Між проривом і стабільністю

Дебютний у 2016 році етап Кубку світу, який через погодні умови був змушений переїхати з одного німецького міста (Обергофа) в інший (Рупольдинґ), на жаль, став першим етапом у нинішньому сезоні, де українські спортсмени не змогли здобути бодай одну нагороду.

Дмитро Підручний фото: biathlon.com.ua (2)
Але попри це загалом етап для наших біатлоністів можна назвати вдалим. Напевно, найголовнішою особливістю гонок у Рупольдинґу для українських уболівальників був той факт, що вболівати можна було як за жіночу частину команди, так і за чоловічу. І головними героями в складі українців стали два капітани: Дмитро Підручний та Олена Підгрушна, які показали найкращі результати.

Прорив Підручного

Нинішній сезон для Дмитра Підручного без сумніву можна назвати кращим у кар’єрі. А етап у Рупольдинґу був із тих, які можуть запам’ятатися надовго. На жаль, зовсім трішки не вистачило 24-річному вихованцю тернопільської школи біатлону, аби здобути першу в кар’єрі медаль на етапах Кубку світу. А найголовніше, що протягом усього етапу Дмитро демонстрував величезний потенціал. Якби він уникав прикрих промахів – стовідсотково піднявся би на п’єдестал пошани, адже на дистанції Підручний попрацював на славу, постійно опиняючись у десятці кращих. А це означає, що він готовий конкурувати з визнаними зірками.
А все почалося зі спринтерської дистанції, де на фініші спостерігався повністю норвезький подіум. Брати Бьо і Еміль Свендсени ідеально відпрацювали вогневі рубежі і при високій швидкості на дистанції показали, чого вони хотіли б домогтися на домашньому чемпіонаті світу. 
А щодо українців, то відразу четверо наших хлопців фінішували в топ-30, допустивши на всіх лише дві помилки на рубежах. На жаль, один із “українських” промахів належав Підручному, але  навіть із промахом він зумів фінішувати в десятці кращих. 
Вдруге в сезоні кубкові очки набрав Олександр Жирний, і 22-е місце в спринті стало кращим його результатом у кар’єрі на Кубку світу. Аналогічне досягнення вдалося Віталію Кільчицькому, який фінішував 26-м. Причому свій кращий у кар’єрі результат Віталій показав, коли всього вдруге стартував серед найсильніших у нинішньому сезоні.
Дещо гірше виступив Сергій Семенов, який швидкістю не відзначався, але зате зумів ідеально відпрацювати на вогневих рубежах і зайняти 25-ту фінішну позицію. І лише для Володимира Семакова спринт виявився вкрай невдалим: із трьома промахами він не зумів відібратися в персьют.
Щодо гонки переслідування, то в ній усі українці, які стартували, набрали залікові бали, фінішувавши в топ-40. Віталій Кільчицький вдруге поспіль фінішував у топ-30, Сергій Семенов став 35-м, а Олександр Жирний замкнув залікову зону.
А ось Підручний знову здивував.  Найкращий з українців у нинішньому сезоні ідеально відпрацював перші три вогневих рубежі і це незважаючи на те, що при підході на першу стійку він неабияк відпрацював підйом без поламаної палиці. Але у вирішальний момент Дмитро також залишив одну незакриту мішень і до фінішу прибіг десятим, повторивши своє досягнення у спринті. Щодо переможця персьюту, то ним несподівано став австрієць Сімон Едер, так само сюрпризом стало третє місце Міхала Шлезінгра, який виявляється одним із двох щасливців, які закрили в персьюті усі мішені. Чех на останньому колі впритул підібрався до лідера сезону Мартена Фуркада, однак на фінішній прямій француз вирвав-таки друге місце.
Чоловіча програма четвертого етапу Кубку світу завершилася супервидовищним мас-стартом, в якому єдиним українцем був Підручний. Вже після першої половини гонки більшість лідерів, включаючи Мартена Фуркада, на двох стрільбах лежачи вирушили на штрафні кола, оголивши перші рядки проміжного протоколу і дозволивши піднятися туди менш рейтинговим біатлоністам. По два нулі і перші п’ять місць до середини гонки мали чех Онджей Моравець, американець Лоуелл Бейлі і французьке тріо – Кантен Фійон Маї, Симон Фуркад і Жан-Гійом Беатріс. До цього моменту Дмитро Підручний допустив два промахи на другому рубежі і, відкотившись на 21-у позицію, як здавалося, претендував максимум у десятку кращих.
Але вже перша стійка повністю перекроїла ситуацію. З лідируючого квінтету точним виявився тільки Моравець – він і пішов лідером на дистанцію. А слідом за ним два біатлонних “зубри”: молодший Фуркад і Свендсен. Решта були в 20-ти секундах позаду, тому стало ясно: переможця слід шукати саме в цій трійці.
Француз накрутив темп, пройшов Свендсена і легко дістав Моравеця. Тим не менш і норвежець, і чех вчепилися за лідером і підійшли до вирішального рубежу разом із ним. Але якщо для Онджея запропонований темп виявився до снаги, то Еміль настріляв одразу три промахи і в підсумковому протоколі зайняв тільки 13-й рядок. Фуркад же був не тільки швидкий, але і точний, адже у підсумку виграв гонку, випередивши чеха на 14 секунд. 
Натомість боротьба за “бронзу” виявилася ще більш напруженою і в ній несподівано взяв участь Дмитро Підручний. Дмитро після двох промахів методично і впевнено виконував свою роботу і вже не дозволяв собі помилятися. Відстрілявши чисто першу стійку, українець піднявся на 14-ту позицію, а зробивши ще п’ять влучних пострілів перед фінішним колом, вирушив на трасу шостим.
Позаду – найнебезпечніший норвежець Тар’єю Бе і росіянин Євген Гаранич, який у персьюті на фініші зумів відтиснути українця на десяту позицію. Однак Дмитро, зачепившись за норвежця, пішов уперед. Спершу ця пара обійшла Маї потім досвідченого Пайфера. 
Здавалося – все: Симон Фуркад і подіумні позиції занадто далеко, більш ніж в десяти секундах попереду. Але українсько-норвезький дует дістав і француза, позбавивши його подіуму. На жаль, навіть подвиги мають свої кордони: обійти норвежця на фініші Підручному не вдалося. Але і четверта позиція – особистий рекорд Дмитра в гонках Кубку світу. 
Після гонки стало відомо, що Підручний та Семенов пропустять сьомий і восьмий етапи Кубку світу. Як повідомив президент Федерації біатлону України Володимир Бринзак, українські біатлоністи не поїдуть до Кенмор, Канада (4 – 7 лютого) і Прсек Айл, США (11 – 14 лютого), щоб підготуватися до чемпіонату світу, який пройде в Голменколлені з 3 по 13 березня.

Стабільна Підгрушна

Ну, а в жіночій частині змагань українки зірок із неба не хапали, однак у всіх гонках опинялися в десятці кращих. У спринті Олена Підгрушна і Юлія Джима з нулями зуміли фінішувати в першій вісімці. Наталія Бурдига на вогневих рубежах також обійшлася без промахів і зуміла увійти в залікову зону та принесла кілька дорогоцінних балів у командну скарбничку Кубку націй.
Інші три українки йшли на три штрафних кола кожна. І якщо Валя Семеренко і Ольга Абрамова за рахунок швидкості зуміли фінішувати поблизу залікової зони, то Ірина Варвинець, стартуючи в пізній групі і по розбитій трасі, обмежила свої виступи на четвертому етапі спринтом, не кваліфікованим у гонку переслідування.
У персьюті перша половина гонки взагалі була мрією для українського вболівальника: з п’ятірки наших спортсменок лише Наталія Бурдига допустила два промахи на другому рубежі, а решта були ідеально точні і значно покращували свої місця у порівнянні зі спринтом.
Але на стійках і в українок пішли помилки. Краще за інших з вогневими рубежами впоралася Юлія Джима, яка з одним промахом і зайняла найбільш високе місце в команді – восьме. Олена Підгрушна, яка в день гонки святкувала свій день народження, не закрила дві мішені, і для того, щоб зберегти місце в десятці найсильніших, капітану команди довелося проявити традиційно високі швидкісні якості на останньому колі, де Олена відіграла три позиції.
Найбільш яскравий прорив вдався Валі Семеренко, яка також обмежилася одним промахом і після непотрапляння в кубкові очки в спринті, піднялася до 17-ої позиції. Також без малого два десятки місць у переслідуванні відіграла Ольга Абрамова, яка підтвердила свої претензії на мас-старт 25-м результатом. А ось Наталії Бурдизі гонка не вдалася, і з п’ятьма колами штрафу вона фінішувала 47-ю.
У жіночому мас-старті Україну представляли три спортсменки. Олена Підгрушна і Юлія Джима ідеально виконали перші 15 пострілів, і хоча на дистанції були дещо повільніші за суперниць, але впевнено займали місця в десятці кращих.
Але на четвертому рубежі Юлія допустила помилку і після кола штрафу вийшла дев’ятою, маючи цілу низку швидких переслідувачок за спиною. У підсумку на колі її обійшла тільки Вероніка Віткова, і лише на останніх метрах Джима втратила десяте місце, програвши фотофініш японці Фуюкі Тачізакі.
А ось Підгрушна продовжила близьку до ідеальної гонку, закривши і останні п’ять мішеней. Шосте місце після виходу зі стадіону і так гарантувало участь у квітковій церемонії, але капітан збірної традиційно  увімкнула швидкість на останньому колі і наздогнала Сьюзан Данкль, а на фінішній прямій не залишила американці жодних шансів.

Олена Підгрушна
Третя учасниця української збірної, Ольга Абрамова, на жаль, знову не зуміла впоратися зі стрільбою: на третьому рубежі три штрафні кола, а на четвертому – ще один при досить тривалому перебуванні на рубежі. Все це вилилося в підсумкове 26-е місце, хоча на першій половині дистанції Оля трималася в числі восьми найкращих.
Спортсмени залишаються в Рупольдинґу, де вже в середу чоловічою індивідуальною гонкою стартує п’ятий етап Кубку світу.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
7.0647 / 4.15MB / SQL:{query_count}