Перемога Фуркада і українські підсумки

Цього тижня офіційно завершується біатлонний сезон

фото: IBU
І хоча це відбувається вже без участі українських спортсменів, які, нагадаємо, не змагаються на останньому етапі в російському місті Тюмень, події, які розгортаються там, викликають зацікавлення.

Фуркад-великий

Насамперед це стосується боротьби в загальному заліку Кубку світу, де в чоловічій частині уже визначився переможець сезону. Французький біатлоніст Мартен Фуркад за результатами спринту став недосяжним для суперників і виборов Великий кришталевий глобус.
Боротьба Мартена Фуркада і норвежця Йоганнеса Бьо за перемогу в Кубку світу стала головною окрасою сезону: всю зиму ці два біатлоністи йшли нога в ногу, хоча невеликою перевагою постійно володів француз.
Вирішальним у боротьбі за перемогу виявився спринт на етапі в Тюмені – Мартен виграв гонку, а Йоганнес фінішував лише 14-им. Тільки завдяки цьому старту француз збільшив відрив від норвежця на 33 очки – різниця між ними тепер становить 82 очки. У Мартена 1056 очок, у Йоганнеса – 974. І хоча попереду в біатлоністів ще два старти, Мартен Фуркад достроково виграв загальний залік Кубку світу і став математично недосяжним для Йоганнеса Бьо.
А все через те, що наприкінці сезону викреслюються результати двох гірших гонок. Станом на нині – це 48 очок у Мартена (48 і 0) та 49 у Йоганнеса (22 і 27). Тому навіть якщо Бьо-молодший виграє останні дві гонки, у нього буде 1045 очок (974+120-49), а результат Мартена вже не погіршиться. Навіть якщо він двічі не вийде на старт або набере нуль очок, у нього все одно залишаться 1056 очок.
Таким чином Мартен Фуркад усьоме поспіль виграв загальний залік Кубку світу – рекорд, який раніше нікому не підкорявся. За загальною кількістю Великих кришталевих глобусів  француз також став абсолютним рекордсменом: обійшов результат норвежця Оле-Ейнара Бьорндалена, в активі якого шість перемог у загальному заліку Кубку світу.
Проте наприкінці сезону перед Мартеном стоїть ще одна мета – поки він фінішував на подіумі в кожній гонці сезону Кубку світу (окрім тієї, яку пропустив). Якщо він зуміє в двох стартах, що залишилися, зайняти місце в топ-3, француз поставить абсолютний рекорд: ніхто раніше навіть не мріяв фінішувати на подіумі в кожній гонці сезону.

Тренери підбивають підсумки

А в нашій команді уже підбивають підсумки сезону. Головний тренер чоловічої збірної України з біатлону Юрай Санітра розповів про свої перспективи.
Чоловіча збірна України провалила нинішній сезон, через що наставник команди Юрай Санітра може втратити посаду. Сам Санітра заявив, що його доля вирішиться в квітні:
“Питання відкрите. Зараз я у Словаччині, буду в Києві орієнтовно в середині квітня. Тоді все й стане зрозуміло. Є різні варіанти. Особисто я хочу продовжити співпрацю, адже два роки ми важко працювали з хлопцями і воліємо завершити свою справу.
Не хочу забігати наперед, але розглядається такий варіант, який би об’єднав чоловічу і жіночу команди, і в них буде один головний тренер. Але це ще робочий проект. Робити якісь висновки зарано.
Якщо мене затвердять тренером двох збірних, для початку треба буде провести ретельний аналіз. Зрозуміти, як рухатися далі. Потрібно з перших днів думати про наступну Олімпіаду, адже не виключено, що в жіночій команді виникнуть кадрові питання.
Представники нинішньої команди готуватимуться до наступної Олімпіади. І Прима, і Підручний можуть ще додавати. В цьому році Артем і Дмитро витягли удвох ледь не весь сезон. Молодці! Сергій Семенов, не зважаючи на проблеми зі здоров’ям, залишається біатлоністом світового класу.
Є ще Тищенко і Ткаленко. До того ж треба проаналізувати виступи представників команди “Б”, провести відповідне тестування, щоб оцінити їхні можливості та перспективи у головній команді”, – цитує Санітру xSport.ua.
А тренер жіночої збірної України Григорій Шамрай розповів про плани своїх підопічних – біатлоністок Віти і Валентини Семеренко.
“Сезон вважається успішним, коли на головних змаганнях, які є основною метою, команда досягає успіху. У нас цього разу не вийшло, не наша ця Олімпіада. Є безліч чинників, які вплинули на це, є наші тренерські прорахунки, є якісь інші причини. Були в нинішньому сезоні й успішні виступи дівчат, які радували і їх, і нас, тренерів, і українських вболівальників. Але те, що хотілося показати на Олімпіаді, нам не вдалося.
Я дуже вдячний дівчатам, тому що перед цим три роки пропустила Віта, два роки у Валі були сумнівними для великого спорту, а вони почали цей сезон дуже добре. Але фізичне, більше моральне, напруження не дало їм можливості виступити добре й далі. Якби у спринті на Олімпійських іграх Віта впоралася і вистрілила, як вона вміє – на два нулі, у нас би, думаю, була перша медаль, і тоді легше працювалося б усій команді. А так не вийшло, і той клубок напруження збільшувався і заважав працювати на хороший результат”, – заявив Шамрай у інтерв’ю xsport.ua.
“Віта, коли поверталася в спорт, була налаштована не один, а два-три роки попрацювати. Подивимося, як воно піде, там може ще й до наступної Олімпіади залишиться. Все буде залежати від результату і стану здоров’я. Валентина теж на сьогоднішній день налаштована, є бажання продовжити тренування, тому що вона розчарована своїм закінченням сезону і в неї на душі нема того відчуття, що вона повністю реалізувалася. Так що будемо далі працювати, поправляти навесні здоров’я і братися до справи”.
Окрім того, Шамрай торкнувся теми втрати максимальної квоти із шести біатлоністок на наступний сезон:
“Нам прикро за працю спортсмена, який ішов на те, щоби потрапити до п’ятірки кращих у Кубку націй. Ми довго до цього йшли, довго трималися в статусі кращих п’яти команд, але нічого не поробиш, такі обставини. Будемо в наступному році намагатися відновити цей статус і бути в п’ятірці кращих команд”.

Говорять біатлоністки

Висловилися стосовно сезону й наші біатлоністки. Анастасія Меркушина вважає, що головною причиною її невдач стала несподівана хвороба.
“Дуже важкий був сезон, я втомлена. Не сказала б, що на сто відсотків здорова, але настільки, наскільки це можливо, почуваюся нормально.
У своє виправдання можу сказати, що ми готувалися до однієї Олімпіади. Це так і було, все до цього йшло, але в останній момент, щойно я вийшла на пік форми, мене підкосила хвороба.
Повірте, це було дуже важко, температура трималася буквально кілька годин, але вона була під 40. Вона мене повністю випалила, я просто втратила форму, втратила почуття пострілу, взагалі усе втратила. Ось так один день вибив мене з колії, і моя провина, що я не змогла в неї повернутися.
Що стосується всього сезону, то він був дуже важким, сподіваюся, тільки тому, що ми перегоріли. Ми бачимо помилки, надіюся, ми їх виправимо. Хочу попередити заздалегідь, що, на жаль, щоб виправити усі помилки за ці два роки, знадобиться не один сезон. Мені потрібно ще більше часу.
Я не звикла програвати останнє коло, але це було щось неймовірне. Я йшла через себе, через біль. Я розуміла, що ці секунди ось зараз потрібні, але я нічого не могла зробити. Це було таке перевантаження, що після фінішу я ледве ходила. Слава Богу, що фінішувала, якщо чесно”, – цитує Меркушину xSport.ua.
Також українка поділилася думками щодо бойкоту етапу в Тюмені і втрати однієї квоти на наступний сезон:
“Ми розуміли, що в Тюмень не поїдемо. Я готувалася, але, в принципі, заздалегідь все було зрозуміло. Тільки через бюрократичну тяганину цього не було в пресі, але ми знали, що в Росію не поїдемо. Тому особливих емоцій це рішення не принесло.
У нас ще не було часу це обговорювати, але, звичайно, це позначиться негативно. Все-таки квота шість чоловік давала якийсь спокій старшому поколінню і надії молодшому. Тому що я ще не вийшла з того часу, коли була молодшою, і мені хотілося пробігти гонки.Я розумію, що молодшому поколінню виграти украй важко або хоча б показати гідний результат. Навіть потрапляння в очкову зону – вже добре.
Але досвід, навіть програшу на етапах, дуже важливий. Тому що не можна так просто стрибнути і почати вигравати. Тут психологічне навантаження дуже велике, і потрібно пройти всі щаблі. Тому, в принципі, я вважаю, що це дуже негативний фактор і що плюсів він нам не додасть”.
Висловилася з приводу бойкоту й Віта Семеренко.
“Для мене дев’ятий етап Кубку світу з біатлону – це змагання, які проводить IBU – організація, під егідою якої я змагаюся вже понад п’ятнадцять років і якій я повністю довіряю.
Яку проблему ми вирішили? На мій погляд, поїздка на заключний етап із конструктивом не мають нічого спільного. Просто так склалися обставини на сьогоднішній день, на жаль. І мені абсолютно зрозуміле рішення міністра та федерації. Рухаємося далі, я спланувала і погодила з тренерами початок підготовки до наступного сезону і готова далі захищати на ділі честь моєї України”, – заявила вона у інтерв’ю Спорт-Експресу.
Віта задоволена, що залишилася виступати під прапором України, не дивлячись на пропозиції, які їй надходили, у тому числі з Росії:
“Не бачу сенсу зараз говорити про це. Я цілком змогла реалізувати себе в складі збірної України. Величезне спасибі усім до цього причетним людям і окреме спасибі адекватним і не дуже адекватним уболівальникам! Я вас люблю, ви тримаєте мене в тонусі”.
А ось лідерка українського біатлону Юлія Джима неабияк розхвилювала українських вболівальників, заявивши, що після закінчення нинішнього сезону, найімовірніше, завершить кар’єру.
У коментарі Xsport вона підвела риску під невдалим для себе олімпійським сезоном, а також повідомила головну новину – в наступному сезоні на лижні ми її навряд чи побачимо.
“Думаю, що, напевне, для мене це був останній сезон у кар’єрі. Я не хочу про це говорити. У кожного своє бачення, і я просто зрозуміла, що вже цей рівень переросла, що треба йти далі”, – пояснила біатлоністка.
Щоправда, згодом Джима не була такою однозначною в своєму виборі: “Інтерв’ю я зараз не даю: у мене відпустка, я відпочиваю. Все, що я сказала в аеропорту, так і залишається. Я на сто відсотків не можу сказати, що залишаюся, і на сто відсотків не можу сказати, що йду”, – цитує її UA: Біатлон.
Минулий сезон можна назвати одним із кращих в кар’єрі Юлії – вона тричі сходила на подіум на етапах Кубку світу (дві “бронзи” на етапі в Естерсунді та одна  в Холменколлені).
Але при цьому на Олімпіаді-2018 Джима провалилася: виступила тільки в одному особистому старті й посіла 20 місце в індивідуальній гонці. У жіночій естафеті Україна разом із Юлією фінішувала 11-ою, так що синьо-жовтим не вдалося захистити “золото” Олімпіади-2014.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
3.2768 / 4.46MB / SQL:{query_count}