Нема чого дивитися…

Українські канали можуть відмовитися від трансляцій матчів ЧС-2018 з подачі Верховної Ради. Відповідний законопроект розроблений у парламенті

Верховна Рада може дозволити Національній громадській телерадіокомпанії України (“UA:Перший”) відмовитися від показу будь-яких заходів, які проходять у Росії. Депутати Ольга Червакова (“Блок Петра Порошенка”), Вікторія Сюмар (“Народний фронт”) та Олена Кондратюк (“Батьківщина”) розробили законопроект про внесення змін до Закону України “Про телебачення і радіомовлення”. Про це повідомляє офіційний сайт Верховної Ради.
У тексті проекту зазначено, що НГТУ дозволено відмовитися від трансляцій спортивних подій, які проходять на території держави-агресора, якщо там є елементи пропаганди і ці трансляції можуть нести загрозу інформаційній безпеці України. Остаточне рішення щодо показу таких подій після затвердження законопроекту буде приймати правління НГТУ.
Раніше глава НГТУ Зураб Аласанія заявляв, що його компанія не буде показувати ЧС-2018 навіть під загрозою його відставки.
Сьогодні невідомо, хто виграє та програє від того, що Україна не транслюватиме ЧС-2018 в Росії. Зі спортивної точки зору обійти змагання такого рівня, де б вони не відбувалися, також не вихід. Мільйони українців захочуть подивитися на збірні Німеччини, Бразилії, Англії, Чилі тощо. Очевидно, що зробити це можна буде з допомогою Інтернету та російських телеканалів через супутникове ТБ. І чому повинні страждати футбольні вболівальники? На сьогодні українці мають доступ до інших російських каналів (політичних, культурних, розважальних), які здійснюють набагато потужнішу пропаганду, аніж можна придумати під час висвітлення футболу. Не знайшовши матчів на українських каналах, українські глядачі скористаються послугами російських. Тому постає риторичне запитання: безпечніше дивитися російські канали, чи все ж українські з українськими коментаторами? Якщо Зураб Аласанія вирішив відмовитися від турніру, який відбувається під егідою ФІФА на території Росії, то спочатку доречно було би заборонити трансляцію чемпіонату Росії на телеканалах “Спорт 1” та “Спорт 2”. Повинна бути послідовність у прийнятті рішень.
Ще одним аргументом за те, щоб таки транслювати ЧС-2018 є контрпропаганда. Ніхто не заважає українським ЗМІ висвітлити так зване російське “свято” під призмою українських поглядів. Наприклад, показати проблеми з організацією, які точно будуть. Усі добре пам’ятають “олімпійське кільце”, яке не розкрилося в Сочі в 2014 році. Так, транслювати увесь Чемпіонат світу немає сенсу, адже буде ряд нерейтингових матчів.
Звичайно, існує і вагома причина, чому трансляцію Чемпіонату світу варто ігнорувати. Росія – це агресор, а її війська досі перебувають на Донбасі. Також анексовано Крим. Якщо Україна має категоричну позицію щодо Росії, то повинна продемонструвати її світовій спільноті. Не можна називати Росію своїм ворогом та порушником міжнародного права, і в той же час висвітлювати турнір. Однак це має бути категорична позиція не одного конкретного менеджера. Тому з огляду на це запропонований законопроект цілком може стати позицією держави, включно з громадянами.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8144 / 4.36MB / SQL:{query_count}