Українська перемога в Лозанні

З вітчизняного гросмейстера з шашок Юрія Анікєєва зняли неправомірну дискваліфікацію

фото: svoboda.org
Міжнародний спортивний суд в Лозанні виніс рішення у скандальній справі відомого українського гросмейстера з шашок Юрія Анікєєва, який відстоював свою правоту в боротьбі з Міжнародною федерацією шашок (IDF), повідомляє УНІАН.
Екс-чемпіон світу з шашок – 64, а також переможець першості планети зі швидких шашок українець Анікєєв у 2016 році був дискваліфікований за політичними мотивами без пояснення конкретних причин. Як пояснював сам спортсмен, він постраждав за полеміку в пресі, де він розмірковував про шляхи розвитку шашок-64. Крім того, несхвалення Міжнародною федерацією шашок, керівництво якої практично повністю складається з росіян, викликали часті появи Анікєєва на змаганнях в українській вишиванці.
У понеділок, 2 липня 2018 року, Міжнародний спортивний суд Лозанни виніс вердикт, згідно з яким всі претензії IDF до українського спортсмена вважаються недійсними, а 3-річна дискваліфікація з 16 грудня 2016 року по 15 грудня 2019-го повністю анульована. Міжнародна федерація шашок зобов’язана виплатити Юрію Анікєєву 5 тисяч швейцарських франків як компенсацію. Крім того, IDF понесе витрати за хід судового процесу в CAS. Як зазначається в рішенні CAS, вердикт суду остаточний і оскарженню не підлягає.
За словами адвоката спортсмена Антона Сотира, Міжнародна федерація шашок зобов’язана передивитись своє рішення, а санкції, яких зазнав український спортсмен, мають бути скасовані. “На будь-яке нове рішення IDF піде наша нова апеляція. Загалом український спорт можна привітати! Рішення Спортивного суду в Лозанні дуже важливе для міжнародних шашок і спорту в Україні взагалі”, – зазначив юрист. 
Відзначимо, що Анікєєв відстоював своє право на свободу слова, закріплене Європейською конвенцією прав людини. Анікєєв був незаконно дискваліфікований IDF на 3 роки від участі у будь-яких змаганнях під егідою організації. Суть позову Анікєєва в тому, що інцидент може мати як політичний характер (протистояння Росії та України), так і особисту неприязнь до Юрія з боку керівництва IDF.
Одним з тих, хто дуже радіє перемозі в суді, є міністр молоді та спорту України Ігор Жданов, який свого часу назвав “спортивним тероризмом” дії чиновників Міжнародної федерації шашок (IDF), 6 з 8 членів правління якої – представники РФ.
“Російська спортивна мафія отримала черговий удар. Цього разу від принципової української позиції нашого шашкіста Юрія Анікєєва, Федерації шашок України, Міністерства молоді та спорту. Вітаю Анікєєва з перемогою в суді над проросійською Міжнародною федерацією шашок (IDF), правління якої знаходиться у Санкт-Петербурзі. Ми як могли допомагали Юрію боротися з російським спортивним тероризмом, піднімали це питання в ЗМІ, боролися за його право участі в чемпіонаті Європи в Грузії, допомогли знайти фахового спортивного юриста, оголошували та брали участь у громадському зборі коштів на судовий позов. Суд, як на мене, фактично визнав політично-вмотивований характер відсторонення Юрія від міжнародних змагань – за український патріотизм. Але проти міжнародного спортивного права і права людини як такого навіть російська спортивна мафія безсила, якщо розмовляти з нею мовою сили юридичних аргументів” – написав міністр на своїй сторінці у Фейсбуці.

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
2.1991 / 4.09MB / SQL:{query_count}