Можна. Але не всім

Міжнародний олімпійський комітет прийняв неоднозначне рішення у справі російської збірної

У неділю Міжнародний олімпійський комітет (МОК) поставив крапку в справі участі російської збірної на Олімпіаді-2016. Російські спортсмени були допущені до Ігор, але вердикт по кожному виду прийматимуть міжнародні спортивні федерації, керуючись вельми жорсткими критеріями.
Вирішальне засідання виконкому МОК щодо відсторонення всієї збірної Росії не обіцяло росіянам нічого доброго, адже раніше Спортивний арбітражний суд в Лозанні (CAS) виніс рішення не на користь 68 російських легкоатлетів, які просили допустити їх до Олімпійських ігор, незважаючи на жорсткий вердикт Міжнародної асоціації легкоатлетичних федерацій (IAAF).
У МОК не приховували, що при винесенні підсумкового рішення будуть спиратися саме на позицію CAS у гучній справі легкоатлетів. Подібних прецедентів в історії світового спорту просто не було, і голові комітету Томасу Баху в цьому плані залишалося тільки поспівчувати. Тому МОК щосили і затягував винесення вердикту.
Більшість фахівців не обіцяли Росії нічого хорошого. Справа була відкрита навіть проти російських паралімпійців, які також “засвітилися” в розслідуванні Річарда Макларена.
А напередодні підсумкового засідання британська Daily Mail повідомила, що МОК прийме жорстке рішення щодо відсторонення всієї збірної Росії від Олімпійських ігор. Однак y цьому матеріалі робився акцент на бажанні Баха допустити в Ріо-де-Жанейро окремих “чистих” російських спортсменів.
Сама телефонна конференція розпочалася о 13.00 (за київським часом) і розтягнулася на три години. Рішення щодо долі російської команди oбрали 15 осіб.
Президент МОК – Томас Бах (Німеччина); віце-президенти – Наваль Ель-Мутавакель (Марокко), Крейг Ріді (Великобританія), Джон Коутс (Австралія) і Ю Зайцінь (Китай); члени виконкому – Аніта Дефрантц (США), Чин-Куо Ву (Корея), Віллі Лухан (Гватемала), Рене Фазель (Швейцарія), Патрік Хіккі (Ірландія), Гунілла Ліндберг (Швеція), Хуан-Антоніо Самаранч-молодший, Сергій Бубка (Україна), Угур Ерденер (Туреччина) і Клаудіа Бокель (Німеччина).
До речі, перший віце-президент Федерації спортивної боротьби Росії Георгій Брюсов підкреслив, що голова НОК України Сергій Бубка виступив на боці росіян.
Тим часом з Ріо-де-Жанейро прийшла інформація про те, що російських гімнасток нібито відмовилися розміщувати в олімпійському селі. Пізніше з’ясувалося, що спортсменки і самі не збиралися туди заселятися до заяви МОК.
Після закінчення засідання в Лозанні глава МОК Бах вирішив не виступати з підсумковою заявою перед журналістами. Замість цього співробітникам ЗМІ були роздані прес-релізи, в яких і містилася вся інформація.
Як це часто буває, новини стали просочуватися із залу в Лозанні раніше закінчення телеконференції з главами міжнародних спортивних федерацій. Першою новину про допущення російської збірної на Олімпіаду з посиланням на свої джерела повідомила Тіна Канделакі.
Слідом практично офіційну заяву зробив і голова ОКР Олександр Жуков, який підтвердив, що МОК вирішив не відстороняти всю збірну Росії від Олімпіади.
Однак радість росіян швидко змінилася почуттям розчарування від подробиць рішення, яке прийняв МОК.
Міжнародний олімпійський комітет дійсно вирішив не усувати збірну Росії від поїздки в Ріо, але при цьому переклав відповідальність за прийняття рішень на міжнародні спортивні федерації.
При цьому комітет встановив досить жорсткі рамки для допущення спортсменів на Олімпіаду. Зокрема, атлети зазначеного виду спорту не повинні бути відзначені в доповіді Макларена.
До того ж, для того, щоб поїхати в Ріо, спортсмен повинен був здавати допінг-проби в іноземних лабораторіях. Зрозуміло, що таким критеріям відповідають далеко не всі російські спортсмени. Правда, багато керівників міжнародних спортивних федерацій раніше повідомляли про підтримку росіян. 
Інший важливий критерій, який прийняв виконком МОК, – спортсмени, які раніше замішані у вживанні заборонених речовин, точно не візьмуть участь в Олімпіаді. Це означає, що інформатор Міжнародного антидопінгового агентства (WADA) Юлія Степанова в Ріо не поїде, що пізніше підтвердили в МОК.
Швидше за все, цей момент може поставити хрест і на олімпійські перспективи плавчині Юлії Єфимової, яка з 2013 по 2015 рік відбула півторарічну дискваліфікацію за вживання стероїдного гормона дегідроепіандростерону.
Також точно не поїдуть в Ріо чиновники Міністерства спорту, в тому числі Віталій Мутко.

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
13.7877 / 4.09MB / SQL:{query_count}