Злочин і покарання росіян – бонус Україні

Цього місяця допінг-скандал, пов’язаний із російськими спортсменами, перейшов в активну фазу покарань

фото: НОК України
Протягом листопада велика кількість росіян, які отримали медалі на Олімпіаді в Сочі, були дискваліфіковані і позбавленні нагород. Невеличку вигоду від цих дискваліфікацій одержала і українська команда.
1 листопада комісія МОК довічно відсторонила від участі в Олімпіадах російських лижників Олександра Легкова та Євгена Бєлова. 9 листопада така сама доля спіткала Олексія Пєтухова, Максима Вилегжаніна, Євгенія Шаповалова і Юлію Іванову. Їхні результати, в тому числі три срібних медалі Максима Вилегжаніна, на Іграх-2014, були анульовані.
Після лижників настала черга бобслеїстів і скелетоністів. Російські скелетоністи Олена Нікітіна та Олександр Третьяков позбавлені медалей, крім того, анульовано результати Ігор в Сочі росіянок Марії Орлової та Ольги Потиліциної.
Згодом МОК оголосив про анулювання результатів бобслеїстів Олександра Зубкова (який нині, між іншим, очолює Федерацію бобслею Росії) і Ольги Стульневої, а також ковзанярів Ольги Фаткуліної та Олександра Румянцева на Олімпіаді в Сочі-2014. Таким чином, Росія одночасно втратила ще три олімпійські нагороди: два “золота” Зубкова в двійках і четвірках, а також “срібло” Фаткуліної на дистанції 500 метрів.
Цікаво, що у цей вівторок довічно були також дискваліфіковані Олександр Касьянов, Олексій Пушкарьов та Ільвір Хузин.
У Сочі двійка Касьянова прийшла четвертою, таку ж позицію зайняла четвірка, в якій їхали всі троє дискваліфікованих спортсмени. Оскільки перемоги в обох видах змагань здобули екіпажі Зубкова, то цим спортсменам автоматично перейшли бронзові нагороди, яких вони були позбавлені вже через кілька днів.
На додачу Міжнародний олімпійський комітет дискваліфікував ще п’ятьох російських спортсменів. Визнані винними в порушенні антидопінгових правил і довічно дискваліфіковані учасники Сочі-2014 скелетоніст Сергій Чудінов, бобслеїсти Дмитро Труненков і Олексій Негодайло (члени екіпажу Зубкова), а також біатлоністки Яна Романова і Ольга Вілухіна. Таким чином, у Росії відібрали ще три медалі на додачу до раніше втрачених. Романова позбавлена срібла в естафеті, Вілухіна – срібла в естафеті і срібла спринту.
Саме остання медаль стала приємним бонусом для України. Адже в біатлонному спринті третьою була українська біатлоністка Віта Семеренко. Тепер вона поміняла бронзу на срібло.
Наостанок зазначимо, що в липні 2016 року були створені дві комісії МОК для вивчення даних розслідування комісії Річарда Макларена про допінг у російському спорті. Перша під керівництвом Дениса Освальда займається повторною перевіркою допінг-проб учасників Ігор-2014, друга – спеціальна комісія МОК під керівництвом Самуеля Шміда – розслідує причетність співробітників Міністерства спорту Росії до можливого приховування допінгових порушень росіян. Результати роботи першої комісії вже помітні неозброєним оком. Щодо другої комісії, то її вердикт буде теж важливим, оскільки 5 грудня виконком МОК, за підсумками рішень обох комісій, прийме рішення щодо участі російської збірної на Олімпіаді-2018, а 22 грудня – щодо участі на Паралімпіаді в Пхенчхані.
Існує чотири варіанти розвитку події. Перший – російська збірна буде дискваліфікована в повному складі і пропустить Олімпіаду та Паралімпіаду. Другий – будуть допущені лише окремі спортсмени, які цілком можливо зможуть виступати лише під нейтральним прапором. Третій – росіян допустять до Олімпіади, однак заборонять вийти на церемонії відкриття і закриття Ігор, а також використовувати гімн під час нагородження. Ну і нарешті існує варіант, коли росіян допустять до Олімпіади без застережень і умов.

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8816 / 4.37MB / SQL:{query_count}