Ми погодимося з рішенням УЄФА

Іван Васюник, віце-прем'єр-міністр України

Іван Васюник, віце-прем'єр-міністр України

syn.jpg

Останнім часом в україн­ських чиновників побільшало оптимізму щодо перспектив чемпіонату в Україні. Про підстави такого настрою та політичні акценти Євро "Пошта" попросила розповісти віце-прем'єр-міністра України Івана Васюника - людину, яка відповідальна за проведення Євро-2012 у нашій країні.

- Перед Вашою доповіддю на координаційній Раді з питань підготовки до Євро-2012 Президент попросив вийти усіх журналістів. Що Ви такого секретного мали повідомити?

- Нічого секретного... Я перш за все системно проаналізував усе, що зроблено минулого переломного року у підготовці України до чемпіонату Європи з футболу.

Особливо предметно обговорювали заходи, які маємо здійснити у найближчі два місяці до травня 2009 року, коли прийматимемо комісію УЄФА.

- Президент був оптимістичний в оцінках. Він сказав: 2008 року ми на 95% виконали все, що планували.

- Бачите, це філософська дискусія. Мій оптимізм, як і оптимізм Президента, ґрунтується на реальному розумінні ситуації у всіх її вимірах - і проблем, і досягнень, і зрушень, і прогресу, і тих ризиків, які матимемо у майбутньому. Я таким оптимістом був у червні 2008 року, коли в Україні розгорнулася широка дискусія щодо спроможності держави провести Євро-2012. Ми перейшли цей етап і до цього питання вже більше не повернемося. Як людина відповідальна в уряді за реалізацію державної цільової програми підготовки до чемпіонату, я розумію свою відповідальність. Я можу ділитися тією інформацією, яка є в уряді. Ми виконали програму у частині фінансування з державного бюджету переважно всіх ключових об'єк­тів. Передусім таким об'єктом є НСК "Олімпійський". Якби цього не було, не було б і Євро-2012 в Україні. Витратили на стадіон 250 мільйонів. Це більше ніж 90% минулорічного фінансування. Ми майже на 100% профінансували підготовку аеропортів, це майже мільярд гривень. Ми мали це зробити торік, бо інакше з кожним наступним роком усе важче було би підготувати летовища до чемпіонату. Програму з дорогами ми теж виконали на 90%, а низку заходів, які мали фінансуватися з держбюджету, ми, за домовленістю з містами, відклали на наступні роки. З 2009 року, розуміючи, що міста-господарі Євро не мають достатніх самостійних ресурсів, щоби підготувати комунальні дороги, половину фінансування будівництва доріг візьме  на себе держава. Минулого тижня уряд виділив уже 375 мільйонів гривень, які рівними долями розподілять між містами, що прийматимуть чемпіонат. Ще раз наголошую: незважаючи на кризу, ситуація є керованою. Ми чітко розуміємо, з чим підійдемо до 8 травня, коли будуть обирати, на моє переконання, по чотири міста в Україні та Польщі.

- Тобто досі не зрозуміло, які міста будуть приймати Євро-2012?

- Цей процес позитивний. Внутрішня конкуренція стимулює міських голів, голів облдержадміністрацій мобілізувати усі внутрішні ресурси. Це добре. Так само добре те, що уряд сприйняв мою позицію: навіть якщо у травні 2009-го будуть визначені чотири міста, то Кабінет Міністрів не припинить фінансувати найважливіші об'єкти інфраструктури тих міст, які не витримають конкуренції.

- Минулого тижня Ви були в Польщі. Саме ця поїздка спонукала Віктора Ющенка ще раз заявити про паритетність проведення чемпіонату. Але саме в Польщі говорять про зміну схеми "4 на 4"  на "6 на 2" на користь наших сусідів. Наскільки це серйозно?

- Маєю привід потішитися: в інформаційному просторі України немає подібної до поль­ської хвилі безпідставних дискусій. Міста конкурують між собою, але на рівні полі­тич­ному немає нездорового присмаку. Польська сторона розуміє нашу ситуацію, ми зважаємо на їхню. Усі шість міст вкладаються у терміни підготовки, і, звичайно, важко відсі­ювати зайвих два. Коли ми говоримо про паритетність, то не маємо на увазі  просту арифметику. У мене були тривалі дискусії і з польським віце-прем'єр-міністром і мініст­рами. Паритет був закладений у той момент, коли Україна пропонувала сусідам цю ініціативу. Вони тоді після певних роздумів погодилися. Паритет був підтверджений три місяці тому під час приїзду пана Живєцкого в Україну. Паритет ще раз підтвердили спільною заявою минулого тижня. Але ми є прихильниками рівної кількості міст навіть з точки зору політичної. Такий підхід зафіксує і зцементує справжні стратегічні відносини України та Польщі. Державою, яка вже є членом ЄС, яка активно пропагує ідею вступу до ЄС України, і країною, яка цей вступ визначила для себе як стратегічну мету. І будь-який знак чи сигнал щодо нерівності при виборі міст може поставити багато знаків питання не з погляду проведення Євро, а з по­літичної позиції. Я переконаний, що саме з цих мотивів президент УЄФА Платіні вирішив підтримати пропозицію України і Польщі щодо збереження паритету 4 на 4.

- Отже, на Вашу думку, бу­де 4 на 4?

- Кінцеве рішення - за виконкомом УЄФА. Інспекція вирішить кількість і розташування міст в Україні та Польщі. Ми очікуємо, що це - оптимальний варіант і будемо його відстоювати.     

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.4619 / 4.01MB / SQL:{query_count}