі з лижних перегонів. У здобутку Оксани Шишкової шість нагород: золота та дві срібні з лижних перегонів, а також три бронзові медалі у біатлоні.
Окремо хочеться відзначити виступ дебютантів: львів’янин Василь Кравчук вперше виборов бронзову нагороду чемпіонату світу з біатлону, а Андріана Капустей завоювала дві бронзові біатлонні медалі.
Загалом на чемпіонаті світу в Канаді національна паралімпійська збірна України з зимових видів спорту була представлена 29 українськими спортсменами, із яких 11 осіб з ураженнями опорно-рухового апарату та 8 осіб з порушеннями зору, а також 10 спортсменів – гайди (спортсмени-лідери). 76% збірної команди – чоловіки, а жінки – 24%.
Національна паралімпійська збірна команда була представлена 11 регіонами України (Вінницька, Волинська, Закарпатська, Київська, Миколаївська, Сумська, Харківська, Тернопільська, Чернігівська, Львівська області та м. Київ).
У складі команди – 3 спортсмени-дебютанти чемпіонату, що складає 10% від загальної кількості учасників, а також досвідчені майстри лижних перегонів та біатлону, які неодноразово захищали честь України на міжнародних спортивних форумах. До національної паралімпійської збірної команди України увійшло сім заслужених майстрів спорту України, п’ять майстрів спорту України міжнародного класу та десять майстрів спорту України.
Середній вік спортсменів – 26,5 років. Наймолодша учасниця збірної – шістнадцятирічна спортсменка з порушенням зору із Закарпатського регіону Андріана Капустей, а найстаршому учаснику Віталію Лук’яненку – 40 років (він виборов дві нагороди з біатлону, з яких золото на дистанції вільного стилю та бронза у середній дистанції).
У змагальному сезоні 2018 – 2019 років національна збірна команда вже взяла участь у двох Кубках світу та чемпіонаті світу, виборовши 107 нагород, з яких 20 золотих, 44 срібних та 43 бронзових медалей.
Із 3 по 9 березня, команда братиме участь у чемпіонаті України з зимових видів спорту, який пройде на базі Західного реабілітаційно-спортивного центру (с. Верхнє, Турківського району, Львівської області), і одразу після завершення візьме участь в останньому змаганні сезону 2018 – 2019 Кубку світу, який відбудеться з 10 по 18 березня у м. Саппоро (Японія).
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
12.0670 / 4.08MB / SQL:{query_count}