Тільки вітер свище…

Схоже, зимові Олімпійські Ігри в корейському Пхьончхані стануть для української команди одними з найгірших в історії

фото: noc-ukr.org (2)
Принаймні такий висновок можна зробити за результатами перших днів змагань. Звичайно, очікувати якихось високих результатів, окрім змагань в біатлоні, від “синьо-жовтої” збірної апріорі не можна. Але високі результати і пристойні результати – це ж різні речі. Так само як пристойні результати та провальні результати. І українці поки на цій Олімпіаді демонструють лише провальні результати.

Провал за провалом

Почин невдач розпочала Тетяна Петрова у фрістайлі. Звичайно радісно, що в олімпійському могулі Україна вперше була представлена спортсменкою, однак 19-річна Петрова не зуміла стрибнути не те що вище голови, а й на місці. Останнє місце якось не вражає.
Так само нічого особливого не очікували від лижниць та санкарів. Але досить неочікувано Тетяна Антипенко та Марина Анцибор не зуміли фінішувати навіть у топ-40. Антипенко фінішувала 45-ою, поступившись чемпіонці на 4 хвилини і 46 секунд. Марина Анцибор зовсім не потрапила в топ-50 – 53-тє місце з відставанням у 5 хвилин і 33 секунди.
Не вразив і єдиний представник України в чоловічому олімпійському скіатлоні –  Олексій Красовський, який на своїй другій Олімпіаді дебютував у цьому виді спорту. Уродженець Шостки намагався поборотися за топ-50, що йому вдавалося на двох останніх чемпіонатах світу, але з цим скромним завданням не впорався. У фінішному протоколі українець розташувався на 61-ому рядку, поступившись навіть ірландцеві Томасу Вестгарду, який з великими труднощами дістався до фінальної межі.
У чоловічому спринті брали участь два українці – Олексій Красовський і Андрій Орлик. Красовський зайняв 70-те місце, Андрій Орлик виступив ще гірше: 73-тє місце. Всього в кваліфікації взяло участь 80 спортсменів, один з яких (китаєць Сун Ціньхай) був дискваліфікований.
Нічого доброго в спринті не показали і наші дівчата. Тетяна Антипенко показала 54-ий результат з 68 учасників, а Марина Анцибор – 56-те місце.
В українських санкарів теж були проблеми. Андрій Мандзій впав зі санок вже на 15-ій секунді першого заїзду, але якось зміг знову залізти на них та доїхати до фінішу. Очевидно, про жодну боротьбу навіть за передостаннє місце не могло бути й мови, і в підсумку він посів останню сходинку протоколу. Проте варто відзначити, що Мандзій не здавався. В другому заїзді – 25-ий результат. А в третьому здивував, показавши 19-ий результат, і цим довів свою готовність до естафети.
Інший санкар – Антон Дукач – провів досить солідні три спроби. Сам спортсмен ставив за мету фінішувати в топ-20, але втілити це в життя було майже неможливо. Щоправда, і 23-тє підсумкове місце Дукача – це найкращий український результат на Олімпіадах у цьому виді спорту.
У жінок після двох заїздів Олена Шхумова претендувала на потрапляння в топ-20, яке дає змогу зробити і четвертий спуск. Однак у третьому заїзді Олена зробила грубу помилку, через що звалилася з 19-го на 22-ге місце.
Що стосується іншої українки, Олени Стецьків, то шанси на вихід в наступний етап вона втратила ще в перших спробах. І лише завдяки тому, що одна зі спортсменок зійшла з дистанції, Стецьків посіла передостаннє місце у фінішному протоколі.
Наш гірськолижник Іван Ковбаснюк теж не зміг на мажорній ноті завершити виступ у комбінації на Олімпіаді в Пхьончхані. У швидкісному спуску Іван став 57-им, а другим етапом комбінації був слалом, з яким українець не впорався і фінішувати не зумів.
Один з небагатьох, хто достойно виступив, так це двоєборець Віктор Пасічник. Українець стрибнув на 84 метри на трампліні, а у гонці зумів з 36-го місця піднятися на підсумкове 30-те.
Таким чином, спортсмен з Кременця повторив свій найкращий результат на чемпіонатах світу і Олімпіадах: він був 30-им в Сочі-2014 і на торішньому ЧС в Лахті (обидва рази на великих трамплінах).
В головному для України виді – біатлоні – наші спортсмени теж нічим не відзначилися. В жіночому спринті вже на середині першого кола стало очевидно, що претендувати на медалі нашим біатлоністкам буде складно: на розгоні, після проходження позначки 26-ма учасницями, два гірших результати належали Валі Семеренко і Анастасії Меркушиній. Додалися до цього ще й нерви на першому рубежі, де дівчата залишили незакритими по дві мішені. Заробивши ще по одному колу штрафу в стійці, Валя фінішувала 46-ою, Анастасія – 55-ою.
Надії на високий результат аж до другої стрільби зберігала Віта Семеренко. Чисто відпрацювавши стрілянину лежачи, друге коло Віта закінчувала в десятці кращих. Але і тут втрутилися нерви і вітер – четвертий постріл у стійці після паузи пішов у “молоко”, і зі зайвими 150 метрами Віта змогла фінішувати 14-ою.
А найгіршою виявилася Ірина Варвинець, яка, схоже, не переборола олімпійське хвилювання. Свій дебют на Олімпіадах вона оформила 73-ою позицією в протоколі і п’ятьма промахами.
Серед чоловіків найкращим у спринті став капітан Дмитро Підручний. Йому вдалося (вперше в сезоні) закрити всі мішені, проте на дистанції він помітно поступався, що в підсумку вилилося в 21-ий рядок фінішного протоколу.
Артем Прима на лижні був швидше, і міг боротися за двадцятку кращих навіть при двох своїх промахах. Однак на середині останнього кола Артем просто “встав” в підйом, про що він сам сказав після гонки. Підсумкове місце – 40-ове. Сергій Семенов, який допустив один штраф на стійці, показав на фініші 46-ий час. Нарешті, Володимир Семаков – 78-ий.
Очікувати проривів від українців у гонці переслідування було важко, але надії були. Як виявилося, даремні. Віта Семеренко, враховуючи менш ніж хвилинне відставання на старті здатна була боротися за місця на подіумі, але лише до четвертого вогневого рубежу зуміла впоратися зі стрільбою, до того встигнувши накрутити чотири кола штрафу. Як результат – 18-те місце на фініші. Анастасія Меркушина зуміла домогтися прогресу в гонці, проте навряд чи буде задоволена її якістю. По-перше, переміщення з 55-ої на 46-ту позицію – боротьба на дуже далеких підступах до лідерів. А по-друге, п’ять промахів на чотирьох рубежах – важко назвати позитивом навіть з огляду на екстремальні вітрові умови на рубежі.
У чоловіків персьют вийшов ще менш оптимістичним. Троє наших хлопців почали перегони, сповненими бажання реабілітуватися за спринт. Але відіграш позицій у ході першого кола став фатальним. Всього за чотири вогневих рубежі Дмитро Підручний, Артем Прима та Сергій Семенов 15 разів відправлялися на штрафні кола. Навіть з цими промахами можна було боротися, але на трасі хлопці програвали так само багато. Кращий за швидкістю з українців Артем Прима показав 26-ий хід, у Семенова і Підручного – 52-ий і 53-ій чистий час. У фінішному протоколі Підручний – 34-ий, Прима – 38-ий, а Семенов – 49-ий.


Не наші герої

Попри невдачі українців, на Олімпіаді були свої герої. Звичайно, наразі найголовніша з них німкеня Лаура Далмаєр, яка здобула вже дві золоті нагороди в біатлоні. Далмаєр не було рівних і в спринті, і в персьюті.
Взагалі німці дуже вдало виступають в Кореї, саме вони впевнено утримують пальму першості в неофіційному медальному заліку, здобувши вже 12 нагород, сім з яких – золоті. У голландців і норвежців по 11 медалей.
Щодо інших героїв, то важко пройти повз досягнення Маріт Бйорген, яка офіційно увійшла в історію. Незважаючи на те, що норвезька лижниця не змогла захистити звання олімпійської чемпіонки в скіатлоні, вона фінішувала другою, здобувши свою 11-ту медаль на Іграх. Ця нагорода зробила Маріт найтитулованішою жінкою в історії Зимових Олімпіад.
Також вона стала третьою найтитулованішою людиною в історії Ігор, а до рекордсмена – Оле Ейнара Бйорндалена – всього дві медалі. Цілком можливо, уже за підсумками Пхьончхану Бйорген стане найтитулованішою в історії. Але це буде потім. Поки ж Маріт варто привітати зі здобуттям звання найтитулованішої спортсменки. Між першою та останньою медаллю Бйорген пройшло 16 років – неймовірне досягнення.
А в спину Бйорген вже дихає голландка Ірен Вюст. На початку Олімпіади вона виглядала найбільш нещасною спортсменкою в світі. Ковзанярка втратила секунду переваги на своїй улюбленій дистанції – 3000 метрів – та програла вісім десятих секунди, здобувши лише срібло. Але уже за декілька днів Ірен виправилася, досить несподівано вигравши золото на дистанції 1500 метрів. Причому вигравши золото у прекрасному стилі, неначе насміхаючись над власними помилками першого заїзду. Цього разу Вюст повільно стартувала, але видала ураганну кінцівку, розгромивши суперниць якраз на останніх метрах дистанції. Як наслідок, п’ята золота нагорода та десята олімпійська нагорода в кар’єрі. У клубі 10-разових призерок Олімпіади новий учасник – Ірен Вюст.
Так само варто відзначити дебют об’єднаної жіночої хокейної команди півострова Корея. Поки росіяни “плюються” в бік МОК за недопуск своїх спортсменів, звинувачуючи його у втраті олімпійського духу, сама організація зробила те, що не змогли політики – об’єднати дві країни в одній команді. Маємо надію, що це таки дасть поштовх і до врегулювання корейської кризи.
Ну а неспортивний герой Олімпіади-2018 – вітер. Завдяки йому змагання з біатлону перетворилися в лотерею, так само як і змагання зі стрибків з трампліну. Вітер заважав гірськолижникам і лижникам. Ну а найголовніше – вчора вітер остаточно зупинив змагання. У гірськолижників в режимі паузи вже чотири види змагань: жіночий слалом, чоловічий супергігант, чоловічий швидкісний спуск і жіночий гігант.
Перші біатлонні старти теж думали відкласти, однак організатори таки наважилися їх провести. Проте у середу вони все ж таки перенесли жіночу індивідуальну гонку через пориви вітру, які досягали 21 км/год. Тому жіноча гонка відбудеться у четвер, 15 лютого. Старт запланований о 10.15 за Києвом. За прогнозами синоптиків, вітер буде набагато слабшим – до 7 км/год.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
4.4468 / 4.16MB / SQL:{query_count}