Постукали по дереву

У норвезькому Холменколлені стартував чемпіонат світу з біатлону

фото: reurters
Відкривала першість змішана естафета, на яку  тренери всіх без винятку команд підійшли з максимальною відповідальністю, виставивши виключно лідерський симбіоз чоловіків і жінок. 
Змішана естафета – не “український” вид біатлонної програми чемпіонату світу. У восьми попередніх спробах підкорити п’єдестал у міксті на головному старті сезону найкращий результат наших спортсменів – шосте місце в сезоні 2009/10. Та й той результат був здобутий у кінці березня в рамках заключного етапу Кубку світу, оскільки мікст не був включений у програму Олімпіади.
Але традиції, особливо неприємні, існують для того, щоб їх ламати. У четвер збірна України провела блискучу гонку, весь час перебуваючи на провідних ролях. На жаль, усі зусилля не матеріалізувалися в медаль, але важливо – що ніхто зі спортсменів не випадав із цього добре підготовленого механізму. А це обіцяє дуже цікавий для українців чемпіонат світу, повідомляє офіційний сайт Федерації біатлону України.
Старт гонки вдався – Валя Семеренко, стартувавши з 10-ої позиції, спокійно трималась у групі, а на вогневих рубежах використовувала по одному додатковому патрону. Після другої стрільби вона вийшла п’ятою. Пам’ятаючи не завжди успішні останні кола цього сезону у виконанні Семеренко, були побоювання за збереження місця серед лідерів. Але Валентина не тільки втрималась, а й на останніх метрах етапу випередила Франциску Пройсс і Доротею Вірер, причому в італійки відіграла 11 секунд. Передала естафету Семеренко третьою, відставши на 16 секунд від американки С’юзан Данкль і норвежки Марті Олсбі.
Далі слово взяла капітан жіночої збірної. Олені Підгрушній дістався непростий етап з тієї точки зору, що в цей момент почали трохи змінюватись умови освітлення. На жаль, на вогневих рубежах це далося взнаки – Підгрушна пройшла стрільбу, використавши чотири додаткові патрони. Втім, хибили й суперниці. А на трасі Олена була фантастичною! До унікального останнього кола у її виконанні вболівальники вже звикли, але цього разу лідер команди з перших метрів дистанції включила обороти і не зменшувала їх до останніх метрів, коли у фінішному створі наздоганяла лідерів. У підсумку наша команда зусиллями дівчат залишилась у квартеті лідерів, який на екваторі гонки розташувався в межах 0,4 секунди!
А потім був етап  Сергія Семенова. Не поступаючись у швидкості спортсменам із топ-десятки світового рейтингу, він після ідеальної першої стрільби вирвався в лідери. І лідерство збірної України в чоловічій частині змішаної естафети дало додатковий приплив адреналіну всім фанатам команди. Ба більше, Сергій втримав перше місце аж до фінішу свого етапу, випередивши Йоханнеса Бьо, Арнда Пайффера і Кантена Фіона Майї. І знову все – в межах однієї секунди.
Звичайно, Дмитру Підручному було дуже важко вирішувати питання медалі в компанії з абсолютними лідерами сезону: Мартеном Фуркадом, Тар’єєм Бьо і Симоном Шемппом. Дмитро абсолютно не знітився в цій іменитій компанії і виглядав надзвичайно гідно. І першим, у кого не витримали нерви, був не українець, а Бьо, якого тиск трибун ледь не відправив на штрафне коло. Однак стріляв норвежець дуже швидко і на дистанції був більш стрімким. У той час, як трійка лідерів у стрільбі стоячи допустила по одному промаху, норвежець  відстрілявсь ідеально і повернувся до трійки претендентів на медалі. На жаль, четвертим зайвим виявився саме українець. У підсумку наша команда задовольнилася нехай і рекордним для себе, але все ж “дерев’яним” (четвертим) місцем.
Ну а долю “золота” в очній дуелі вирішували Мартен Фуркад і Симон Шемпп. Будучи більш різким фінішером, француз виглядав фаворитом, що і підтвердив на останніх сотнях метрів. Німеччина – друга, Норвегія – третя.

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.6407 / 4.1MB / SQL:{query_count}