“Бронзова” традиція

Вже у другий змагальний день чемпіонату світу з біатлону, який проходить у фінському Контіолахті, українська команда виконала своє завдання-мінімум на цю першість – вибороти нагороду

фото: АР
Традиційно ця медаль мала бронзовий відлив, а її власницею стала Валя Семеренко. Програму індивідуальних змагань на світовому форумі відкривали чоловіки спринтерською гонкою. Погода, як уже стало звично для цього сезону, внесла суттєві корективи в її перебіг. Після досить помірного вітру у змішаній естафеті спортсмени стикнулися з сильними поривами, через що дехто мав серйозні проблеми на вогневих рубежах.
В умовах, коли стрілянина ставала лотереєю, особливе значення отримала швидкість на дистанції, чим блискуче скористався норвежець Йоханнес Бьо. Він став найшвидшим, а на стрільбищі обме­жився лише одним промахом на другому рубежі. Не дивно, що у спринті Бьо-молодший уперше зійшов на найвищу сходинку п’єдесталу пошани чемпіонату світу. Унікальна серія Йоханнеса тривала: це вже восьма перемога норвежця в рамках чемпіонатів і Кубку світу.
Не менш приємний сюрприз переможцеві підніс його брат Тар’єю Бьо, який став одним із двох учасників спринту, що відстрілялися без промахів. Навіть маючи не найвищу швидкість, спортсмен зумів завоювати “бронзу”.  
Найбільше здивував канадець Натан Сміт: він продемонстрував неймовірну готовність, показавши сьомий хід у гонці. Лише з однією помилкою на рубежах спортсмен  заслужено отримав срібну медаль. Для Сміта це взагалі перший п’єдестал на етапах Кубку світу – до цього кращими його результатами були п’яте і сьоме місця в Новому Месті місяць тому. А для канадського чоловічого біатлону це перший успіх на чемпіонатах світу.
На жаль, не потішили своїх уболівальників українські біатлоністи. Тільки результат Сергія Семенова дозволив набрати лідерові нашої чоловічої збірної кубкові очки, але з трьома промахами він фінішував лише 26-им, за хвилину позаду призового подіуму.
У сім’ї Семеренко бронзові нагороди у спринті вже стали традицією. Чотири роки поспіль медалі тут ділять Віта і Валя: 2012 (ЧС) – Віта, 2013 (ЧС) – Віта, 2014 (ОІ) – Віта, 2015 (ЧС) – Валя
До жіночого спринту, який пройшов через кілька годин після чоловічого, погода зіпсувалася ще більше. До сильного поривчастого вітру додалися сутінки і рясний снігопад, тож усі стратегічні заготовки тренерів, які відправляли своїх топ-спортсменок у ранні стартові номери, виявилися помилковими: пізні стартові номери отримали якіснішу трасу.
Валя Семеренко мала четвертий стартовий номер і, так би мовити,  прокладала лижню для суперниць. Розуміючи, що швидкістю сьогодні взяти буде складно, Валя зробила акцент на точність і, що головне, скорострільність. Серед усіх учасниць у Семеренко був кращий час стрільби. Після чистого першого рубежу Валя якийсь час залишалася лідером, але доти, доки не відстрілялася француженка Марі Дорен-Абер.
Справитися з нею нашій біатлоністці не вдалось і на фініші: допустивши промах у стійці, Валя фінішувала за 20 секунд позаду Дорен. Для Марі це перше “золото” чемпіонатів світу. Нагадаємо, що вона тільки в січні повернулася в Кубок світу після народження дитини. Обійшла українку ще й полячка Вероніка Новаковська-Земняк. Для неї це перший подіум у історії виступів на Кубку світу, однак вона зуміла завоювати “срібло”.
Варто відзначити, що в сім’ї Семеренко бронзові нагороди у спринті вже стали традицією. Чотири роки поспіль медалі тут ділять Віта і Валя: 2012 (ЧС) – Віта, 2013 (ЧС) – Віта, 2014 (ОІ) – Віта, 2015 (ЧС) – Валя. Для Валі Семеренко це вже друга “бронза” чемпіонатів світу, оскільки два роки тому вона фінішувала третьою в індивідуальній гонці. 
Ще одну приємну несподіванку принесла Ольга Абрамова. Відправившись на чемпіонат світу як запасний і отримавши місце у стартовому складі на спринт лише внаслідок хвороби Юлії Джими, Оля блискуче проявила себе в цій гонці, показавши кращий результат у кар’єрі – дев’яте місце. При цьому два промахи – цілком прийнятний для таких погодних умов результат.
Ольга Абрамова провела чудову гонку, вдруге в кар’єрі фінішувавши в десятці найсильніших. У неї була найкраща стрільба серед наших дівчат (два промахи) і кращий серед українок результат у чистому персьюті – 13-ий
Кубкові очки завоювали і дві інші учасниці нашої збірної. Ірина Варвинець із трьома промахами фінішувала 37-ою, а результат Яни Бондар заслуговує особливої уваги. У спринті дівчина показала другий час за чистим ходом, програвши тільки Лаурі Далмайер. Але все зіпсувала стрілянина – шість промахів. Проте навіть із 900 м штрафу Яна зуміла відіграти 22 позиції на останньому колі і фінішувати 36-ою.
Наступного дня спортсмени вийшли на старт гонки переслідування. На жаль, Валя Семеренко втримати здобутого результату у спринті не змогла, зіпсувавши собі гонку вже на першому рубежі. Три промахи миттєво перетворили її з однієї з основних претенденток на медалі в суперницю із другого десятка. Надалі Валя на інших трьох рубежах ще тричі йшла на кола штрафу, закінчивши переслідування на 19-ому місці.
Ольга Абрамова ж провела чудову гонку, вдруге в кар’єрі фінішувавши в десятці найсильніших. У неї була найкраща стрільба серед наших дівчат (два промахи) і кращий серед українок результат у чистому персьюті – 13-ий. Попадання в топ-10 гонки чемпіонату світу – безсумнівний успіх для Абрамової, що гарантує їй участь у мас-старті, який буде завершувати програму чемпіонату.
Досить якісний старт вдався Ірині Варвинець. Попри три помилки на вогневих рубежах, спортсменка зуміла відіграти в персьюті 11 позицій, фінішувавши 26-ою. У тридцятці кращих зуміла забігти і Яна Бондар – у неї 29-е місце. А власником “золота” знову стала Марі Дорен-Абер. Вона утримувала лідерство від старту до фінішу, який спокійно перетнула з національним прапором у руках.
У чоловіків чемпіоном світу в гонці переслідування став Ерік Лессер. Німецький біатлоніст, що стартував п’ятим, став єдиним, хто розстріляв усі 20 мішеней і з великою перевагою першим перетнув фінішну межу
Боротьбу француженці зуміла нав’язати лише Лаура Далмайер, яка з четвертого місця у спринті перебралася на друге в персьюті. Боротьбу за “бронзу” вели між собою Вероніка Новаковська-Земняк і Катерина Шумилова. Після четвертого вогневого рубежу росіянка пішла в п’яти секундах попереду польської суперниці, але на дистанції її спіткала невдача: на пологому спуску Шумилова впала, пропустивши Вероніку вперед.  
А в чоловіків чемпіоном світу в гонці переслідування став Ерік Лессер. Німецький біатлоніст, що стартував п’ятим, став єдиним, хто розстріляв усі 20 мішеней і з великою перевагою першим перетнув фінішну межу.
Цікава боротьба розгорнулася і за дві інші медалі. Останній рубіж чисто пройшли Тар’єю Бьо, Міхал Шлезінгр і Антон Шипулін. Чех був за шість секунд позаду і до фінішу так і не зумів вийти на траєкторію призової атаки. Тому “срібло” і “бронзу” розіграли між собою норвежець і росіянин. Фінішний спурт виграв Шипулін.
Відмінний персьют вдався лідерові української збірної Сергієві Семенову. Стартувавши 26-им, наш біатлоніст методично почав відігравати позиції. Допустивши за гонку один промах, на останнє коло він пішов уже 12-им. Але навіть цим досягненням Сергій не обмежився: на останній 100-метрівці він обійшов Симона Едера, фінішувавши на 11-ому місці. Семенов не тільки показав шостий час у чистому переслідуванні, а й істотно підвищив свої шанси на потрапляння в мас-старт чемпіонату світу.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
7.9716 / 4.15MB / SQL:{query_count}