Російська традиція: триматися за владу

Рахунки ФІДЕ закриті, а президент не хоче йти у відставку

Швейцарський банк закрив рахунки Міжнародної шахової федерації (ФІДЕ) через санкції США, введених проти президента організації Кірсана Ілюмжинова. З огляду на ці труднощі, президентська рада ФІДЕ попросила чиновника піти у відставку, проте росіянин відмовився залишати свій пост і заявив, що федерації все-таки вдалося знайти два банки, які готові прийняти її рахунки.
Про проблеми з рахунками у ФІДЕ повідомила газета Financial Times, яка посилається на лист виконавчого директора ФІДЕ Найджела Фрімена, зверненого до Ілюмжинова. У своєму посланні чиновник писав, що за останні півмісяця федерація провела переговори з чотирма швейцарськими банками, і всі вони відмовилися від співпраці, мотивуючи своє рішення тим, що глава ФІДЕ все ще перебуває під санкціями США.
Крім того, Фрімен заявив, що 18 банків у Женеві та Лозанні відмовилися навіть від зустрічі з представниками спортивної організації. Чиновники намагалися почати переговори з румунськими та грузинськими банками, але і це ні до чого не привело.
Сам Ілюмжинов 27 квітня заявляв, що отримавши звістку про відмову співпрацювати, федерація “зробила два запити – в інший швейцарський банк і Банк Америки, і вони виявилися готові прийняти рахунки”. 
Нагадаємо, функціонер потрапив до списку санкцій США в листопаді 2015 року через підозри в підтримці режиму Башара Асада. Американська влада припустила, що Ілюмжинов надавав допомогу сирійському уряду та угрупованню “Ісламська держава” в операціях з продажу нафти.
Припускають, що президент ФІДЕ потрапив в цей чорний список разом із банком “Русский финансовый альянс”, який був також звинувачений США в махінаціях з нафтою. Справа в тому, що Ілюмжинов володіє пакетом акцій цього банку. Цікаво, що чиновнику вдалося виграти кілька судів проти видань, які згадували його злочинний зв'язок із Сирією: агентство Reuters виплатило Ілюмжинову 50 тис. фунтів за образу честі і гідності, британське видання The Week теж було змушене заплатити – чиновник не став розкривати розмір компенсації, а газета Washington Times принесла йому офіційні вибачення.
Однак перемоги в суді, мабуть, не здаються банкам аргументом, коли на іншій чаші ваг знаходяться санкції США. У підсумку швейцарський банк, який був розрахунковим для ФІДЕ, прийняв рішення закрити рахунки.
Про подібні плани говорилося ще в лютому 2018 року, проте загрози тоді не були втілені в життя.
“Два місяці тому з'являлося фейкове повідомлення про те, що швейцарські банки заморозили рахунки через те, що я під санкціями. Я тоді сказав, що це фейк, – говорив Ілюмжинов у квітні. – Два місяці минуло, ніякі рахунки не заморожені. Всі заходи ФІДЕ проведені, включаючи претендентський турнір у Берліні, де переміг Фабіано Каруана. Можете запитати у нього, у Сергія Карякіна, у Володимира Крамника. Всі, включаючи арбітрів, отримали призові”.
Однак судячи з усього, банк все-таки вирішив розірвати зв'язки з ФІДЕ. За інформацією газети Financial Times, фінансова організація ще 20 лютого попереджала про те, що збирається закрити рахунки федерації саме 30 квітня.
Функціонери намагалися вмовити банк продовжити співпрацю до осені 2018 року, коли відбудуться вибори нового президента Міжнародної шахової федерації і Ілюмжинов може бути зміщений, проте їхні спроби не увінчалися успіхом.
Через складності з фінансовою частиною роботи організації президентська рада ФІДЕ наполегливо попросила Ілюмжинова піти у відставку. 14 членів ради висловилися за такий розвиток подій при всього одному голосі проти.
На сайті федерації навіть з'являлося офіційне повідомлення про те, що росіянин нібито оголосив про своє рішення покинути пост на засіданні президентської ради в Афінах. Проте Ілюмжинов незабаром спростував цю інформацію, поставивши ФІДЕ у вкрай незручне становище:
“Я не знаю, звідки з'являються новини про те, що я подав у відставку. Це, мабуть, хтось вирішив пожартувати або видає бажане за дійсне. Таке питання на засіданні президентської ради не піднімалося”.
Росіянин також заявив, що допрацює свій президентський термін до кінця, а потім балотується на новий.
“Вони не дочекаються моєї відставки! Я не збираюся у відставку. Заява президентської ради ФІДЕ направлена на те, щоб вибити мене з президентської гонки. Я буду балотуватися. Якщо я планував перед виборами відвідати 30-40 країн, то тепер відвідаю 70-80 країн. Ця заява ще більше мене мотивувала. Я буду ще більше їздити і пропагувати всю абсурдність цих санкцій політики однієї з країн”, – заявив Ілюмжинов.
Крім того, чиновник назвав негативний вплив санкцій США втручанням у внутрішні справи ФІДЕ і додав, що спорт повинен бути поза політикою.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.9069 / 4.39MB / SQL:{query_count}