Сезон починається зі скандалу

Біатлоністів збірної Казахстану підозрюють у вживанні допінгу

фото: inform.kz
До офіційного старту біатлонного сезону залишилося менше тижня, і розпочинається він, на жаль, з чергової неприємної новини. Міжнародний союз біатлоністів (IBU) тимчасово усунув від участі в турнірах під своєю егідою дев’ятьох казахстанських біатлоністів за підозрою у вживанні допінгу. У міжнародному союзі заявили, що мають у своєму розпорядженні докази їхньої вини, але дадуть можливість спортсменам виправдати себе. Колишній головний тренер збірної Валерій Польховский зазначив, що подібних порушень ніколи не помічав. При цьому в розташуванні національної команди Казахстану кілька разів проводили обшуки.
Офіційне повідомлення про тимчасове відсторонення дев’яти спортсменів з Казахстану з’явилося на сайті Міжнародного союзу біатлоністів (IBU) в четвер. Під підозру потрапили Галина Вишневська, Аліна Райкова, Дар’я Климина (Усанова), Ольга Полтораніна, Анна Кистанова, Ян Савицький, Максим Браун, Антон Пантів і Василь Подкоритов.
Тимчасово відстороненими виявились найсильніші казахстанські біатлоністи. Зокрема, Вишневська протягом декількох років була регулярною учасницею етапів Кубка світу, а в минулому сезоні навіть вперше завоювала медаль.
У IBU відзначили, що зібрали достатню кількість доказів, які свідчать про порушення з боку цих спортсменів, але надали їм можливість виправдатися.
“Ми тимчасово відсторонили дев’ять членів збірної Казахстану, вважаємо, що порушення антидопінгових правил вже доведено. Ми зібрали достатньо доказів, щоб вважати їх винними”, – цитує NRK директора IBU з комунікацій Крістіана Вінлера.
“Розслідування почалося ще під час чемпіонату світу 2017 року у Хохфільцені. Воно затягнулося, тому результати у нас з’явилися тільки зараз. Тепер ми чекаємо пояснень від самих спортсменів. У них є можливість представити власну позицію. Після цього IBU вирішить, чи потрібно скасовувати рішення про відсторонення. Якщо казахстанські біатлоністи не зможуть переконати IBU, то проти них можуть бути відкриті допінгові справи”, – додав функціонер.
У Союзі біатлоністів Казахстану обережні в коментарях.
“На цей момент збірна в складі 12 спортсменів розташована в шведському Ідре і готується до виступу на першому етапі Кубка IBU, старт якого намічений на 29 листопада. Сюди приїхали четверо спортсменів, які вказані в списку: Галина Вишневська, Дар’я Климина, Максим Браун і Антон Пантів. Згідно з постановою IBU, поки йде розгляд по цьому питанню, вищевказані біатлоністи тимчасово відсторонені від змагань. Решта вісім спортсменів будуть повноцінно брати участь в першому і наступних етапах Кубка IBU і Кубка світу”, – цитує президента СБК Єрмека Кізатова офіційний сайт організації.
З 2015-го по квітень 2018 року збірну Казахстану очолював російський фахівець Валерій Польховский. Фахівець заявив, що антидопінгові правила його підопічні ніколи не порушували.
 “У минулому році у нас був обшук в Австрії, ми виконали всі необхідні вимоги поліції. У кожного спортсмена, тренера і члена обслуговчого персоналу є підтвердження, що правоохоронні органи не мають до них жодних претензій. Більше ніякою інформацією не володію. Під час обшуку у нас не знайшли нічого забороненого. Мені це все незрозуміло. Роком раніше був привід – всі писали, що хтось щось викидав на заправці. Мабуть, ця ситуація спровокувала інтерес до того, чим займається команда”, – наводить слова Польховского “Спорт-Експрес”.
Тренер висловив упевненість, що Союз біатлоністів Казахстану стане на захист своїх спортсменів, а також розповів, що під час літніх зборів в національній команді регулярно проводилися антидопінгові заходи.
“Порушень ніколи не було як з боку спортсменів, так з боку тренерів і керівництва”, – вважає Польховский.
Однак в “чистоті” самого тренера впевнені не всі, особливо вражає, що його підозрюють свої ж співвітчизники. Наприклад, екс-президент Союзу біатлоністів Росії Олександр Тихонов жорстко розкритикував Польховского.
“Тихонов завжди виявляється правий! Адже я Польховского в 2007 році вигнав з тріском зі збірної Росії. Тоді ж на засіданні Олімпійського комітету я сказав, що настане день, коли ми зганьбимося на весь світ. Зганьбилися. Польховский і у нас тим самим займався приховано, таємно. Я гадки не маю, давав він допінг казахстанським біатлоністам чи ні, але там, де є слід Польховского, такі речі і творяться ”, – цитує Тихонова сайт Чемпіонат.
Цю ситуацію в світі біатлону оцінили стримано. Наприклад, прославлений норвежець Уле-Ейнар Бьорндален підкреслив, що йдеться поки лише про підозри, а не про конкретні звинувачення.
“У списку є прізвища, які добре відомі професійним спортсменам, але є і досить несподівані імена. Ця історія демонструє, як IBU веде роботу по боротьбі з допінгом, адже дев’ятьох казахстанців відсторонив саме IBU, а не стороння організація. Їхня репутація була не гіршою, ніж у представників інших країн. Але щодо команди були підозри, проводилися поліцейські рейди. Подивимося, які факти і докази будуть виявлені. Коли усувають велику кількість біатлоністів, виникає думка, що йдеться про систему. Але, як я говорив, поки йдеться тільки про підозри. Важливо розуміти це”, – цитує Бьорндалена TV2.
Втім, як уже мовилось, питання до казахстанських біатлоністів у правоохоронних органів виникали вже давно.
Так, в 2017-ому напередодні чемпіонату світу в Хохфільцені поліція провела обшук в готелі збірної. Повідомлялось, що у спортсменів були знайдені підозрілі ампули, шприци та медичні препарати. Однак все допінг-проби представників Казахстану в результаті виявилися негативними.
Через рік ситуація повторилася, і у підопічних Польховского виникли проблеми вже на території Італії. Цього разу поліція відвідала розташування команди під час етапу Кубка світу в Антхольці. Правоохоронці знову шукали заборонені препарати, але нічого не виявили.
Тоді ж в IBU оголосили про початок антидопінгового розслідування щодо збірної Казахстану, яке в підсумку призвело до тимчасового відсторонення дев’яти спортсменів.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
4.7870 / 4.12MB / SQL:{query_count}