Футбол без політики?

Цими днями з’явилася інформація про те, що Євген Селезньов та Богдан Бутко потрапили в розширений список збірної України на матчі чемпіонату Європи з футболу, який пройде у Франції

фото: isport.ua
Сталося це відразу після того, як обидва гравці покинули російські клуби, за які виступали.
Нагадаємо, що спершу Селезньов і Бутко не потрапили в розширений список з 26 гравців, хоча той же Євген у момент публікації заявки вже перейшов із краснодарської “Кубані” у донецький “Шахтар”. Та й взагалі до складу не потрапив жоден гравець, який виступає в Росії. В першу чергу мова йшла про Богдана Бутка з “Амкару” та молодого таланта Олександра Зінченка з “Уфи”.
У підсумку по Бутку ситуація таємничим чином вирішилася, як тільки він повернувся в “Шахтар” (в “Амкарі” захисник знаходився в оренді). Богдана тут же внесли в розширений список, як і Селезньова.
Цікаво, що Богдан цілком міг залишитися в “Амкарі” на постійній основі, адже в Пермі висловили бажання підписати довгостроковий контракт із футболістом. Однак у підсумку цього не сталося, а сам Бутко заявив, що в збірній його прийняли нормально.
“Мене прийняли дуже добре, відчуваю себе комфортно. В Італії умови дуже хороші і відмінна погода. Після прибуття трохи поспілкувався з головним тренером Михайлом Фоменком, але ґрунтовної розмови ще не було. Сьогодні вранці вже взяв участь у легкому тренуванні. Так що буду працювати і постараюся потрапити в підсумковий список гравців, який поїде на чемпіонат Європи”, – заявив футболіст.
У Селезньова склалася трохи інша ситуація. Переїхавши в російську “Кубань”, він жорстко відповів на слова відомого українського тренера Йожефа Сабо про “службу в лігві ворога”, порадивши фахівцю самому годувати його сім’ю.
Коли Євгена раптом перестали запрошувати в національну команду, він також знайшов, що відповісти, припустивши, що своєю грою просто не заслужив виклику в збірну.
Згодом Селезньов розірвав контракт із “Кубанню” через конфлікт із керівництвом команди і відразу опинився в “Шахтарі”. Після цього його викликали в національну команду. Подейкують,  що за Євгена попросили лідери збірної.
У підсумку і Селезньова, і Бутка включили в розширений список, але це зовсім не гарантує їм попадання в підсумковий склад з 23 футболістів.
Нагадаємо, що скандал стосовно невиклику в національну команду України футболістів, що виступають за Росію, розгорівся в березні. Тоді “синьо-жовті” зіграли два товариські матчі проти Кіпру та Уельсу. Спочатку було оголошено, що в збірну викликані ті ж Бутко, Селезньов і Олександр Пилявський з “Рубіну”. У клуби були навіть надіслані відповідні факси від ФФУ.  Але в підсумку вся трійця з незрозумілих причин в заявку не потрапила. Багато хто був упевнений, що футболістів не покликали з політичних мотивів. Деякі українські фахівці, той же Сабо, вітали це рішення. У ФФУ спробували виправдатися, пояснивши, що запрошення в збірну були попередніми, а гравців проігнорували виключно зі спортивних причин.
Взагалі ці розмови про політику і спортивні принципи останнім часом стають все більш актуальними. Після прийняття російського громадянства чималою кількістю українських спортсменів (а це здебільшого були кримчани і вихідці зі східних областей України), воно ще більш загострилося. Ще кілька років тому це сприймалося як пошук людиною кращого життя. Нині ж – як прояв зради. Тому і не дивно, що ставлення до футболістів, які грають за Росію, у більшості доволі негативне. Але це не означає, що цю проблему необхідно ігнорувати. Адже офіційно у тренерів збірних різних вікових категорій ніби немає причин не викликати тих, хто грає в Росії. Але потім чомусь щось стає на заваді. В цій ситуації, все ж треба мати чітку позицію. Якщо футболіст не може грати за збірну через політичні мотиви, то варто про це заявляти відкрито, а не робити так, як було, скажімо, кілька місяців тому з Олександром Зінченком, футболістом, який нині захищає кольори російської “Уфи”. 
Він, а також гравець  “Кубані” Ігор Журахівський, приїхали на збори “молодіжки”, але на третій день були відправлені назад в розташування своїх клубів нібито через простудні захворювання. Повідомлялося, що тренерський штаб національної команди просто побоявся поширення загадкової інфекції серед інших футболістів.
Однак в “Уфі” заявили, що Зінченко повернувся в розташування клубу абсолютно здоровим, і списали його “чудесне одужання” на цілющі якості башкирського меду.
Зараз Зінченко не викликаний в “молодіжку” через якесь мікропошкодження. Це при тому, що вчора на команду очікував надважливий матч проти Македонії.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
14.3028 / 4.1MB / SQL:{query_count}