“Дніпру” не до сміху

Напередодні 1 квітня вболівальникам дніпропетровського “Дніпра” було явно не до жартів. Футбольний клуб “Дніпро” відсторонений від участі в одному єврокубковому турнірі під егідою УЄФА, в який він може потрапити в найближчі три сезони (2016/17, 2017/18 або 2018/19 років)

фото: АР
Як повідомляє в четвер офіційний сайт УЄФА, відповідне рішення було винесено арбітражною палатою інстанції УЄФА з фінансового контролю клубів (ІФКК).
У грудні 2015 року ІФКК прийняла рішення, що “Дніпро” буде виключений з наступного турніру УЄФА, в який проб’ється протягом трьох наступних сезонів (2016/17, 2017/18 і 2018/19 рр.), якщо до 31 січня 2016 року не зможе довести погашення всіх прострочених платежів, виявлених до 30 вересня 2015 року. Також клуб був оштрафований на 100 тисяч євро.
Звичайно, ця новина засмутила не лише вболівальників, а й працівників клубу.  Головний тренер “Дніпра” Мирон Маркевич наразі розмірковує, чи взагалі варто продовжувати роботу з командою: “Я до останнього не вірив, що так буде. Але факт є факт. Можливо, щось за ці півтора місяця зміниться у кращу сторону. Тоді будемо вирішувати. Але багато боргів у команді зараз із зарплатнею. Є питання футболістів до керівництва клубу через ці борги. Сезон треба догравати. Я буду просити футболістів, щоб вони серйозно віднеслися до кожної гри, тому що, у першу чергу, є престиж самого клубу. Адже “Дніпро” – це команда, яку знають у Європі. Тому треба нормально закінчити сезон. Розумію, що це буде непросто, але треба, щоб футболісти це зрозуміли.
Але  що я зроблю. Є президент – господар клубу. Він вважає, що так потрібно. Це його право, тому що він платить гроші. Але я все ж надіюся, що щось зміниться. Взагалі буде добре, якщо це тільки єврокубками обмежиться.
А загалом, якщо команду викинули з єврокубків, немає резону далі тут працювати. Хочеться ще попрацювати на серйозному рівні, з завданнями, а не так – просто відбувати номер...
Наразі разом вирішили, що допрацюємо до літа. А там вже як буде. У мене є пропозиції з-за кордону. Мені винні, тому я міг би піти хоч завтра. Але хочеться допрацювати. 
Потрібно активно діяти. Я вже не в тому віці, щоб починати все з нуля. Мені потрібна команда і щоб були поставлені цілі від керівництва”. 
Цікаво, що, виявляється, чимало гравців у клубі ще не підписали нові контрак­ти, і це при тому, що у більшості він завершується по закінченню цього сезону. Про це повідомив захисник “Дніпра” Артем Федецький.
“У мене і ще в десятка гравців контракти закінчуються 31 червня. Ніхто з нами розмов про продовження не веде. Можливо, це буде згодом. Не знаю.
Чи цікаво грати в такому чемпіонаті України? Якщо чесно, то хочеться повернутися на чотири роки назад. Тоді через тур були справжні заруби. Та й відвідуваність на кожному матчі. Тепер сумно за цим всім спостерігати.
Дискваліфікація “Дніпра” з єврокубків? Ми абстрагувались від усього цього. Залишились усі, хто хоче грати. Є внутрішня джентльменська домовленість посісти третє місце. А там вже що буде, то буде. Але повірте, зараз ніхто ноги з боротьби не забере, інакше в роздягальні від своїх отримає будь здоров. Ніхто не ниє. Всі працюють, а прийде час і кожен прийматиме рішення для себе”, – розповів Федецький.
Тим часом член Виконкому ФФУ і голов­ний редактор журналу “Футбол” Артем Франков зазначив, що на цьому біди клубу можуть не завершитися.
“Клуб шкода. Великий клуб. І його уболівальників. Біда в тому, що покарання не скасовує необхідності платити, і якщо господар клубу не вживе заходів (читай, не заплатить іспанським тренерам), то підуть інші покарання: закриття трансферного вікна, зняття очок, пониження в класі. І я не жартую, між іншим, наша дійсність почуття гумору відбиває на раз!” – написав Франков у своїй конференції на MatchDay.
Наостанок зазначимо, що дискваліфікація “Дніпра” не позбавляє Україну місця в єврокубках. Замість команди Мирона Маркевича в євротурнірі може прийняти участь клуб, який посів наступне місце в турнірній таблиці. Для цього претендент повинен отримати ліцензію на участь в єврокубку. Про це sport.ua повідомив генеральний директор Прем’єр-ліги Петро Іванов.
“Заборона на участь тієї чи іншої команди в єврокубках не позбавляє країну місця в євротурнірах. Відповідно, ті п’ять місць, які є у нашої країни на сезон 2016/17, у нас і залишаються”, – заявив Іванов.
На даний момент, якщо не враховувати “Дніпро”, п’яту єврокубкову позицію займає “Олександрія” (27 очок), слідом йдуть “Карпати” (22) і “Сталь” (17).
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
11.3420 / 4.09MB / SQL:{query_count}