Готуємося до нововведень

УЄФА нагадав про те, що з наступного сезону набувають чинності нові правила кваліфікації Ліги чемпіонів і Ліги Європи

Аби догодити топ-чемпіонатам минулого року, УЄФА змінив принцип відбору учасників Ліги чемпіонів, який набуває чинності у новому сезоні. Тепер потрапити у групову стадію найпрестижнішого турніру стало значно важче. І це значною мірою б’є по шансах віце-чемпіона України.
З нового сезону автоматично в групову стадію потрапляють 26 клубів (зараз 22 клуби). Це в першу чергу зроблено для топ-чемпіонатів Європи, адже перші чотири країни в таблиці коефіцієнтів отримують відразу по чотири команди (зараз по три) в груповий турнір.
Таким чином, в групу Ліги чемпіонів автоматично потрапляють по 4 клуби з Іспанії, Німеччини, Англії та Італії (1 – 4 місця в рейтингу асоціацій), по 2 з Франції та Росії (5 – 6 місця), по одному з Португалії, України, Бельгії і Туреччини (7 – 10 місця). Ще 2 квоти належать командам, які виграють Лігу чемпіонів і Лігу Європи у 2018-ому році.
Якщо ЛЧ-2018 виграє клуб, який отримає право грати у груповому етапі турніру на основі результатів у національній першості, то гарантована вакантна путівка дістається 11-ому чемпіону в рейтингу асоціації – зараз це Чехія.
Якщо ЛЄ-2018 виграє клуб, який отримає право грати в груповому раунді Ліги чемпіонів на основі результатів у національній першості, то вакантне місце дістанеться команді, яка фінішує 3-ою в чемпіонаті Франції (5-ій країні в рейтингу асоціацій).
У кваліфікації, як і зараз, команди змагатимуться у двох різних сітках: “Шляху чемпіонів” і “Шляху представників ліг”. Ось тільки путівок стане значно менше – 4 для “Шляху чемпіонів” і лише 2 для “Шляху представників ліг”.
Саме другим шляхом і буде пробиватися віце-чемпіон України. Тут зіграють володарі третіх місць з асоціацій, що займають у рейтингу п’яте і шосте місця, а також віце-чемпіони асоціацій, які перебувають в рейтингу із сьомого по 15-те місце. В цілому буде зіграно три відбіркових раунди. Згідно з останнім рейтингом український віце-чемпіон стартує з третього відбіркового раунду.
Отже, для України зміни не настільки великі. Чемпіон країни, як і зараз, буде потрапляти безпосередньо в груповий раунд Ліги чемпіонів, а віце-чемпіону потрібно буде пройти два раунди кваліфікації. Плюсом є те, що тепер не доведеться конкурувати у кваліфікації з четвертими командами Англії, Італії, Іспанії та Німеччини. Але це не компенсує всіх труднощів від урізання квоти більше ніж на 50%.
Якщо брати конкретно наступний сезон, то треті команди Франції, Росії, а також другі команди Португалії, України, Бельгії, Туреччини, Австрії, Швейцарії, Чехії, Нідерландів та Греції розіграють між собою тільки дві путівки у груповий етап.
Деякою мірою змінився і формат Ліги Європи. Безпосередньо у груповий етап Ліги Європи потраплять 17 команд, ще 10 команд автоматично отримають путівки в основну сітку після вильоту з раунду плей-оф і третього відбіркового раунду Ліги чемпіонів.
Ще 21 місце буде розігране у кваліфікації, теж розділену на два шляхи (“Шлях чемпіонів” і “Шлях представників ліг”).
Безпосередньо у груповий етап потрапить володар Кубка України або бронзовий призер чемпіонату, якщо кубок виграє хтось із перших двох команд за підсумками чемпіонату. Також у груповий етап відразу потрапить віце-чемпіон України, якщо вилетить із кваліфікації Ліги чемпіонів. Не важливо, на якому з етапів.
Ще дві команди від України поборються за 13 путівок до групового етапу через “Шлях представників ліг” – одна команда стартує з другого кваліфікаційного раунду, друга – з третього. І для виходу в груповий етап їм потрібно буде пройти три і два раунди кваліфікації відповідно.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
7.2649 / 4.09MB / SQL:{query_count}