“Зірка” згасла?

З футбольної мапи України може зникнути ще одна команда

Один з найстаріших футбольних клубів України “Зірка” (Кропивницький) припиняє свої виступи у Першій лізі. Про це йдеться у офіційній заяві команди.
“Футбольний клуб “Зірка” повідомляє, що професійна команда клубу знімається з Всеукраїнських змагань з футболу серед команд клубів Професіональної футбольної ліги сезону 2018/2019 років і не буде брати участь у весняній частині чемпіонату серед команд Першої ліги”, – йдеться на офіційному сайті клубу з Кропивницького. Водночас академія повинна продовжити своє функціонування. Те ж саме стосується, слід вважати, і юнацьких команд.
Щоправда, окрім цієї заяви жодного підтвердження наразі немає. Станом на 19 лютого 2019 року офіційна заява до органів ПФЛ не надходила, є лише повідомлення на сайті клубу і заява президента “Зірки” Березкіна на сторінці у соціальній мережі Facebook.
Як повідомляє портал Sportarena, який посилається на власні джерела, в місті є розуміння того, що втрачати клуб з багаторічною історією не можна. “На клубі – стадіон (з фітнес-клубом, готелем, пабом). Просто так віддавати його ніхто не хоче. До того ж є охочі розмовляти. Такий клуб, ми сподіваємося, не помре”.
Опитані футболісти підтвердили раніше озвучену інформацію, що у нинішньої “Зірки” немає боргів перед її футболістами. “Повинні віддати документи і залишок по зарплаті, саме поточні гроші за останній час роботи”. Але водночас вони запевняють, що після вильоту ФК “Зірка” з УПЛ ні у кого з гравців не було зарплати навіть середньостатистичного рівня Першої ліги.
“Отримували ми мінімальну зарплату в гривнях. Хтось із гравців-старожилів, хто застав УПЛ, не хотів грати за таких умов – їм йшли назустріч, дозволяли йти в оренду і не перешкоджали, якби хтось готовий був їх викупити. Втім, зараз ніхто майже за футболістів не платить, тому ті, хто більш перспективний, йшли в оренду, інші чекали закінчення контрактів. Дехто взагалі не грав. Нам так і говорили: “Покажіть тепер, що любите футбол в собі, а не себе у футболі – залишаться ті, що дійсно хочуть себе проявити”.
Вільними агентами стануть всі гравці ФК “Зірка” в тому разі, якщо клуб офіційно подасть документи на зняття з турніру і Професійна футбольна ліга затвердить припинення членства. В такому випадку футбольний клуб з міста Кропивницького втратить професійний статус та місце в Першій лізі. І якщо нинішній (або новий) власник клубу захоче повернути “Зірку” на такий рівень, доведеться знову починати з самих низів – пройти чемпіонат України серед аматорів, потім ліцензування для отримання атестата на участь у Другій лізі, потім за спортивним принципом вирішувати завдання в цьому турнірі. Зрозуміло, це великі витрати, тому в місті сподіваються, що є ще якась надія на порятунок клубу.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
10.4402 / 4.07MB / SQL:{query_count}