Лупу на допінгу

Через скандальний мілдронат найсильніша бігунка України опинилася під загрозою довічної дискваліфікації

фото: IAAF
Сьогодні в американському місті Портлендi стaртує чемпіонат світу з легкої атлетики у приміщенні. До кінця тижня понад 600 спортсменів із близько 160 країн посперечаються за нагороди повідомляє sport-express.ua
Як не дивно, але ця першість вважається прохідною. В сезон проведення Олімпійських ігор більшість зірок від майбутнього старту відмовилися, мотивуючи це особливими планами підготовки до головних змагань року. Плюс допінговий скандал, який розгорнувся в легкій атлетиці, викреслив із числа учасників усю збірну Росії.
І все ж у Портленді виступить чимало титулованих атлетів. Організатори чемпіонату світу зробили досить високими кваліфікаційні нормативи. Тож ті, що хотіли просто поїхати в США, не маючи за плечима високих досягнень, цього були позбавлені.
Цікава ця першість буде і кількома нововведеннями. В стрибках (у довжину і потрійному), а також у штовханні ядра на шосту спробу вийдуть тільки ті спортсмени, які посядуть за підсумками п’яти поперед­ніх перші чотири позиції. А офіційне нагородження призерів буде проводитися ввечері, оскільки на самій арені все обмежиться лише врученням квітів переможцям у кожній дисципліні і традиційними колами пошани.
Мінімальні шанси зробити коло пошани мають і українські спортсмени, яких буде в Портленді дуже мало. Зимовий чемпіонат країни, який відбувся нещодавно в Сумах, ознаменувався виконанням нормативів чемпіонату світу лише багатоборцями Олексієм Касьяновим та Аліною Федоровою, а також визначенням четвірки дівчат в естафеті 4 по 400. Відповідно, з урахуванням виконаних раніше нормативів іншими спортсменами, в остаточному списку опинилося 15 наших атлетів. Втім буквально за кілька днів до відльоту команди до Америки їх кількість вимушено скоротилася до 14-ти. Причиною тому послужило офіційне звернення Всесвітнього антидопінгового агентства до Федерації легкої атлетики України з приводу вживання мілдронату, забороненого з 1 січня поточного року, нашою найсильнішою бігункою на 800 м Наталією Лупу.
 Як розповіла сама спортсменка, заборонений препарат вона приймала за призначенням лікаря.  “Ще в 2001 році у мене виявили певні зміни в кардіограмі, – зазначила Наталія Лупу. – З того часу кожні півроку проходила спостереження у кваліфікованих лікарів, у тому числі у вченого в області кардіології, доктора медичних наук, професора, члена Нью-Йоркської академії наук Віктора Тащука з Чернівців. Саме Віктор Корнійович веде контроль за роботою мого серця. Він, а також диспансер Українського центру спортивної медицини, кожні півроку прописували мені мілдронат, оскільки при моєму діагнозі саме цей препарат мені оптимально підходить. Знаючи, що з 1 січня 2016 року він був включений до списку заборонених, я заздалегідь з середини листопада завершила його прийом. Цього терміну мало б вистачити, щоб складові мілдронату повністю вийшли з мого організму, і я могла спокійно виходити на бігову доріжку і брати участь у змаганнях. Але...”
Що ж, Наталя Лупу стала далеко не першою спортсменкою, хто через прийом мілдронату торік зараз опинився в подібній ситуації (зокрема, своєї долі чекають наші біатлоністи Ольга Абрамова і Артем Тищенко), а тому залишається надія, що WADA, ретельно розібравшись із кожним конкретним випадком, по кожному ж винесе і максимально справедливі рішення. Найбільш очікуваним фахівці вважають варіант гранично короткострокової дискваліфікації – від 3 до 6 місяців. Однак, якщо для одних це може стати бальзамом на душу, то для інших – фатальним результатом. Адже, як відомо, викриття в повторному застосуванні заборонених препаратів навіть за пом’якшуючих обставин карається довічним відстороненням. А якраз Лупу лише зовсім недавно повернулася на бігову доріжку після 9-місячної паузи. І якщо тоді термін дискваліфікації їй лояльно скоротили, то нині все може завершитися максимально суворо. У всякому разі саме такий розвиток подій, згідно з буквою закону, виглядає найбільш реальним. 
Отже, залишившись без Лупу, в бігових видах програми в Портленді українській команді претендувати на медалі майже нереально. Адже інша бігунка на 800 метрів Анастасія Ткачук, як і дівчата в естафеті 4 по 400, ще занадто молоді, і на дорослому рівні нинішня світова першість буде для них дебютною. І тут залишається сподіватися лише на диво. Адже збірна України матиме в Портленді свій шанс. Все тріо представлених там вітчизняних багатоборців цілком здатне боротися за місця на п’єдесталі, а Анастасія Мохнюк, до того ж, очолює світовий рейтинг-лист нинішнього сезону. Відповідно саме від неї і Олени Федорової з Олексієм Касьяновим ми маємо всі підстави чекати з Америки найбільш приємних звісток!
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
1.0677 / 4.1MB / SQL:{query_count}