Ювілейний подіум Віти Семеренко

Біатлонний сезон набирає обертів, а українська команда (жіноча її частина) стабільно збирає нагороди

фото: IBU
Після двох бронзових нагород Юлії Джими в шведському Естерсунді та срібної медалі естафетних перегонів в австрійському Гохфільцені настала черга і французького Ансі, де стартував третій етап Кубка світу. Вже в першій гонці (спринті) нагороду здобула Віта Семеренко.
Після успішної Олімпіади в Сочі, де Віта Семеренко фінішувала другою у спринті і першою в естафеті, вона пішла з великого біатлону. Вірніше, Віта закінчила той сезон 2013/14, але після Олімпіади зуміла лише один раз фінішувати в топ-10.
Наступний сезон Семеренко пропустила через травму хребта, але очікувалося, що вона повернеться вже взимку 2016 року. Не склалося – Віта почала готуватися, провела з командою перший збір, але потім знову травмувалася. А трохи пізніше дворазова олімпійська призерка завагітніла і довелося пропускати підготовку до сезону 2016/17.
Взимку 2017 року Віта повернулася в біатлон і почала готуватися до нових стартів. Вона провела повноцінну літню підготовку з першою командою, а на передсезонних стартах в Шушені показувала відмінний результат. Як наслідок, тренер Урош Велепець взяв Віту відразу ж в першу команду.
І тренер зробив правильне рішення. Після дещо невдалого етапу в Естерсунді, Віта Семеренко показала 4-й результат у спринті у Гохфільцені, допомогла естафетній четвірці зайняти друге місце на тому ж етапі, а в Ансі дісталася і до особистого подіуму – українка фінішувала третьою у спринті.
Ідеально відпрацювавши на двох рубежах, Віта на дистанцію останнього кола вийшла третьою, причому до найближчої конкурентки – італійки Лізи Вітоцці – була дистанція в декілька секунд. Із підтримкою тренерів на дистанції та думками про медалі, останнє коло Віта пройшла чудово. На цьому відрізку у неї четвертий час у всій гонці. І ще один момент, який раніше не відзначався у результатах Віти в цьому сезоні – третя скорострільність у гонці.
І навіть те, що згодом результат Віти був відсунутий на третю сходинку не повинен засмучувати. Адже це десятий, ювілейний особистий подіум у кар’єрі. Тричі біатлоністка ставала бронзовою призеркою чемпіонатів світу, а ще одного разу – піднімалася на подіум на Олімпіаді (спринт, Сочі, срібло).
Останній особистий подіум Віти Семеренко датований саме спринтерською гонкою в Сочі – з того моменту пройшло 1404 дні (практично чотири роки). Якщо ж взяти тільки виступи на чемпіонатах світу/Кубках світу, то розрив стане ще більшим – 1771 день (практично п’ять років). Примітно, що шість зі своїх десяти подіумів Віта здобула у спринті. Ще два рази вона фінішувала у трійці найсильніших в індивідуальній гонці, по одному разу – в пасьюті та мас-старті. Всього в активі Семеренко чотири срібла і шість бронзових нагород.
Свої чотири перемоги в кар’єрі Віта Семеренко здобула у складі естафетної команди. І ще п’ять разів вона піднімалася на найвищу сходинку п’єдесталу на чемпіонаті Європи (один раз в особистій гонці, чотири – в естафеті).
Перемогу ж у гонці здобула словацька біатлоністка Анастасія Кузьміна, для якої це вже друга перемога в нинішньому сезоні і дев’ята в кар’єрі. Причому вісім з них були здобуті в сезони проведення Олімпійських ігор. Сьогодні у спринті перевага Кузьміної була такою значною, ніби вона бігла по якійсь іншій трасі – більше півхвилини словачка виграла у найближчої переслідувачки – Лаури Далмайер!
Для Віти це шоста особиста медаль на етапах Кубка світу – в її активі три срібла і три бронзи. Таким чином, третє місце в Ансі стало десятим особистим подіумом для українки в кар’єрі на великих змаганнях.

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8428 / 4.37MB / SQL:{query_count}