Далі без “Скали”?

Стрийський клуб знімається з Другої ліги, але готовий віддати своє місце

На офіційному сайті стрийської “Скали” з’явилася заява президента стрийського клубу Миколи Кмитівa. У ній мова йде про зняття команди з Другої ліги, якщо клуб не знайде нових власників. Нинішнє керівництво “Скали” з сьогоднішнього дня займеться розвитком дитячо-юнацького футболу. Нижче наводимо текст заяви без правок.
“18 червня я як президент ФК “Скала” Стрий мав тривалу розмову з президентом ПФЛ України Сергієм Макаровим  на предмет корупції в українському футболі, в результаті чого мені стало зрозуміло, що найближчим часом зрушення в цьому плані під великим питанням. Всі учасники корупційних схем, договірних матчів, арбітражу і т.д. й надалі залишаються у футболі. Наші неодноразові заяви на цю тему – проігноровані і залишилися без відповіді.
У такому розвитку подій я не бачу сенсу й надалі фінансувати професійний футбол і брати участь у змаганнях під егідою ПФЛ України. Окреме “дякую” хочу висловити й керівництву УПЛ, яке щороку отримує внески за участь і суддівство від клубів у розмірі 370 тисяч гривень, хоча й отримує значні кошти від УЄФА на розвиток дитячо-юнацького футболу в Україні, і яке не включило нашу юніорську команду до числа представників чемпіонату України серед команд U-19 на найближчий сезон, проігнорувавши тим самим спортивний принцип, адже “Скала” закінчила сезон, що минув на 11-ому місці серед 14 команд.
У зв’язку з цим ФК “Скала” зосередиться виключно на розвитку нашої клубної Академії  футболу і займатиметься підготовкою і вихованням юних талантів та братиме участь у змаганнях під егідою Дитячо-юнацької футбольної Ліги України. Цього року, до речі, одразу три з чотирьох наших представників потрапили до фінальних турнірів у своїх вікових групах.
Звертаюся також до представників бізнесових кіл Стрия та району, можливо, хтось із них має бажання працювати і утримувати професійну команду в сучасних умовах і вірить у світле майбутнє українського футболу і зможе плідно співпрацювати з керівництвом міста та району. Ми готові передати команду “Скала” для подальшої її участі в чемпіонаті України серед команд Другої ліги. Усіх охочих з цього приводу готовий вислухати наш Генеральний директор клубу Луіс Есмі”.
Після цієї заяви Миколи Кмітя надійшла пропозиція від однієї з аматорських команд Львівщини – соснівського “Рочина”. Керівництво “Рочина”, заручившись підтримкою Федерації футболу Львівської області, запропонувала ФК “Скала” варіант зайняти місце стрийського клубу у Другій лізі і виступати під егідою ПФЛ.
В “Скалі” цей варіант називають неоднозначним,  і в клубі все ще чекають пропозицій від керівництва Стрия та району, місцевих підприємців, які готові взяти клуб під свою опіку.
Зазначимо, що минулого тижня SportArena  повідомляла про те, що луцька “Волинь” і “Скала” в найближчий час підпишуть договір про об’єднання своїх дитячих академій.
Таким чином, академія Волині об’єднає луцьку і ковельську школи, академію BRW-ВіК з Володимира-Волинського, а також моршинську “Скалу”.
Очікується, що частина футболістів “Скали” в новому сезоні може продовжити виступи за Волинь U-19. Юніори з Луцька в новому сезоні стартують у Вищій лізі чемпіонату U-19, хоча за статусом повинні грати у Першій.
У “Волині” вже повідомили про призначення нових тренерів своєї юніорської команди. Ними стали Альберт Шахов і Володимир Гапон, які раніше працювали в першій команді. Цей дует змінив Володимира Фігеля і Дмитра Кварцяного.

“Полтава” вже шантажує

Новачок Прем’єр-ліги ФК “Полтава” ще не встиг дебютувати в еліті, а вже прислав в УПЛ лист, що знімається зі змагань. Причина – недопуск до ігор УПЛ стадіону “Локомотив”, де полтавці грають домашні матчі. Про це в своєму твіттері написав головний редактор журналу “Футбол” Артем Франков.
Офіційного підтвердження цієї інформації немає поки ні від Полтави, ні від УПЛ.
Але в цілому подібна ситуація для новачка еліти не нова – в минулому клуб цілих шість разів “знімався” з чемпіонату з різних причин, але всякий раз продовжував виступи. В останній раз таке траплялося в квітні 2017 го, коли ФФУ заборонила грати на “Локомотиві” матч Кубку України проти “Шахтаря”.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.9422 / 4.38MB / SQL:{query_count}