Усик захистився

Чемпіон світу за версією WBO у важкій вазі українець Олександр Усик успішно провів перший захист титулу, нокаутувавши свого суперника, південноафриканця Табісо Мчуну, в дев’ятому раунді

фото: Reuters (2)
На дебютний бій Олександра Усика в США чекали з великим нетерпінням. Значні аванси українців потрібно було виправдовувати відразу, в першому ж бою, тому права на помилку в Усика не було. Українцю слід було не лише не програти, а й показати видовищний бій, який би зацікавив вибагливу американську публіку. І можна говорити про те, що Усик впорався із обома частинами завдання. Не на відмінно, але точно на добре.
Як і передбачав напередодні знаменитий наставник Джеймс Алі Башир, Мчуну виявився дуже незручним суперником для першого захисту титулу його підопічного. Незважаючи на те, що представник ПАР на 12 см нижчий ростом від Олександра і розмах його рук на 14 см менший, цей дефіцит у параметрах Табісо цілком майстерно компенсував швидкістю викидання рук і пересування ніг, добре відпрацьованими захисними діями і цілком надійним блоком, пробити який Усику довгий час не вдавалося.
У той же час південноафриканець, як це не дивно, значно поступаючись українцеві в антропометрії, особливо в стартових раундах досить-таки майстерно тримав Олександра на правому джебі і нерідко вдало підключав ударну ліву.  Усик теж налягав на роботу передньою рукою, але в перших двох раундах надавав перевагу ударам у корпус, мабуть, виконуючи поставлене завдання зробити все, щоб уповільнити мобільного противника і збити дихання Табісо. Однак в початкових раундах йому це практично не вдавалося, оскільки лікті Мчуну надійно прикривали торс. І не дивно, що судді в перших двох трихвилинках віддали перевагу південноафриканцю.

Лише з третього раунду українець став діяти активніше і почав також підключати інші удари, окрім джеба. Але робив він це дуже обережно – за принципом: ударив і відразу відійшов. Активніше за суперника провів Олександр і четвертий раунд. Кілька його бічних ударів влучили в ціль. Мчуну, використовуючи свій джеб, теж пару раз відповів. А в п’ятій трихвилинці українець вже, судячи з усього, пристрілявся, було помітно, що він відчув дистанцію. Запам’ятався його досить-таки важкий “постріл” лівою в щелепу. Втім кілька неприємних ударів Олександр пропустив теж. Важко навіть пригадати, коли ще з ним таке траплялося.
Під час хвилинної перерви перед шостим раундом Джеймс Алі Башир у наказовому порядку сказав своєму підопічному: “Він вже готовий. Давай, заряджай свій аперкот...”. І Усик немов прокинувся. Олександр серією ударів збив суперника на канвас рингу, але рефері вирішив, що це був просто поштовх. Однак українця вже було важко зупинити. Пройшов замо­влений тренером аперкот лівою, з додаванням прямого правою, і Мчуну присів коліном на настил. Це вже був стовідсотковий нокдаун, що не залишився непоміченим арбітром.
Сьомий і восьмий раунди проходили вже в під диктовку Усика, який ще більше підняв темп. Олександр почав діяти різноманітно. То вдарить зверху вниз по лобі, потім додасть серію різноманітних “пострілів” через руку суперника. Було помітно, що українець уже диктує свої умови бою.

Варто віддати належне і Табісо. Коли фаворит притиснув його спиною до канатів, він не переходив у глуху оборону і раз у раз намагався відповідати. Як мінімум один потужний удар назустріч із лівої Усик прогавив. Дуже влучно зазначив легендарний Рой Джонс-молодший, який коментував цей бій на HBO: “У Мчуну дуже швидкі руки для таких великих хлопців, як Усик”.
Перед виходом на дев’ятий раунд Алі Башир знову дав настанову: “Суперник вже мертвий, потрібні удари по корпусу, щоб остаточно збити його подих...”. І Усик відразу ж “вистрілює” багатозарядним каскадом ударів. Пройшов правий прямий плюс лівий боковий, і південноафриканець опустився на коліно, покірно приймаючи суддівський вердикт про другий у бою нокдаун. Після цього Мчуну встав на ноги і ще разок викинув свій джеб. Але Усика вже було не зупинити. Олександр, чергуючи акцентовані удари з обох рук, буквально вбив у ринг суперника, який знову присів на настил рингу. А рефері відразу зупинив бій і зарахував Усику перемогу технічним нокаутом.
Публіка зустріла цю перемогу стримано і досить холодно, а це означає, що роботи в Олександра і його промоутерів вистачає. На черзі – об’єднання поясів, про яке так мріяв наш чемпіон. Оскільки Тоні Белью (WBC) зосереджений на поєдинку з Хеєм, альтернативними залишаються російські чемпіони – Мурат Гасієв (IBF) та Денис Лебедєв (WBA). 
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
1.1701 / 4.38MB / SQL:{query_count}