Борчиня-відкриття

Антоніна Птицин, бронзовий призер Київського міжнародного турніру з вільної боротьби, про свої цьогорічні успіхи та захоплення Інтернетом

Антоніна Птицин, бронзовий призер Київського міжнародного турніру з вільної боротьби, про свої цьогорічні успіхи та захоплення Інтернетом

borba.jpg

Відкриттям початку нинішнього сезону у вільній боротьбі стала 19-річна львів'янка Антоніна Птицин. Спочатку відома лише вузькому колу спе­ціалістів спортсменка стала срібним призером Кубка України, а минулими вихідними зійшла на третю сходинку п'єдесталу пошани престижного Київського міжнародного турніру.

- Це мій перший великий успіх на міжнародному рівні серед дорослих, - почала розмову Антоніна, коментуючи свій виступ у вазі до 55 кг на турнірі в Києві. - До того у 2004 році була срібним призером чемпіонату Європи серед кадетів.

- Розкажи, як відбувалися твої поєдинки на цих змаганнях?

- У першій сутичці зустрілася із львів'янкою Олею Нарепехою і перемогла 2:1 за періодами. Потім боролася з білорускою Григор'євою. Перший період програла. У другому також поступалася, але на останніх секундах поклала її на туше. За вихід у фінал боролася з титулованою Наталею Синишин зі Львова. Програла їй у двох періодах - 0:6, 0:2. На змаганнях з нею боролася вперше. А от на тренуваннях часто боремось. Визнаю, що наразі не готова конкурувати з нею на рівних. Фізично дуже поступаюся їй. Ну і в техніці Синичка (прізвисько Синишин - "Пошт­а") краща за мене. За третє місце зустрілася з борчинею з Тунісу і перемогла її у трьох періодах.

- Хто перший привітав?

- Тренер Олег Сазонов, потім дівчата підбігли. А далі вже по телефону вітали мама, брат... Звідки вони дізналися? Моя подруга Юля Благиня (бронзовий призер чемпіонатів світу і Європи - "Пошта") зателефонувала моїй мамі і повідомила приємну новину.

- Знаю, на Київському турнірі традиційно немалі призові. Як було цього разу?

- У зв'язку з фінансовою кризою їх розмір значно зменшився. Так, за третє місце отримала 100 доларів. Для порівняння, торік за "бронзу" давали 500 доларів. А найбільші призові отримала у Львові, перемігши 2006 року на одному з турнірів серед кадетів, - 200 доларів.

- Як тебе вдома зустріли?

- З радістю, обнімали, цілували. Відзначили мій успіх 23 лютого разом із Днем захисника Вітчизни. На святковому столі і для моєї медалі знайшлося місце (сміється).

- Чому після того, як стала призером чемпіонату Європи серед кадетів, у тебе було таке тривале затишшя у результатах?

- Після того успіху рік узагалі не тренувалася через те, що перенесла складну операцію. А потім потихеньку повернулася в боротьбу.

- Були думки кинути боротьбу?

- Так. Були моменти, коли себе і почувала добре, але боротися на хорошому рівні не виходило. Проте кинути боротьбу ніяк не могла, бо навчалася в училищі фізичної культури. А цього сезону досягла справжніх успіхів. Перед Київ­ським міжнародним турніром стала другою на Кубку України, поступившись у фіналі вагової категорії до 59 кг Ірині Харів із Калуша.

- На якому курсі навчаєшся в училищі фізкультури?

- На третьому, цьогоріч закін­чую. Вступатиму у Львівський університет фізичної культури.

- У березні відбудуться чемпіонат Європи (особистий) і Кубок світу (командний), на які тренери повезуть різні склади. Ти куди поїдеш?

- На Кубок світу. Виступатиму у вазі до 55 кг.

- Для тебе це будуть найсерйозніші змагання у кар'єрі. Їдеш набиратися досвіду чи маєш якісь конкретні завдання на цей турнір?

- Ніколи нічого не планую. Просто виходжу на кожну сутичку, щоб перемогти.

- Антоніно, розкажи трішки про себе. Коли почала займатися боротьбою?

- Тренуватися почала у 12 років. Тренер із боротьби прийшов на урок фізкультури в школу №5, де я навчалась, і запросив у секцію. Майже весь клас тоді записався. Цікаво було. Позаймавшись два місяці, взяла участь у перших своїх змаганнях у Львові. Стала другою тоді. І так помаленьку втягнулася.

- Крім боротьби, які маєш інтереси?

- Люблю в Інтернеті посидіти, з друзями поспілкуватися на сайті vkontakte.ru. В онлайні спортивні канали інколи переглядаю.

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.2335 / 4MB / SQL:{query_count}