Втеча в Росію

Цими днями спортивна спільнота активно обговорює 17-річну українську гімнастку Елеонору Романову

фото: rhytmic.borda.ru
Другий номер нашої збірної прийняла рішення змінити українське громадянство на російське і вже готується виступати під новим прапором.
Спершу це здалося черговою “качкою”. Але оскільки в Кубку України, розіграному в уїк-енд в Ужгороді, Романова не брала участь, то інформація все більше виглядала як достовірна. Згодом iз офіційною заявою виступила Федерація гімнастики України:
“З преси Федерація гімнастики України дізналася про бажання Елеонори Романової – члена збірної команди України – змінити громадянство. Для тренерів національної збірної це стало великою несподіванкою і навіть шоком, адже ще в листопаді Романова в складі нашої збірної виступала на міжнародних змаганнях в Бразилії, а y вересні 2015 року виграла “бронзу” в командних змаганнях на чемпіонаті світу. Посилаючись на біль y стопі, гімнастка тоді відмовилася брати участь у фіналі багатоборства, який був відбірковим до Олімпійських ігор 2016 року.
Після щорічних зборів збірної в Береговому в грудні гімнастка поїхала до батьків у Краснодон (Луганська область). Після святкування Нового року гімнастка не повернулася в розташування збірної і висловила бажання продовжити перебування у батьків. Ані гімнастка, ані її батьки не виходять на зв’язок, але згідно з інформацією федерації, яку вдалося з’ясувати, дійсно Романова знаходиться на території Росії.
На даний момент гімнастка не зверталася з проханням про зміну громадянства.
Елеонора Романова є членом збірної команди України з 2010 року. У гімнастки діюча ліцензія Міжнародної федерації гімнастики від нашої країни до 2018 року. Вона перебувала на повному державному та спонсорському забезпеченні, проживаючи в Києві, тренуючись на базі “Школи Дерюгіних” і отримуючи зарплату члена збірної.
Інформаційно повідомляємо, що підготовка спортсмена такого рівня, виходячи з міжнародної спортивної практики, зазвичай становить від 2 до 5 мільйонів доларів.
Безумовно все, що відбулося, завдало серйозної моральної та матеріальної шкоди Федерації гімнастики України. ФГУ на сьогоднішній день далека від думки, що відмова від участі в багатоборстві на чемпіонаті світу, де розігрувалися ліцензії на Олімпійські ігри 2016-го, якимось чином пов’язана з прийняттям Романовою рішення про виступи під прапором Російської Федерації. Однак це питання виникає, і федерація буде також брати до уваги цю обставину при підготовці своєї правової позиції.
Федерація гімнастики України поважає права будь-якої людини, в тому числі права спортсмена на вільне волевиявлення, відповідно до норм міжнародного права. Однак, якщо прийняттю такого рішення сприяли певні обставини, які не відповідають принципам Олімпійської хартії, то, безумовно, Федерація гімнастики України зі свого боку зробить певні юридичні дії у повній відповідності з принципами міжнародного права”.
Слідом за федерацією свою думку на власній сторінці в соцмережі Facebook стосовно цього питання висловив і міністр молоді та спорту Ігор Жданов. 
“Для Федерації художньої гімнастики, тренерів, членів національної збірної команди України, для нашого міністерства – це справжній шок і удар. Всі відверто розчаровані вчинком Романової. Що сталося? Батьки Романової, які проживали на окупованій Луганщині в місті Краснодон, а потім виїхали в Російську Федерацію – на днях несподівано з’явилися в Києві. Нікого не повідомивши, вони забрали доньку зі спортивного інтернату та вивезли в Росію”, – прояснює ситуацію Жданов.
Міністр вважає, що за діями батьків Романової можуть стояти російські спецслужби, які провели з ними відповідну роботу.
“Ці дії спрямовані не стільки на посилення Росії, в команді якої існує величезна конкуренція за право виступати на Олімпіаді в Ріо-де-Жанейро, скільки на відвертий саботаж підготовки збірної України до Олімпійських ігор і ослаблення художньої гімнастики України. Як стало зрозуміло сьогодні, перші приховані ознаки цього саботажу проявилися вже на чемпіонаті світу 2015 року, коли Романова, посилаючись нібито на біль в нозі, – відмовилася брати участь у фіналі багатоборства, який був відбірковим на Олімпіаду. Внаслідок цього Україна недорахувалася ліцензій”, – пише Жданов.
“Мені зрозуміло, як будуть розгортатися події далі. Росія буде намагатися обійти карантин, який встановлений нормами міжнародного спортивного права та становить 1 рік для художньої гімнастики. Росія також буде намагатися видати Романову за політичного біженця, яка нібито піддавалася утискам в Україні”, – упевнений міністр.
За словами Жданова, його відомство постарається зробити все можливе, щоб домогтися введення санкцій стосовно “спортсменів-перебіжчиків”.
Не беремося судити, чи сама Елеонора прийняла спірне рішення. Можливо, їй підказали батьки, а можливо – 17-річна дівчина не встояла перед привабливими пропозиціями Російської федерації гімнастики. Але чи стане заради неї РФГ вступати в конфронтацію з Федерацією гімнастики України, а заодно – і з Міжнародною федерацією? Наразі сама гімнастка жодним чином не висловилася з цього питання і цілком можливо, ще передумає, але в такий розвиток подій майже не віриться. 

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.6558 / 4.1MB / SQL:{query_count}