Європа об’єднана спортом

Українці здобувають медалі на Об’єднаному чемпіонаті континенту

фото: АР (3)
Цими днями в шотландському Глазго і німецькому Берліні проходить новий континентальний турнір, який отримав назву Об’єднаний чемпіонат Європи і включає в себе першості континенту з легкої атлетики, водних видів спорту, спортивної гімнастики, велоспорту, академічного веслування, тріатлону і гольфу. На цих змаганнях доволі непогані результати показує і українська команда, яка вже здобула 18 нагород різного ґатунку. Левова частка цих медалей в активі українських майстринь артистичного плавання, які поповнили скарбничку збірної однією золотою, п’ятьма срібними і однією бронзовою нагородами. Проте і в інших видах спорту наші спортсмени тішили своїх уболівальників.

Другі після росіянок

Протягом п’яти днів на церемонії нагородження в басейні Scotstoun Sports Campus побували дванадцять українських спортсменок артистичного плавання. Єлизавета Яхно, яка виступала у всіх семи дисциплінах, а також Валерія Апрелева, Яна Нарежна, Марина і Владислава Алексєєви, Аліна Шинкаренко, Олександра Коваленко, Марта Федина, Вероніка Гришко, Олександра Кашуба, Катерина Резник і Анастасія Савчук. Лише останні три до цього вже знали смак європейських нагород, так як виступали в Берліні-2014 і Лондоні-2016, для інших це перші медалі континентальних форумів.
Українкам важко ще боротися з російськими спортсменками, які є домінантами в цьому виді спорту. Але попри це вони впевнено здобували срібні нагороди. Був у цьому “срібному” потоці і “золотий” виступ. За відсутності в змаганнях в групах у вільній комбінації росіянок, наші дівчата посіли перше місце, набравши 94,4667 балів.  Друге місце зайняла Італія з 92,6000 балами, “бронза” у Іспанії, яка набрала 91,4667 бала.
А розпочали медальний збір у технічній програмі серед дуетів Анастасія Савчук та Єлизавета Яхно. Наш дует поступився лише росіянкам Світлані Колесніченко і Варварі Субботіній.
“Бронза” дісталася італійкам Лінде Черруті і Костанцо Ферро. В цій же послідовності завершилися змагання дуетів у вільній програмі.
Згодом Єлизавета Яхно посіла друге місце в сольній технічній програмі. “Золото” дісталося росіянці Світлані Колесніченко, “бронза” – італійці Лінді Черруті.
П’ята медаль і знову срібна впала в скарбничку української команди після командної технічної програми. І знову наші дівчата поступилися лише росіянкам.
А в останній день змагань спочатку на другу сходинку п’єдесталу з довільною програмою піднявся наш дует у складі Анастасії Савчук та Єлизавети Яхно (традиційно програвши росіянкам і випередивши італійок).
А потім Яхно доповнила українську медальну колекцію “бронзою” в соло, на цей раз пропустивши вперед не тільки Світлану Колесніченко, а й Лінду Черруті.
Відзначимо, що наша збірна єдина приїхала на єврофорум практично з усіма новими програмами, за винятком однієї – в комбінації українки виступали з композицією “Красуня і чудовисько”, поставленої до минулорічного чемпіонату світу в Будапешті. У російської команди, навпаки, нова постановка була тільки одна – технічна в мікст-дуеті. Не цуралися  старих перевірених програм і італійки. Залишається лише шкодувати, що за постійний творчий пошук і креативне мислення в синхронному плаванні окремі нагороди не вручаються.

Повернення славних традицій

Три нагороди, дві з яких золоті, в активі українських майстрів плавання. Цікаво, що окрім медалей українці зуміли оновити кілька рекордів.
У перший же день змагань переконливу перемогу зі запасом у цілий корпус здобув на 400-метрівці вільним стилем 21-річний плавець з Рівного Михайло Романчук.
Відзначимо, що два роки тому на дебютному чемпіонаті Європи в Лондоні учень Петра Нагірного двічі піднімався на третю сходинку п’єдесталу – на 800 і 1500 метрів вільним стилем. Золото європейської проби у нього в колекції також уже було, але тільки здобуте на короткій воді Копенгагена-2017.
Заявку на перемогу на 400-метрівці в Глазго Романчук зробив, коли показав найкращий час за підсумками чотирьох попередніх запливів, а саме – 4.46,95. У фіналі після перших п’ятдесяти метрів наш плавець йшов третім після німця Пауля Цельмана і чеха Яна Мицька. Але незабаром перехопивши у них лідерство, він більше його не пропускав, навпаки, тільки нарощував оберти.
На половині дистанції Романчук уже більше корпусу вигравав у найближчих переслідувачів. Загалом, шансу українець не дав нікому, зупинивши секундомір на позначці нового рекорду України –3.45,18 (попередній 3.45,58 належав йому ж і був поставлений в Римі у 2017 році) і третього результату сезону в світі (після 3.43,76 австралійця Мака Хортона і 3.44,29 китайця Сунь Яна).
До “золота” на 400-метрівці учень Петра Нагірного додав “срібло” на дистанції 1500 метрів. Головним фаворитом на цій дистанції вважався італієць Грегоріо Пальтріньері. Саме він зі старту вийшов на перше місце і очолював заплив аж до позначки в 650 метрів, де його наздогнав і обійшов німець Флоріан Велльброк. Наступні 150 метрів спортсмени йшли поруч, але після позначки 850 метрів лідерство остаточно перейшло до 20-річного плавця з Бремена.
Романчук увесь цей час перебув у безпосередній близькості від Велльброка і Пальтріньері. Коли дві третини дистанції залишилися позаду, німець почав віддалятися від титулованого італійця, проте за ним упевнено плив Романчук. Далі боротьба за “золото” перетворилася в дуель Велльброка з представником України. Михайло підібрався дуже близько, але дістати німця все-таки не зміг. Той торкнувся бортика на 0,73 сек. раніше Романчука, поліпшивши на 4,44 секунди рекорд Німеччини. Михайло в свою чергу зняв на 0,26 зі свого ж рекорду України.
Ще одним чемпіоном Європи став Андрій Говоров, який здобув упевнену перемогу на дистанції 50 метрів батерфляєм.
З кожним раундом покращуючи свій результат (у попередньому запливі 22,90, в півфінальному – 22,85), Говоров підійшов до фіналу беззаперечним фаворитом.
На його користь говорив і встановлений 1 липня в Римі світовий рекорд 22,27, і статус чемпіона Європи 2016, і той факт, що напередодні ніхто з його суперників навіть не виплив з 23 секунд.
Фінальний заплив, точніше перші метрів двадцять, опір Говорову намагався чинити діючий чемпіон світу на цій дистанції британець Бенджамін Прауд. Але далі наш спортсмен включив швидкість, і на фініші сумнівів у переможці не виникло жодних.
Зупинивши секундомір на позначці 22,48, Говоров побив свій же рекорд чемпіонатів Європи зразка Лондона 2016 (22,73). До того ж показав третій час в історії на цій дистанції.

Вперше за 40 років

У стартовий день чемпіонату Європи з легкої атлетики в Берліні (Німеччина) українська збірна відзначилася двома нагородами у спортивній ходьбі на 50 км.
Серед чоловіків “золото” здобув 24-річний Мар’ян Закальницький. У жінок “сріблом” відзначилася 25-річна Аліна Цвілій. Обоє атлетів на змаганнях представляють Київську область.
Обидва досягнення можна вважати унікальними. Приміром, у жіночій ходьбі серед українок досі призеркою чемпіонатів Європи була тільки киянка Людмила Оляновська, яка вигравала “срібло” на 20-кілометровій дистанції континтентальної першості в Летціґрунді в 2014 році.
Перемога Закальницького з історичної точки зору ще цінніша. Досі серед українців на 50-кілометровій дистанції єдину нагороду чемпіонатів Європи здобував Олександр Щербина з Кропивницького, який був бронзовим призером Будапешта-1966.
Востаннє ж українські майстри спортивної ходьби відзначалися нагородою європейської першості ще 40 років тому, коли “бронзу” на 20-кілометровій дистанції у Празі-1978 здобув Анатолій Соломін. 

Веломедалі українців

Не залишилися без медалей і велосипедисти. Роман Гладиш завоював золоту медаль, вигравши на треку скретч-гонку на 15 км. “Срібло” дісталося французу Адріану Гарелу, а “бронза” – швейцарцю Тристану Маргу.
Гладиш виграв гонку наприкінці, вискочивши з сліпстріму. Лічені метри відокремлювали француза від “золота”, але він все одно програв українцю.
Срібну медаль у командному спринті на чемпіонаті Європи з велоспорту на треку виграли Любов Басова і Олена Старикова.
У фіналі українки показали результат 33,108 секунди, тоді як росіянки Анастасія Войнова і Дарина Шмельова – 32,452 секунди. “Бронза” – у німкень Міріам Вельт і Емми Хінц. 
Олена Старикова ще виграла срібну медаль у гіті на 500 метрів, пропустивши вперед росіянку Дар’ю Шмельову. Трійку замкнула представниця Німеччини Маріам Вельт.

Плюс стрибки і гребля

Дещо скромніше поки результати в інших видах спорту, але все рівно результати приємні. Український дует – Олег Колодій та Софія Лискун – виграли золоті медалі в командних зі стрибків у воду. Українці набрали 355,90 балів за шість стрибків, обійшовши німецький дует Лоу Массенберг – Марія Курьо всього на 3,3 бала.
Трійку замкнули росіяни Юлія Тімошініна і Євген Кузнєцов, які після чотирьох стрибків упевнено лідирували, але набрали всього 35,20 і 45,00 бала за останні два стрибки.
І нарешті у змаганнях четвірок парних в академічній греблі українки Дар’я Верхогляд/Олена Буряк/Анастасія Кожевникова/Євгенія Довгодько виграли срібні медалі.
На жаль, боротися за “золото” українки не могли – польській четвірці вони програвали протягом всієї дистанції і в підсумку програли майже повні три секунди. Бронзові медалі виграли дівчата з Нідерландів.
Ще в двох фіналах Україна зупинилася за крок від подіуму. Двійка Оксана Голуб/Анна Концева зайняла четверте місце в своєму запливі, причому поступилася без шансів на медаль – до найближчої бронзової позиції було більше двох секунд. У результаті медалі в цій дисципліні виграли Румунія, Нідерланди та Італія.
Болючим видалося четверте місце в змаганнях четвірок парних серед чоловіків. Дмитро Міхай/Сергій Гринь/Олександр Надтока/Іва Довгодько протягом усіх 2 км боролися за друге місце з Польщею, пропустивши далеко вперед Італію. За 100 метрів до фінішу українська четвірка вийшла на друге місце, але не тільки програла фінішний ривок Польщі, а й упустила ривок Литви. У підсумку Литва стала другою, а бронзове місце між Польщею та Україною вирішив фотофініш не на користь наших хлопців.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
1.4191 / 4.44MB / SQL:{query_count}